Connect with Us

All posts tagged "fonde"

partia demokratike tirane
Politikë 12:41 - 9 Prill, 2020

PD nxjerr dokumentat/ Mijëra bizneseve e punonjësve u refuzohet paga e luftës

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka vënë në dispozicion sot disa të dhëna përmes të cilave tregon refuzimet për pagën e luftës që po...

Bota 17:53 - 8 Prill, 2020

Basha kërkesë Ramës/ Rialoko buxhetin për koncesionet, fondi 50 mln euro si mbulon nevojat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka cilësuar si të drejta shqetësimet dhe propozimet e Dhomës së Tregtisë Amerikane, ku i ka kërkuar qeverisë mbështetje më...

Denoncim 21:50 - 12 Mars, 2020

“Stop” – Viti olimpik/ Federatat e sportit shqiptar 4 muaj pa marrë fonde!

Trajneri i Kombëtares së peshëngritjes denoncon në“Stop” faktin qw sportistët nuk kanë marrë rrogë mujore e si rrjedhojw, nuk u janë paguar as sigurimet. Sportistët këtu...

Politikë 14:42 - 18 Shkurt, 2020

Fondet e ndërkombëtarëve për Shqipërinë/ Ahmetaj zbulon shtetet “surprizë”

Ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj ka folur për konferencën e donatorëve ku u mblodhën 1.15 mld euro për rindërtimin në Shqipëri pas tërmetit të...

Politikë 14:31 - 18 Shkurt, 2020

Mbledhja e fondeve nga ndërkombëtarët/ Rama: Do arrijmë në majën e synuar

Kryeministri Edi Rama thotë se pas mbledhjes së fondeve ditëne djeshme, rindërtimi do të kthehet në banesn e një zhvillimi të ri ekonomik dhe social. Sipas...

Politikë 12:35 - 3 Shkurt, 2020

Publikohet lista e fondeve vjetore/ KQZ u jep 140 milionë lekë 6 partive

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së sotme shqyrtoi projektvendimin për shpërndarjen e fondeve vjetore për partitë politike në formën e ndihmës financiare vjetore...

Politikë 22:11 - 10 Janar, 2020

Gati një vit nga djegia e mandateve/ PD-LSI do të marrin 600 milion lekë nga buxheti i shtetit

Edhe pse prej një viti janë jashtë parlamentit, PD dhe LSI do të marrin këtë vit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rreth 600 milionë lekë, për...

Politikë 16:05 - 27 Dhjetor, 2019

Menaxhimi i buxhetit/ Ahmetaj: Të sëmurët hedhin baltë me retorikë politike

Ministri i shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, ka folur mbi menaxhimin e fondeve nga buxheti i qeverisë, ku ka përmendur transparencën me të cilën do të...

Politikë 17:03 - 13 Nentor, 2019

Qeveria akordon 18 milionë lekë për institucionet e drejtësisë/ Ndarja sipas organeve

Këshilli i Ministrave ka akorduar 18 milionë lekë për disa prej institucioneve të drejtësisë në vend. Nëpërmjet një VKM-së së sotme, qeveria shqiptare cakton 7 milionë...

Politikë 16:47 - 22 Shtator, 2019

Tërmetet vënë “në lëvizje” qeverinë/ Denaj: Të gatshëm për të vendosur fondet shtesë

Ministrja e Ekonomisë, Anila Denaj ka bërë me dije sot se fondi i emergjencave është i paprekur. Denaj theksoi se qeveria ka kapacitet për të dhënë...

gazetari investigativ artan hoxha
Aktualitet 21:44 - 14 Mars, 2019

Ndikimi Rus/ Artan Hoxha: Janë futur fonde për të shkaktuar kaos në Shqipëri

I ftuar në emisionin “Real Story”, në televizionin “Vizion Plus”, gazetari investigativ Artan Hoxha tha se se një nga dyshimet lidhur me ngjarjet e fundit janë...

komisioni qendror i zgjedhjeve
Aktualitet 13:39 - 11 Shkurt, 2019

Zgjedhjet lokale/ KQZ ndan fondet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar ditën e sotme fondet për partitë politike që do marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. KQZ zhvilloi sot...

