Connect with Us

All posts tagged "fondet"

KQZ ndan fondet për partitë politike/ Ja sa përfitojnë PS, PD dhe LSI
Politikë 19:28 - 2 Shkurt, 2021

KQZ ndan fondet për partitë politike/ Ja sa përfitojnë PS, PD dhe LSI

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka caktuar, në mbledhjen e zhvilluar këtë të martë, fondet publike për partitë politike në vend, përgjatë vitit 2021. Komisioneri vendosi të...

“Pamje skandaloze”/Luan Rama nxjerr videon nga Selencia: Fondet për rrugën i kaluan te tuneli në Ujin e Ftohtë për të vjedhur!
Politikë 19:59 - 9 Janar, 2021

“Pamje skandaloze”/ Luan Rama nxjerr videon nga Selencia: Fondet për rrugën i kaluan te tuneli në Ujin e Ftohtë për të vjedhur!

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama ka publikuar një video nga Selenica, ku thekson se kryeministrit Edi Rama nuk ia ndjen fare për banorët e kësaj zone,...

“E akuzuan se po përvetësonte fondet”/ Elvis Naçi nxjerr fotot: O Zot sa e bukur po bëhet Thumana!
Sociale 16:21 - 5 Dhjetor, 2020

“E akuzuan se po përvetësonte fondet”/ Elvis Naçi nxjerr fotot: O Zot sa e bukur po bëhet Thumana!

Imami Elvis Naçi i është përgjigjur me fakte të gjithë atyre që e akuzuan se ka përvetësur fondet e dhuruara nga shqiptarët për rindërtimin e Thumaës,...

Ish-deputeti bën deklaratën e fortë/ Qeveria ka përdorur fondet e rindërtimit për paga
Politikë 20:36 - 24 Nentor, 2020

Ish-deputeti bën deklaratën e fortë/ Qeveria ka përdorur fondet e rindërtimit për paga

Përparim Spahiu, ish-deputet i LSI-së thotë se qeveria ka dështuar plotësisht në menaxhimin e financave publike, madje thotë se ato janë keq menaxhuar për koncesione dhe...

Politikë 17:17 - 7 Nentor, 2020

“Po gënjen për fondet e “Sami Frashërit”/ Tabaku “gozhdon” me fakte Erion Veliajn

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku i është kundërpërgjigjur kryebashkiakun Erion Veliaj sa i takon ndërtimit të shkollës “Sami Frashëri” në kryeqytet. Tabaku i kërkon...

Arben Malaj zbulon 5 pengesat kryesore të ekonomisë për 2021
Ekonomi 21:53 - 28 Tetor, 2020

Arben Malaj zbulon 5 pengesat kryesore të ekonomisë për 2021

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj duke komentuar projektbuxhetin e vitit 2021 shprehet se viti i ardhshëm ekonomik do të ketë pesë pengesa të mëdha. Performanca e...

Skandali/ Si vidhen fondet për tërmetin/ Asnjë lek për të dëmtuarit
Denoncim 14:42 - 21 Gusht, 2020

Skandali-Si vidhen fondet për tërmetin/ Asnjë lek për të dëmtuarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit paratë e fondeve për tërmetin nuk po shkojnë tek të dëmtuarit, por po vidhen....

Ekonomi 10:43 - 2 Gusht, 2020

Tuneli i Llogorasë do të ndërtohet me fondet e buxhetit të shtetit

Tuneli i Llogorasë do të ndërtohet me fondet e buxhetit të Shtetit, në fund të vitit. Në buxhetin e rishikuar për vitin 2020 është parashikuar një...

Rishikimi i buxhetit, fondet shkojnë te rrugët, jo te shëndetësia
Ekonomi 21:03 - 6 Korrik, 2020

Rishikimi i buxhetit, fondet shkojnë te rrugët, jo te shëndetësia

Një deficit prej mbi 1 miliard eurosh dhe një rënie ekonomike prej 5,7% dhe rritje e borxhit publik në nivelin e mbi 80% të Prodhimit të...

Blog 15:17 - 20 Qershor, 2020

Fondet për Coronën/ Duhen ngritur ura të mëdha brenda BE, kompromisi i mundur 

Ajo për të cilën janë të një mendimi krerët e BE është që të ketë një fond ndihmash për krizën e Coronës. Por grindja për detajet...

