Connect with Us

All posts tagged "fjalim"

Politikë 18:18 - 1 Maj, 2020

“Respekt për fjalimin e Bushatit”/ Gjekmarkaj: Mori parasysh riskun për karrierën politike

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar fjalimin e ish ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati në parlament. Në një intervistë për rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’, Gjekmarkaj tha se...

Politikë 17:16 - 17 Prill, 2020

Video-“Koha ka konfirmuar të vërtetat e asaj dite”/ Fjalimi i fortë i Topallit për Reformën në Drejtësi

Ish kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka publikuar një video teksa mbante fjalën në foltoren e parlamentit, katër vite më parë. Gjatë fjalës së saj, Topalli fliste për...

Blog 11:41 - 12 Prill, 2020

Fjalimi i presidentit gjerman: Bota e ardhshme do të jetë ndryshe, pas këtij virusi

Nga fjalimi i presidentit gjerman Frank-Walter Steinmeier, mbajtur dje: “Mijëra njerëz kanë vdekur. Në vendin tonë. Dhe në Bergamo, në Alzas, në Madrid, në New York...

Politikë 12:27 - 19 Mars, 2020

Situata nga koronavirusi/ Bushati publikon fjalimin e Angela Merkel: Nevojitet udhëheqja e vërtetë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shpërndarë në profiling e tij në Tëitter mesazhin e kancelars gjermane Angela Merkel, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi....

Bota 20:34 - 8 Mars, 2020

Papa Francesku thyen traditën/ Mesazh për koronavirusin nga biblioteka

Papa Francesku ka thyer traditën me fjalimin e mbajtur ditën e sotme. Ndonëse prej vitesh të tëra Papa mbante fjalim të dielave në dritaren e tij,...

Politikë 11:04 - 4 Mars, 2020

Mbajti fjalim në manifestim/ Meta falenderon publikisht studenten që bëri “zhurmë” në rrjet

Presidenti Ilir Meta ka falenderuar studenten e Fakultetit të Drejtësisë, Oneda Skënderi e cil ambajti fjalën e saj në manifestimin e thirrur nga presidenti. Oneda Skënderi...

Politikë 16:49 - 6 Shkurt, 2020

Mëngjesi i Lutjeve në Washington/ Meta ndjek në krah të Pompeos fjalimin e Trump

Presidenti Ilir Meta ka ndjekur së bashku me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Michael Pompeo, fjalën e Presidentit të SHBA, Donald Trump në Mëngjesin e Lutjeve në...

Politikë 14:45 - 30 Tetor, 2019

Bëri bujë për gafat në parlament/ Majlinda Halilaj i vjedh fjalimin ish deputetes demokrate

Fjalimi i deputetets së opozitës parlamentare, Majlinda Halilaj bëri bujë në mediat për shkak të mënyrës së lëximit dhe fjalëve pa kuptim që thoshte deputetja. Por...

Aktualitet 10:10 - 11 Maj, 2019

“Ajo e ka humbur njerëzimin”/Zvicerania reagon pas fjalimit të Loredanës

Këngëtarja Loredana Zefi foli ditën e djeshme për akuzat për mashtrim dhe zhvatje të parave ndaj një shtetaseje zvicerane. Duke folur për çështjen Loredana tha se...

Kryesore Show Biz 11:53 - 30 Mars, 2019

Nuk i mban dot lotët/Beyonce qan gjatë fjalimit për xhaxhain që ndërroi jetë nga SIDA

Beyonce nuk i mbajti dot lotët, ndërsa u ngjit në skenën e “GLAAD Awards” ku nderoi xhaxhain e saj Jonny, i cili ndërroi jetë nga SIDA...

Aktualitet 10:10 - 28 Dhjetor, 2018

Mbretëresha e Anglisë mban një fjalim për vetësakrifimin para një pianoje të veshur me ar, shikoni reagimet e njerëzve

Monarkja më e fuqishme e Mbretërisë së Bashkuar mbajti fjalimin e përvitshëm të Krishtlindjeve përpara popullit britanik, por fjalët e saj nuk u pritën dhe aq...

