Connect with Us

All posts tagged "flet"

Politikë 11:50 - 10 Gusht, 2019

Tatimet “me dorë të hekurt”/ Braçe: Nuk do të kursehet askush

Zëvendës kryeminstri Erion Braçe, në një konferencë për mediat ka folur në kuadër të luftës kundër informalitetit. Braçe tha se në kontrollin që është bërë nëpër...

Aktualitet 13:53 - 12 Korrik, 2019

Mbyllet mbledhja e PD/ Basha flet për pazare

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një mbledhje të grupit dhe kryesisë së Partisë Demokratike. Basha mësohet të ketë thënë se: “zgjedhje të lira...

Tsipras dite historike per greqine
Aktualitet 20:45 - 7 Korrik, 2019

Kryeministri në detyrë Tsipras flet përpara grekëve

Kryeministrit aktual i Greqisë, Alexis Tsipras, ka reaguar në një prononcim për mediat, pas mbylljes së procesit të votimit dhe pas daljes së sondazheve të para...

Aktualitet 22:45 - 26 Prill, 2019

“Futem në depresion kur shoh njerëz të bukur”/Selena Gomez flet për herë të parë për sëmundjen e saj

Selena Gomez ka folur për terapitë, të qenit vetëm dhe albumin e saj të ri që aq shumë është pritur nga fansat e këngëtares. Gomez ka...

Aktualitet 22:07 - 25 Prill, 2019

U akuzua si bashkëpunëtore në grabitjen e Rinasit/ Flet Elona Bici

Ditën e djeshme në media qarkulloi lajmi se një ish efektive policie është e përfshirë në grabitjen e Rinasit. Një foto e shtetases Elona Bici qarkulloi...

balla per negociatat
Aktualitet 12:26 - 11 Prill, 2019

Balla i “merr kompetencat” Lleshajt/ Flet si ministër i Brendshëm

Kreu i Grupit Parlamentar i PS-së, Taulant Balla gjatë fjalës së tij në Kuvend përgëzoi Policinë e Shtetit për ndërhyrjen në kohë rekord në ngjarjen e...

Aktualitet 20:58 - 9 Prill, 2019

Zv. ndihmës sekretari i shtetit Palmer pa dorashka/ Të gjithë të korruptuarit duhet të kenë frikë

Zv. ndihmës sekretari i shtetit amerikan ka dhënë një intervistë pa dorashka në lidhje me situatën politike në vendin tonë. Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha...

Aktualitet 16:54 - 28 Mars, 2019

Ish-aleati flet pa dorashka/ Basha i pabesë

Kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, i cili pranoi të marrë mandatin si pjesë e listave të PD-së, ka zbuluar arsyet pse shkoi në një vendim...

t'i flasesh keq femijes per prindin
Aktualitet 21:20 - 27 Mars, 2019

T’i flasësh keq fëmijës për prindin/ Krimi serial që nuk ndëshkon askush

Është konsideruar si një akt ndërhyrje në  krijimin dhe në stabilizimin e lidhjes që një fëmijë do të ketë me  prindin, ose ka me prindin dhe...

berisha flet per tragjedine e gerdecit
Aktualitet 22:20 - 21 Mars, 2019

Akuzat për tragjedinë e Gërdecit/ Shkëlzen Berisha flet me detaje

Djali i ish-kryeministrit, Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, në një intervistë në emisionin “Të Paekspozuarit”, në TV “News 24”, ka folur rreth akuzave për përfshirje të tij...

Aktualitet 19:34 - 20 Mars, 2019

U shpall në kërkim për vrasjen e Jurgen Kurtit/ Flet Ervis Arapi

Mbrëmjen së Hënës, në zonën e sheshit “Willson” u ekzekutua 26 vjeçari Jurgen Kurti, i cili nuk ishte i panjohur për drejtësinë shqiptare pasi u akuzua...

gjoni flet per pranimin e mandatit
Aktualitet 19:54 - 27 Shkurt, 2019

Ekskluzive/ Ralf Gjoni flet për “pranimin” e mandatit të deputetit

Ditën e djeshme në seancën e parlamentare u shpallën 57 vakancat nga djegia e mandateve të përfaqsuesve të opozitës. Ndërkohë, ditën e sotme në media qarkulloi...

