Connect with Us

All posts tagged "Flamur"

Kuriozitete 18:00 - 31 Korrik, 2015

Festa Kombetare e Zvicres, flamur gjigand ne mal

Një grup alpinistësh zviceranë ndërmorrën një nismë sa të bukur dhe të rrezikshme. Ata u ngjitën në malin Säntis të Zvicrës për të hapur një flamur...

Kuriozitete 23:00 - 14 Korrik, 2015

Flamujt më të bukur në botë, ja ku renditet flamuri shqiptar

Gjatë një sondazhi të  zhvilluar  në lidhje me flamujt më të bukur në botë, rezulton se flamuri shqiptar është në vend të 11-të. Koleksioni kishte si...

Politikë 15:12 - 9 Qershor, 2015

Lojërat Evropiane “BAKU 2015″/ Presidenti Nishani i dorëzon Flamurin ekipit shqiptar

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i dorëzoi sot Flamurin Kombëtar delegacionit shqiptar që përfaqëson vendin tonë në Lojërat Evropiane “BAKU 2015″, të cilat do të zhvillohen ...

Kuriozitete 15:15 - 21 Maj, 2015

Flamuri më i madh në botë i krijuar me erëza

Flamuri më i madh në botë me erëza është krijuar nga shefat e kuzhinës turke në Marmaris me rastin e festimit të djeshëm zyrtar të vendit,...