Aktualitet 16:13 - 10 Dhjetor, 2018

Bushati ‘shuplakë’ Ramës/ Plak demode me një propagandë shterpë

Analisti Andi Bushati ka reaguar pas komunikimit live, që kryeministri, Edi Rama  zhvilloi në rrjetet sociale lidhur me protestën e studentëve. Në një shkrim të tijin...

analisti dhe gazetari andi bushati
Aktualitet 12:54 - 10 Dhjetor, 2018

Nga Andi BUSHATI/ Plaku demode që nuk di të flasë më për veshët e studentëve

Nëse doni të kuptoni se sa i dëshpëruar, pa fantazi, i plakur, demode, me një propagandë shterpë, dhe pa mundësi zgjidhjeje ishte sot fjalimi i Edi...

Kryesore Show Biz 20:45 - 8 Dhjetor, 2018

U shpall “Gruaja e vitit”, këngëtarja prek me fjalimin e saj: “Viti më i mirë i karrierës, por më i keqi i jetës”

Pak kohë më parë, Billboard Awards shpalli fituese të “Gruaja e vitit”, këngëtaren e njohur Ariana Grande. Ditën e djeshme u mbajt dhe ceremonia e eventit...

Aktualitet 23:41 - 5 Dhjetor, 2018

Video-Bush përlotet gjatë fjalimit të lamtumirës/ Im atë na dha besim

Ish- presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh Bush, u përlot teksa mbante fjalimin e lamtumirës për të atin, në katedralen e Washingtonit. Babai i...

Kryesore Show Biz 12:53 - 14 Nentor, 2018

“Kam jetuar gabim!”, fjalimi më i bukur nga Morgan Freeman

Të kisha më shumë nuk ishte e mjaftueshme… Unë jam 80 vjeç dhe fatkeqësisht jam shtrirë në një krevat spitali. Kam miliona dollarë në bankë, por...

Aktualitet 21:27 - 6 Nentor, 2018

Rama ndërroi fjalimin e ashpër kundër Metës/ Zbulohet arsyeja  

Në një shkrim botuar në gazetën “Koha Jonë”, thuhet se kryeministri Edi Rama në mesnatë ka ndërruar fjalimin që kishte pregatitur për Presidentin Ilir Meta, pasi...

Aktualitet 20:34 - 5 Nentor, 2018

“I xhindosur nga inati”/ Çfarë fshihte në thelb fjalimi i Xhafajt?

Mbrëmjen e sotme ministri i Brendshëm i dorëhequr, Fatmir Xhafaj i skuqur dhe plot mllef, sikur ta kishin përzënë me zor, mbajti fjalimin e tij të...

Aktualitet 18:45 - 5 Nentor, 2018

Fjalimi i ‘lamtumirës’/ Xhafaj thumbon hapur Tahirin

Ministri i dorëhequr Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim përshëndetës, pasditen e sotme me drejtues të Ministrisë së Brendshme dhe Policisë së Shtetit. Gjatë këtij takimi...

Aktualitet 12:01 - 4 Nentor, 2018

Luli u katandis me 200 vetë/ Nga Korça fillon ‘dimri i vetmisë së madhe’

Si kurrë më parë Lulzim Basha është mbyllur në sallën e kinemasë në Korçë me jo më shumë se 200 vetë. Më shumë të ftuar nga...

Aktualitet 21:59 - 22 Shtator, 2018

“Është teknikë shumë e njohur”/ Duma rrëfen nga i lindi ideja për të frymëzuar të rinjtë

Deputetja e Lulzim Bashës, Grida Duma gjatë një interviste në emisionin “Mos i fol shoferit” në Ora News ka treguar se si i lindi ideja për...

Aktualitet 20:06 - 17 Shtator, 2018

“Mos e bëj atë gjë para fëmijëve”/ Këshilltari i djathtë i përvishet Ramës

Këshilltari i djathtë në Bashkinë e Tiranës, Edvin Kulluri ka reaguar pas fjalimit që mbajti kryeministri Edi Rama gjatë përurimit të shkollës “Kosova” në Tiranë. Në...

Aktualitet 16:46 - 10 Shtator, 2018

“Millosheviçi  ishte një udhëheqës i madh”/ BE kryqëzon Vuçiçin pas fjalimit

Bashkimi Europian ka reaguar pas fjalimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë të cilit u shpreh se Sllobodan Millosheviçin ishte një udhëheqës i madh. Reagimi...