Connect with Us

All posts tagged "fondacion"

Politikë 12:00 - 3 Janar, 2020

Mediat gjermane: Rama kaloi 500 mijë dollarë te fondacioni që ekspozon punimet e tij

Mediat gjermane kanë shprehur shqetësimet mbi aktet korruptive dhe kriminale të qeverisë shqiptare, me në krye kryeminstrin Rama, për të cilin shkruhet se ka kaluar një...

Aktualitet 09:38 - 6 Dhjetor, 2018

Dokumentari i Lorik Canës/ Meta: Ambasador i vlerave sportive

Pas dokumentarit, i cili tregon jetën dhe veprimtarinë e ish-kapitenit të Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka reaguar presidenti i vendit, Ilir Meta. Në një postim...

problemi me i madh xhorxh soros
Aktualitet 00:15 - 27 Nentor, 2018

E sulmoi Erdogan/ Mbyllet fondacioni i Soros në Turqi

Fondacioni i Shoqërisë së Hapur, i George Soros tha të hënën se do të ndërpresë operacionet në Turqi, disa ditë pasi presidenti Tayyip Erdogan akuzoi filantropin...

Aktualitet 22:36 - 23 Tetor, 2018

Megaskandal/ Avokati zbulon turpin e radhës të Bashës

Avokati Altin Goxhaj ka zbuluar një tjetër skandal të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj ka shkruar, se familja...

Aktualitet 23:30 - 6 Tetor, 2017

Doni të punoni përkrah Barack Obamës?/ Aplikoni sa jeni në kohë

Mundësia për të aplikuar për punën e ëndrrave është këtu. Të martën, presidenti Obama mori Instagramin për ti lajmëruar njerëzit që fondacioni Obama ka hapur mundësitë...

Aktualitet 15:20 - 21 Nentor, 2016

“Oligarkia sorosiane dhe rrënimi i Shqipërisë” prezantohet sot në Akademinë e Arteve

Fitorja e Donald Trump si presidenti i 45-të i SHBA-ve ka tronditur jo pak themelet e Fondacionit Soros në mbarë botën, por edhe në Shqipëri, ku...

Aktualitet 16:39 - 13 Prill, 2015

Ministria e Arsimit, marrëveshje me Fondacionin Shqiptaro-Amerikan

Ministria e Arsimit ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me Fondacionin Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, i cili do të ndihmojë në integrimin e moduleve “Junior Achievement”. Në lëndën...