Connect with Us

All posts tagged "flamuri"

Bota 13:07 - 3 Prill, 2020

Video-Itali, në Trentino ulet flamuri i Europës së Bashkuar/ Matteo Salvini “kërcënon” BE-në

Lideri i ‘Lega Nord’ në Itali, Matteo Salvini ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, një video ku në rajonin e Trentino shfaqet një...

Politikë 23:07 - 3 Mars, 2020

Meçe paralajmëron Metën/ “Nuk ia fal që përdori politikisht flamurin kuqezi”

Inxhinieri Arben Meçe duke u bazuar dhe në reagimin e ambasadores Amerikane Yuri Kim, tha se nuk do ia falë kurrë Metës që përdori për qëllime...

Politikë 12:19 - 22 Shkurt, 2020

Meta sërish thirrje për protestë/ Le ta dëgjojë e gjithë bota mesazhin e Shqiponjave

Presidenti Ilir Meta vijon t’iu bëjë thirrje qytetarëve t’i bashkohen tubimit të paralajmëruar, i cili pritet të mbahet në datën 2 mars. Në një postim në...

Politikë 10:31 - 29 Dhjetor, 2019

PLL përshëndet miratimin e ligjit për simbolet në Malin e Zi/ Çështja kombëtare ngelet mbi gjithçka

Partia Lëvizja e Legalitetit, ka përshëndetur miratimin e ligjit për simbolet nacionale në Mal të Zi. Në një deklaratë për mediat, PLL shprehet se e drejta...

Politikë 09:11 - 28 Nentor, 2019

Basha anullon ceremonitë për festat/ Mesazh solidariteti në 107 vjetorin e Pavarësisë  

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka anulluar ceremonitë e planifikuara për 28 nëntorin, Ditën e Flamurit. Basha ka dhënë një mesazh solidaritet në Ditën e...

Sociale 13:59 - 26 Nentor, 2019

Viktimat nga tërmeti/ Presidenca ul flamurin në gjysmë shtizë

Flamuri Kombëtar në Institucionin e Presidentit të Republikë është ulur në gjysmë shtizë në nderim të jetëve të humbura nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin...

Aktualitet 08:51 - 20 Maj, 2019

Foto-Rikthehen studentët/ Tre kërkesat për Ramën, Metën dhe Veliajn

Studentët kanë paralajmëruar se do të rikthehen sërish sot në protestë. Mësohet se studentët do të mbajnë sot një protestë në orën 15:00, në sheshin Nënë...

Aktualitet 13:17 - 7 Shkurt, 2019

Ndryshimi i kufijve/ Shehu nxjerr “peshqit” që e urdhëruan

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka thënë sot se “peshqit” kanë kapur edhe politikën e jashtme. Nga foltorja e Kuvendit, Shehu u shpreh se qëndrimi...

portali "me ty per shqiperine qe duam"
Aktualitet 15:42 - 24 Janar, 2019

Skandal/ Portali i qeverisë apo i partisë?

Instituti i Studimeve Politike është duke bërë një monitorim të vendimmarrjeve dhe të aktivitetit të institucioneve në raport me fushatën elektorale. Nga studimi i ISP është...

Aktualitet 11:01 - 29 Nentor, 2018

Prapaskenat historike/ Pse nuk u ngrit Flamuri në Durrës

Drejtori i Përgjithshëm i Arkivave, Ardit Bido, mbrëmjen e djeshme nga studio e emisionit “Opinion” në Tv Klan, ka rrëfyer disa të fshehta në lidhje me...

Aktualitet 09:48 - 29 Nentor, 2018

28 Nëntori i Flamurit në Krujë/ Studiuesi i njohur rrëzon historinë?

28 Nëntori në Shqipëri, festohet si Dita e Flamurit. Me 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali në Vlorë e ngriti Flamurin Kombëtar dhe e shpalli Shqipërinë shtet...