“Më mirë që ka kulla”/ Habit Veliaj: Tiranës i është rritur vlera
Politikë 09:05 - 1 Maj, 2020

“Veliaj gënjen gazetarët”/ Anëtari i Këshillit Bashkiak e sfidon publikisht

Anëtari i Bindjes Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Fabian Topollaj akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj se nuk ka bërë asnjë rialokim fondesh ne buxhet...

Bota 14:15 - 10 Prill, 2020

Jugu do të ndihmohet, por jo me Corona-Bonde

BE miratoi mbi gjysmë bilioni euro kredi për shtetet e goditura nga kriza e Coronas. Por rindërtimi i ekonomive me borxhe kolektive të BE, me Corona-Bonde,...

Sociale 13:44 - 28 Mars, 2020

KE rigrupon fondet/ Futen edhe 100 milionë eurot për Shqipërinë

Komisioni Europian kërkon të rigrupojë fondet e buxhetit të BE. Miliona euro duhet të përdoren kundër krizës së Coronës. E re në buxhet -100 milionë eurot...

Lajme 09:36 - 27 Shkurt, 2020

“Po vidhen fondet e BE”/ Neritan Ceka ashpërson tonet, mesazhi i fortë për Sorecën

Studiuesi Neritan Ceka, ka hedhur akuza të forta në drejtim të zyrës së ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”,...

Politikë 21:29 - 18 Shkurt, 2020

Mbledhja e 1.15 mld euro/ Berisha paralajmëron zhgënjimin e madh

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur mirënjohejn e thellë ndaj shteteve që kontribuan për rimëkëmbjen e Shqipërisë nga tërmeti dje në Konferencën e Donatorëve në Bruksel....

Ekonomi 11:43 - 15 Shkurt, 2020

FMN i “tërheq veshin” qeverisë për rindërtimin pas tërmetit/ Përgjegjshmëri e transparencë me fondet

Fondi Monetar Ndërkombëtar i kërkon qeverisë të bëjë kujdes dhe transaparencë me menaxhimin e fondeve të mbledhura për programin e rindërtimit duke përfshirë edhe financimet e...

Denoncim 21:37 - 6 Shkurt, 2020

“Fiks Fare” publikon skandalin/ Kryebashkiaku i ndërton shtëpinë gjyshes me fondet e tërmetit

Tërmeti i 1 qershorit 2019, i cili preku disa fshatra të rrethit Devoll, dëmtoi shumë banesa në fshatin Vidohovë. Në këtë fshat u rindërtuan disa banesa...

Blog 08:22 - 4 Shkurt, 2020

Ja si mafia përfiton nga fondet e BE-së mbi bujqësinë

Nga Hannah Roberts “Politico.eu” * Romë – Në vitin 2012, Injacio Di Vinçencos, fermer në qytetin siçilian Tortoriçi, iu bë një propozim i pistë:një anëtar i...

Sociale 08:47 - 7 Janar, 2020

Ndryshon ligji për fondet e pensioneve vullnetare/ Qytetarët duhet të paralajmërohen për risqe

Një projektligj për fondet e pensioneve vullnetare synon të ndryshojë një sërë aspektesh të lidhura me marrëdhënien që këto fonde kanë me klientët sa i takon...

Politikë 16:34 - 4 Dhjetor, 2019

Beqiraj “shuplakë” Ramës/ Para se të kërkojë fonde, të bëjë detyrat e shtëpisë

Ish zëvendësministrja e Financave Irena Beqiraj, e ftuar në emisionin “Top Talk”, tha se para se qeveria tu kërkojë fonde donatorëve lidhur me situatën nga tërmeti,...

Politikë 16:42 - 1 Dhjetor, 2019

Elvis Naçi “ia mbledh” Ramës/ Ose gjërat bëhen si duhet ose ikim nga tryeza

Imami Elvis Naçi, është shfaqur i prerë përballë kryeministrit Ramë në tryezën e Komitetin Kombëtar të Rindërtimit. Naçi kërkoi nga Rama që fjalët e thëna në...

Politikë 09:49 - 24 Shtator, 2019

Fondet e qeverisë për tërmetin/ Pyetjet që “vënë me shpatulla pas muri” Ramën

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i ka drejtuar sot disa pyetje, kryeministrit Edi Rama në lidhje me fondet e qeverisë, për tërmetin. Në...

Politikë 14:05 - 3 Shtator, 2019

Zbulohet skema korruptive/ Si “zonja 20%”, abuzon me fondet publike

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Izmira Ulqinaku ka denoncuar sot një rast abuzimi me fondet publike në Shkodër. Në një deklatratë për mediat, Ulqinaku u shpreh se...

Me shume postime