Connect with Us

All posts tagged "Flamur"

Ngjyrosja e flamurit me bojë të kuqe/ Greqia i kërkon Turqisë të dënojë incidentin
Kosova & Rajoni 18:02 - 27 Shtator, 2020

Flamuri grek ngjyroset me bojë të kuqe/ Shteti fqinj mesazh të fortë Turqisë

Greqia i bëri thirrje të dielën Turqisë të dënojë dhe hetojë atë që tha se ishte ishte një fyerje ndaj flamurit të saj kombëtar në ishullin...

Politikë 13:51 - 15 Shtator, 2020

“Puthe flamurin te by*ha e laraskës se të bëri sheik”/ Qytetarët nuk ndalin akuzat ndaj Metës

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Presidenit Ilir Meta ka publikaur një foto teksa puth flamurin shqiptar, ndërsa thekson se koha për të mbrojtur demokracinë është...

Pasardhësit e Isa Boletinit i dhurojnë flamurin 108 vjeçar/ Basha: Do e var në zyrën time si kryeministër
Politikë 19:07 - 21 Korrik, 2020

Pasardhësit e Isa Boletinit i dhurojnë flamurin 108 vjeçar/ Basha: Do e var në zyrën time si kryeministër

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha, ka vizituar sot kullën e Isa Boletinit në Kosovë. Në një postim në rrjetet sociale, Basha deklaron se u...

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/ Nga Genc Ruli te Mark Marku, zbardhen emrat e Komisionit të Vlerësimit
English 09:35 - 7 Korrik, 2020

Letter from a Democrat/ What the DP should do to overthrow Rama

As a lover of right-wing ideas, a DP sympathizer. Today i am finally convinced that the right has totally lost its mission, its vision. Why? Today...

Lajme 10:09 - 4 Korrik, 2020

Hajdari publikon foton me flamurin amerikan/ Krenare që jam rritur dhe edukuar në SHBA

Deputetja Rudina Hajdari ka uruar ditën e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Hajdari thotë se ndihet krenare që...

Hap i pazakontë/ Misisipi vendos të ndryshojë flamurin
Bota 09:03 - 1 Korrik, 2020

Hap i pazakontë/ Misisipi vendos të ndryshojë flamurin

Misisipi vendos të ketë një flamur të ri. Sipas Shoqatës gjermane për Hulumtimin e Flamujve ky është një hap i pazakontë. Shteti i Misisipit vendosi të...

Opinione 14:11 - 7 Prill, 2020

“Ky është arkivoli i Gëzim Krujës? As lule, as kurora por një flamur jeshil me gërma arabe”

Nga Bledi Mane Humoristin e njohur shkodran e përcollën dje mes panikut të virusit dhe fyerjes kulturore. Kortezhi i përmortshëm nuk kishte muzikë funebre ndërsa xhenazeja...

Politikë 18:48 - 2 Mars, 2020

Foto-Meta si Ismail Qemali/ Puth flamurin kombëtar në duart e studentes

Presidenti, Ilir Meta, ka puthur flamurin kombëtar pak minuta më parë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. “Kërkoj ndihmën e kësaj studenteje për të puthur flamurin”, tha...

Sociale 15:46 - 26 Nentor, 2019

Tërmeti tragjik/ Pas presidencës edhe Shkodra ul flamurin në gjysmë shtizë për viktimat

Bashkia e Shkodrës ka ulur flamurin në gjysmë shtizë në shenjë solidariteti për viktimat e tërmetit të sotëm. Më herët, flamuri Kombëtar ul në gjysëm shtizë...

Aktualitet 10:40 - 19 Maj, 2019

Eurovision/ Shfaqën flamurin e Palestinës në Izrael, konkurentët shkaktojnë reagime në publik

Mbrëmjen e djeshme u mbajt finalja e madhe e Eurvision 2019 ku fitues u shpall këngëtari nga Hollanda Dunkan me këngën “Arcade”. Por një incident ka...

Aktualitet 15:55 - 15 Maj, 2019

“Historia e jashtëzakonshme e popullit”/Flamuri shqiptar “shkon” në pikën më të thellë të Tokës

Biznesmeni dhe eksploruesi i njohur amerikan Viktor Vescovo  ka thyer rekordin botëror duke u bërë njeriu i parë që zhytet në 10,927 metër në oqeanin Paqesor....