Aktualitet 19:51 - 17 Nentor, 2018

Skandal- Qeveria vjedh fondet e Diasporës/ TVSH merr paratë e emigrantëve

Shqiptarët në diasporë po bëhen shembull për tu ndjekur pavarësisht vështirësive në vendet ku ndodhen. Ata kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën dhe shumë...

Aktualitet 09:50 - 14 Nentor, 2018

Aktorja e Netflix ndahet nga jeta, pasi mblodhi fondet për funeralin e saj

Ajo ishte duke festuar 40-vjetorin e saj të lindjes me disa shoqe në Newcastle dhe pas kësaj aktorja e njohur e Netflix Shirley Hellyar ka zbuluar...

Aktualitet 23:17 - 23 Tetor, 2018

Financimet greke/ Drejtori i Arkivave: Janë bërë ndërtime me ato fonde

Drejtori i Arkivave, Ardit Bido gjatë një interviste në emisionin “Opinion” tha se fondet sekrete të lëshuara nga qeveria greke në Shqipëri përdoren për punë sekrete...

Aktualitet 09:37 - 3 Korrik, 2017

Si i mori Luli dy herë paratë e bursës për studime në Holandë/Nga VEFA tek SHIK-u i Gazidedes

Në vitin 1993, Luli 19-vjeçar që sapo kishte përfunduar gjimnazin, po bëhej gati të aplikonte për studime në Universitetin e Tiranës. Por sweet-heart e tij e...

Aktualitet 15:45 - 1 Gusht, 2016

PD i përgjigjet Ahmetajt/Buxheti i rishikuar, zero rritje për pagat, ul me 10 % pagesën e papunësisë

Partia Demokratike ka reaguar ndaj ministrit të Financave Arben Ahmetaj, në lidhje me sqarimin që ai bëri për Aktin Normativ të Qeverisë mbi rishikimin e buxhetit...

Aktualitet 18:59 - 20 Mars, 2016

Shpërndarja e fondeve në pushtetin lokal/ Rama diskriminon Veriun

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar shefin e qeverisë, Edi Rama se ka shpërndarë në mënyrë diskriminuese fondet për pushtetin lokal. Përmes një postimi në rrjetin social...

Aktualitet 20:04 - 15 Mars, 2016

Kreu i PD-së Shkodër: Rama përvetësoi fondet e Fototekës Marubi

Kreu i PD-së Shkodër, Ramiz Cobaj ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se ka “përvetësuar” fondet e Fototekës Marubi. Përmes një reagimi lidhur me prezencën e Ramës sot...

Ekonomi 19:23 - 19 Nentor, 2015

Biznesi, fonde deri në 2016-ën për nxitjen e inovacionit dhe njohurive

Qeveria përmes fondeve të saj, por edhe nga donacionet e ndryshme parashikon që të mbështesë sektorin privat, veçanërisht ndërmarrjet e vogla dhe të mesme në aspekte,...

Aktualitet 20:43 - 18 Nentor, 2015

Qeveria 615 milion lekë për Emergjencat Civile / Policia 270 milion lekë për pajisje

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin ditën e sotme për rishpërndarje fondesh brenda programeve buxhetore të miratuara për Ministrinë e Punëve të Brendshme, për vitin 2015....

Ekonomi 18:55 - 19 Gusht, 2015

Bankat në Evropën Lindore ngadalësojnë transferimin e fondeve jashtë; në Shqipëri e përshpejtuan

Bankat në rajonin e Europës Juglindore (CESEE) kanë ulur ritmin e deleveraging (transferimin e fondeve tek mëmat) në tremujorin e parë të vitit 2015 krahasuar me...

Ekonomi 15:35 - 17 Gusht, 2015

Fonde të pakta për mirëmbajtjen e rrugëve, Shqipëria kërkon parà edhe nga BB

Në 10 vitet e fundit, Shqipëria ka ndjekur një politikë agresive, duke investuar miliarda dollarë në ndërtimin e rrugëve të reja. Por tani, buxheti nuk ka...