"Unë president, ti kryeministër"/ Rama i përgjigjet “flakë për flakë” Bashës
Aktualitet 18:34 - 23 Shkurt, 2019

Kërcënon Basha/ Flet për pazare me Ramën

Kryetari PD-së Lulzim Basha, menjëherë pas mbledhjes me kolegjin e kryetarëve të rretheve të PD-së, në një prononcim për mediat bëri publike datat e protestave. Gjatë...

Aktualitet 19:36 - 22 Shkurt, 2019

Ekskluzive-Flet Myslym Murrizi/ “U nisën për Ramën më rrëzuan mua”

Sot pasdite kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka mbledhur Kryesinë e Partisë. Në tentativë për të ndaluar rrjedhjen e kandidatëve për deputetë të listave, të cilët...

Lulzim Basha kryetar i PD dhe monika kryemadhi kryetare e LSI opozite
Aktualitet 22:07 - 18 Shkurt, 2019

Iu bashkua vendimit të Bashës/ Flet për herë të parë Kryemadhi

Vendimit të opozitës për djegien e mandateve iu bashkua edhe LSI-ja. Monika Kryemadhi ka folur për herë të parë pas vendimit të marrë nga partia që...

klodiana interviste per RAI 3
Aktualitet 17:56 - 10 Shkurt, 2019

Video-Mafia shqiptare/ Klodiana Lala flet për atentatin në mediat italiane

Pastrimi i parave të pista nëpërmjet ndërtimit tashmë ka marrë vëmendjen edhe të mediave ndërkombëtare si RAI 3. Në një kronikë lajmesh të kushtuar kësaj teme...

besnik mustafaj ish minister i jashtem
Aktualitet 17:22 - 7 Shkurt, 2019

Grusht shteti me 16 Shkurt?/ Besnik Mustafaj flet troç

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj ka folur rreth protestës së opozitës me 16 Shkurt. Sipas tij opozita nuk mund të bëjë grusht shteti. “Ne jemi në...

dako flet per rikandidimin
Aktualitet 22:23 - 31 Janar, 2019

Rikandidimi pas skandalit të përgjimeve/ Flet Vangjush Dako

Vangjush Dako drejton Bashkinë e Durrësit për të tretin mandat radhazi afërsisht 12 vite në drejtim të këtij institucioni të rëndësishëm. Disa përgjime të publikuara edhe...

Valentina duka protesta e studenteve
Aktualitet 20:43 - 14 Janar, 2019

Zgjohet Vali Duka/ Flet për protestat e studentëve qe e dëbojnë

Deputetja e listës Basha, Valentina Duka që falë servilizmit ndaj kryetarit të ri të PD-së ia doli të bëhet deputete e Korçës më së fundi është...

Femra 17:18 - 11 Dhjetor, 2018

Dashnorja rrëfen/ Gra, jeni ju ato që po i sillni burrat tek unë

Problemi i burrave të sotëm është fakti që nuk mund të marrin këaqësi nga një akt i thjeshtë i intimietetit fizik. Kështu që injorojnë vazhdimisht gratë...

Aktualitet 12:04 - 27 Tetor, 2018

Hera e fundit si ministër/ Këto janë fjalët e Fatmir Xhafajt

Sot është hera e fundit, që Fatmir Xhafaj hyn brenda ministrisë së Brendshme si ministër. Para se të hynte në ministri, ai ka falënderuar gazetarët dhe...

Aktualitet 11:34 - 27 Tetor, 2018

Rama njoftoi dorëheqjen e tij/ Flet Fatmir Xhafaj

Pas njoftimit bërë nga kryeministri Edi Rama se e kishte pranuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar ky i fundit. Në një postim...

Aktualitet 21:28 - 27 Qershor, 2018

Vuçiç flet për Kosovën para ushtrisë dhe policisë sërbe të kralëve

 Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka qenë sot prezent në ushtrimet e përbashkëta të ushtrisë dhe policisë serbe në Kralevë, ku ndër të tjera ka thënë...