Connect with Us

All posts tagged "flamuj"

Aktualitet 10:25 - 9 Qershor, 2019

Foto-New York-u “pushtohet” nga flamunjtë kuqezi/Çfarë i bëri bashkë shqiptarët në Manhattan?

Ditën e djeshme në Manhattan startoi “Parada e Shqiptarëve 2019” ku qëllimi kryesor ishte forcimi i lidhjeve mes shqiptarëve që jetojnë në diasporë. “Albanian Roots” (Rrënjët Shqiptare),...

Aktualitet 08:53 - 17 Janar, 2019

Putin sot në Beograd/ Mitrovica “pushtohet” nga flamujt dhe shkrimet ruse

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të Rusisë, fotografi të presidentit Putin, si...

Aktualitet 12:29 - 9 Janar, 2019

Me çadra e flakadanë në duar/ Studentët vijojnë protestën para Kryeministrisë

Studentët janë duke vazhduar protestën e tyre sërish, ku momentalisht kanë marshuar dhe janë vendosur para Kryeministrisë. Ndonëse, moti është shumë i keq ata kanë vendosur...

Kryesore Show Biz 12:53 - 21 Dhjetor, 2018

Tajlandezët përcjellin Miss Albania-n me flamuj shqiptarë

Miss Albania Trejsi Sejdini ka krijuar një grup të madh fansash tajlandezë, pasi përfaqësoi Shqipërinë në “Miss Universe”. 18-vjeçaren nga Elbasani e kanë përcjellë me flamuj...

Kosova & Rajoni 17:00 - 7 Tetor, 2015

Ndeshja me Serbine, flamuj e entuaziazem ne Kosove

Flamujt kuqezi janë vendosur në pallate, vitrina e rrugë të kryeqytetit të Kosovës. Entuziasmi i qytetarëve për këtë ndeshje është më i madh se kurrë. Mbrëmjen...

Aktualitet 14:04 - 17 Maj, 2015

Flamujt shqiptarë e maqedonas, të lidhur bashkë në protestë

Maqedonët dhe shqiptarët janë duke protestuar bashkërisht në Shkup kundër Qeverisë Gruevski. Madje, edhe flamujt kombëtarë i kanë lidhur njëri me tjetrin nëpër rrugët e kryeqytetit...

Kosova & Rajoni 15:14 - 24 Mars, 2015

Beograd/ Digjen flamujt e NATO, BE, SHBA e Kosovës

Qindra mbështetës të Partisë Radikale Serbe në Beograd, sot në 16 vjetorin e bombardimeve të NATO-s kundër forcave serbe në Kosovë dhe Serbi, ia kanë vënë...