Aktualitet 20:12 - 28 Nentor, 2018

Video-Gafa e deputetit të Lulit/ Skënderbeu ngriti flamurin në Vlorë

Dita e flamurit është shoqëruar me gafa të shumta, duke filluar nga kryetari i saj Lulzim Basha e duke vazhduar më tej me kreun e PD-së...

ish ministri i brendshem saimir tahiri
Aktualitet 13:51 - 28 Nentor, 2018

“Është e jona Shqipëria”/ Saimir Tahiri mesazh ndryshe për 28 Nëntorin

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka uruar Festën e 28 Nëntorit më një këngë të kënduar nga Golik Jaupi i famshëm. Në një postim në rrjetet sociale, Tahiri...

Aktualitet 13:00 - 28 Nentor, 2018

 Të rinjtë shqiptarë heqin flamurin/ ‘U djeg’ mediave greke

Mediat greke kanë raportuar një akt ‘ekstremistë’ siç e quajnë ata të dy të rinjëve shqiptarë. “Në një veprim tjetër provokues, shqiptarët të cilësuar si “aktivistë”...

Aktualitet 12:52 - 28 Nentor, 2018

“Plaku i Vitit të Ri po vjen me thesin e madh”/ Çfarë paralajmëron Spartak Ngjela

Me rastin e 28 Nëntorit, avokati Spartak Ngjela ka uruar shqiptarët nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Në postimin e tij, Ngjela shkruan se ne jemi...

Aktualitet 11:38 - 28 Nentor, 2018

Banorët e “Astirit” vijojnë protestën/ Shpalosin flamurin kuqezi

Banorët e zonës së “Astirit”, shtëpitë e të cilëve pritet të shemben në kuadër të zgjerimit dhe rehabilitimit të plotë të Unazës së re, kanë hyrë...

Aktualitet 11:01 - 28 Nentor, 2018

Video/ Basha e përsërit: 7×7 = 42

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me rastin e Ditës së Flamurit ka zhvilluar homazhe pranë Varrezave të Dëshmorëve, në nderim të të rënëve për liri....

Aktualitet 10:22 - 28 Nentor, 2018

28 Nëntori/ Politika shqiptare sërish feston e ndarë

Shqipëria feston sot 106-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë. Aktivitete për të kujtuar këtë ditë kombëtare janë organizuar në qytetin bregdetar të Vlorës, aty ku kryeministri i...

Aktualitet 10:14 - 28 Nentor, 2018

Video- “Nderim përjetë të rënëve të kombit tonë”/ Urimi i veçantë i ish-kryeministrit Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zgjehdur një video ku valvitet Flamuri Shqiptar, për të uruar Ditën e Pavarësisë. Në një postim në rrjetet sociale, bashkangjitur videos Berisha...

kryeministri edi rama ne deklarate
Aktualitet 09:45 - 28 Nentor, 2018

Gëzuar Ditën e Flamurit/ Rama uron shqiptarët me foton e veçantë

Me rastin e 28 nëntorit, ditës së Flamurit, kryeministri Rama ka uruar shqiptarët, me një foto të veçantë. Në një postim në rrjetet sociale, kryeministri ka...

Aktualitet 08:21 - 28 Nentor, 2018

Dita e Pavarësisë/ Sot 106 vite nga ngritja e Flamurit në Vlorë

Sot është dita e Pavarësisë, një festë e madhe për të gjithë shqiptarët kudo në botë. Sot janë mbushur 106 vjet nga ngritja e flamurit kombëtar...

Aktualitet 11:28 - 12 Nentor, 2018

“Shëmtia në hyrje të Tiranës”/ Rama përbuz Shqiponjën

Pas deklaratave të kundërshtarëve politikë, lidhur me heqjen e simbolit të Shqiponjës, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Rama e ka...

Aktualitet 20:33 - 1 Nentor, 2018

Flamurit kuqezi digjet mes Kretës/ Nxënësja shqiptare humb ndjenjat nga pamjet

Flamuri shqiptar është djegur brenda pak ditës për herë të dytë në Greqi. Mësohet se pasi u dogj para Parlamentit grek në Athinë, flamuri është djegur...