Connect with Us

All posts tagged "Florenc Çapja"

Kronika 15:25 - 14 Prill, 2020

Pushohen akuzat në Apel/ Mbyllet përfundimisht dosja për atentatin ndaj Fadil Memës

Sot gjykata e Apelit në Durrës, e kryesuar nga Anita Mici gjatë zhvillimit të seancës gjyqësore, ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë, të...

Kronika 15:30 - 25 Dhjetor, 2019

I gjendet celular në qeli/ Dënohet me 8 muaj të tjerë burg atentatori i dyshuar i Çapjave

Shkëlzen Hasanpapajt, i akuzuar si autor i sulmit ndaj anëtarëve të fisit Çapja në Elbasan gjatë vitit 2016, i është gjetur disa ditë më parë një...

Kronika 20:57 - 5 Dhjetor, 2019

U la i lirë për mungesë provash/ Prokuroria apelon vendimin për Florenc Çapjan

Prokuroria ankimon në Gjykatën e Apelit të Durrësit vendimin për Florenc Çapjan. Mësohet se prokuroria e ka apeluar dy ditë më parë vendimin e lirimit të...

Aktualitet 15:56 - 6 Qershor, 2016

Kush janë Bledar Muça e Florenc Çapja që i shpëtuan atentatit

Bledar Muça dhe Florenc Çapja, që i shpëtuan atentatit të paradites në Elbasan, u shpëtuan plumbave edhe më 3 Shkurt të këtij viti, në masakrën ku...