Connect with Us

All posts tagged "fluturime"

Sociale 16:14 - 22 Maj, 2020

Riatdhesimet/ Publikohen datat dhe oraret kur mund të udhëtoni nga Parisi në Shqipëri

Ambasada e Francës në Shqipëri ka publikuar sot datën dhe oraret e fluturimeve nga Franca në Shqipëri në kushtet kur ende qëndrojnë në fuqi rregullat e...

Sociale 15:53 - 19 Maj, 2020

Riatdhesimet/ Publikohen oraret e fluturimeve nga 29 maji-3 qershor

Kompania e fluturimeve Air Albania ka publikuar sot oraret e fluturimeve  për riatdhesim, nga data 29 maj deri në 3 qershor. Këto fluturime për qytetarët shqiptarë...

Bota 15:44 - 5 Maj, 2020

Zelanda e Re nuk ka më raste me Covid-19/ Kufijtë do të qëndrojnë të mbyllur

Zelanda e Re nuk ka më raste të reja nga Covid-19, e megjithatë do të vazhdojë t’i mbajë dyert e mbyllura për pjesën tjetër të botës,...

Sociale 22:28 - 30 Prill, 2020

Rikthimi i fluturimeve/ Mima: Do të jetë shumë i ngadaltë, do duhen 2-3 vjet…

Analistja e Ndikimit Ekonomik te IATA, Emi Mima ka folur lidhur me rikthimin e fluturimeve. Sipas Mimës, rimëkëmbja e fluturimeve do të jetë shumë e ngadaltë....

Bota 14:29 - 28 Prill, 2020

Argjentina ndalon fluturimet deri më 1 shtator/ Rrezikohen 300 mijë vende pune

Argjentina ka ndaluar të gjitha fluturimet komerciale, të brendshme dhe ndërkombëtare, deri më 1 shtator, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Autoritetet thanë se kompanitë ajrore...

Sociale 17:05 - 24 Prill, 2020

Riatdhesimet/ Publikohen datat dhe oraret e fluturimeve nga Vjena, Brukseli e Frankfurti

Prej datës 18 Prill ‘Air Albania’ vijon fluturimet nga disa vende në Europë për të riatdhesuar shqiptarët e bllokuar në shtete e tjera për shkak të...

Sociale 15:28 - 24 Prill, 2020

Hapja e fluturimeve dhe restoranteve/ Rama sqaron qytetarët

Kreyministri Edi Rama ka theksuar se ende nuk ka një plan për hapjen e fluturimeve. Rama sqaron se dhe për disa javë nuk do të ketë...

Sociale 20:15 - 13 Prill, 2020

Rama jep lajmin/ “Nga e shtuna nisin udhëtimet për riatdhesimin e shqiptarëve”

Nga e premtja që vjen do të nisin sërish udhëtimet për riatdhesimin e shqiptarëve të mbetur jashtë kufijve. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...

Bota 17:08 - 28 Mars, 2020

Rusia mbyll kufijtë dhe fluturimet/ Ashpërson masat për shkak të koronavirusit

Rusia shtrëngon masat për shkak të koronavirusit, i cili ka prekur deri më tani 1264 raste. Autoritetet ruse deklaruan sot se do të mbyllin përkohësisht fluturimet...

Ekonomi 09:39 - 22 Mars, 2020

Tkurret tregu i fluturimeve nga koronavirusi/ 20 milionë euro humbje në muaj

“Shifra është e konsiderueshme, do të mbartet për një periudhë më shumë se 1 -vjeçare” Emergjenca e krijuar në vend për shkak të shtimit të rasteve...

Sociale 16:42 - 18 Mars, 2020

Anullimi i fluturimeve/ Njoftim i rëndësishëm për shqiptarët e mbetur në Suedi e Slloveni

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Suedi, se të gjithë personat që janë në gjëndje të provojnë...