“Ju bëri zbor një plak 71-vjeçar”/ Ish-ministri i Brendshëm akuza policisë: E turpshme për shtetin!
Aktualitet 12:24 - 6 Maj, 2019

Nga apartamenti tek Liqeni Artificial dhe makina luksoze/ Flamur Noka fsheh pasurinë

Opozita jashtë parlamentit, çdo ditë ngre zërin dhe  për korrupsion dhe varfëri, ndërsa vetë jetojnë në luks. Kjo nuk është përceptim por, fakt. Nëse shikojmë deklaratat...

Kryesore Show Biz 12:25 - 1 Mars, 2019

Nuk do ta imagjinonim, por aktori hollivudian u shfaq me flamurin e Kosovës

Të gjithë e njohim aktorin Morgan Freeman, por nuk do ta merrnim me mend deri më sot se do të mbështeste Kosovën kaq hapur. Gjatë një...

Kuriozitete 15:40 - 19 Shkurt, 2019

E zeza, e kuqja, e arta: Cila është simbolika e flamurit gjerman

E zezja, e kuqja, e arta – janë ngjyrat e rezistencës, ngjyrat e emancipimit. Kështu mendonte Florian Geyer, një nga krerët e luftës së bujkrobërve gjermanë...

Aktualitet 17:59 - 14 Dhjetor, 2018

Foto- Homazh për viktimat në Genova/ Flamuri shqiptar valvitet mbi urën e Morandit

Kanë kaluar katër muaj nga shembja e urës së Morandit në  Genova të Italisë. Gjatë ditës së sotme miq dhe të afërm kanë kujtuar viktimat e...

Aktualitet 10:33 - 28 Nentor, 2018

Pavarësia e Shqipërisë/Ngjarjet kryesore të 28 Nëntorit

Sot data shënon 28 nëntor. Më poshtë do ju njohim me ngjarjet kryesore, cilat figura publike kanë lindur dhe kanë vdekur në këtë datë. 28 nëntori është dita...

Aktualitet 20:20 - 27 Nentor, 2018

Uashingtoni: Jeni çliruar para 28 nëntorit

Nga Robert Papa Fakt apo fiction? Kur jemi çliruar apo kur jemi “liruar” prej vetlargimit gjerman? Kjo është çështja! Vallë a ka shumë rëndësi? Po ju...

Akuza edi rames per nepotizmin ne administrate
Aktualitet 19:24 - 23 Nentor, 2018

Paralajmërohet fundi i Ramës/ Arratia e Nanos në 1998, do i duket shëtitje

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka thënë se kryeministrit Edi Rama do t’i duket shëtitje, arratia e Nanos në vitin 1998, me çfarë do provojë...

Aktualitet 21:19 - 17 Nentor, 2018

Video/ Meta valvit flamurin më të bukur në botë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë pjesë ditën e sotme në përkujtimin e 110-vjetorin e Kongresit të Manastirit, në Maqedoni. Lajmin e ka bërë të...

Aktualitet 16:27 - 30 Tetor, 2018

Shokon Vuçiç/ Kam kërkuar heqjen e flamurit të Kosovës dje

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është shprehur se dialogu ndërmjet Serbisë dhe Kosovës është “klinikisht i vdekur”. Vuçiç ka treguar se dje në Stamboll ka kërkuar,...

Aktualitet 10:57 - 16 Tetor, 2018

Historia e shqiponjës me dy koka/Zbuloni kuptimin e simbolit më të lashtë në botë

Shqiponja me dy koka konsiderohet nga shumë studiues si një ndër simbolet më të lashtë të botës. Ka simbolizuar gjithmonë pushtetin. Nuk ka asnjë emblemë dhe...

Kryesore Show Biz 23:50 - 13 Shkurt, 2018

Metallica kuq e zi/ Grupi legjendar i rock-ut me flamurin shqiptar

Mes shqiptarëve dhe grupit më të famshëm të muzikës heavy-metal duket se ka një tërheqje të madhe, edhe pse Metallica nuk ka performuar kurrë në Shqipëri....

Aktualitet 19:41 - 18 Nentor, 2017

Foto/ Vangjel Dule dhe Nikollaq Neranxi ngrejnë flamurin e Vorio-Epirtit në Amerikë

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherazi dhe biznesmeni Nikollaq Neranxi, së bashku me kolegun e tij të PBDNJ-së, Vangjel Dule kajnë shkuar në Amerikë ku...