Lajme 12:10 - 18 Mars, 2020

Ministria e Jashtme thirrje qytetarëve/ Anulloni fluturimet

Me qëllim parandalimin e përhapjes së virusit, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme udhëzon të gjithë qytetarët që kanë planifikuar udhëtime, t’i anulojnë ato, nëse...

Sociale 13:50 - 25 Shkurt, 2020

Rrugët që lidhin Shqipërinë me Italinë/ Qytetarët të pasigurt nëse virusi depërton në vend

Shqipëria ndjek me frikë atë që po ndodh në Itali ndërkohë që vendi luhatet midis mosbesimit se virusi nuk ka mbërritur dhe garancive të autoriteteve shëndetësore se gjithçka është nën...

Politikë 14:58 - 22 Janar, 2020

Fluturimet e shpeshta të Veliajt jashtë vendit/ PD kërkon hetimin e të ardhurave

Ish deputeti demokrat Ervin Salianji ka kërkuar nga prokuroria që të hetojë burimin e të ardhurave që përdoren për fluturimet e kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj....

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Politikë 14:39 - 22 Janar, 2020

Më shumë në avion se në zyrë/ Erion Veliaj, kryebashkiaku “fluturues” i Tiranës

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj renditet në listën e zyrtarëve të lartë që ka qëndruar më shumë në ajër duke fluturuar sesa në zyrën e tij...

Kosova & Rajoni 15:40 - 20 Janar, 2020

Kosova dhe Serbia firmosin marrëveshje për fluturime/ Përshëndeten nga NATO

Ditën e sotme diplomatët amerikanë organizuan nënshkrimin e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për rifillimin e fluturimeve komerciale pas 21 vitesh. Marrëveshja u nënshkrua nga...

Sociale 23:01 - 10 Janar, 2020

Autoritetet italiane njoftim të rëndësishëm për “Fly Ernest”/ Ja data kur pezullohen fluturimet

Autoriteti i Aviacionit Civil Italian (ENAC) ka reaguar pas problemeve të shumta të kompanisë “Fly Ernest”, e cila ka mashtruar qytetarët dhe i ka lënë në...

Sociale 11:48 - 3 Shtator, 2019

Anullime dhe vonesa të fluturimeve/ Autoriteti i Aviacionit Civil bën njoftimin e rëndësishëm

Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë pasagjerët që do të udhëtojnë nga Shqipëria në Itali dhe anasjelltas,...

Aktualitet 16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre për një ditë tjetër. Njoftimin për...

Aktualitet 11:09 - 29 Shtator, 2018

Skandal në Albcontrol/ 180 milionë lekë fluturime

Shoqëria Albcontrol, me kapital 100% shtetëror, pronë e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregëtisë dhe Sipërmarrjes, e cila drejtohet nga Belinda Balluku, prej rreth pesë vitesh,...

Aktualitet 21:33 - 16 Gusht, 2018

Kaos në Rinas/ Qytetarët braktisen nga kompania e fluturimit

Problemet me fluturimet në areoportin e Rinas nuk kanë të ndalur. Këtë herë ka qenë kompania “Fly Ernest”, ajo që ka anuluar 2 fluturime. Por nuk...

Aktualitet 20:45 - 8 Gusht, 2018

Mashtrimi me biletat e avionit/ 60 pasagjerëve u anullohet fluturimi

Një familje kosovare në Gjermani kishte paguar 600 euro për dy bileta kthimi në vendlindje. Kur shkuan në aeroport, ata nuk i lejuan të kryenin fluturimin,...

Aktualitet 22:03 - 17 Korrik, 2018

Rekord i ri në trafikun ajror/ Ja sa fluturime u regjistruan në 13 korrik

Rekordi i ri botëror për trafikun ajror u regjistrua më datë 13 korrik. Sipas agjensisë për monitorimin e fluturimeve “Flightradar24”, në këtë datë janë regjistruar 205.468...