Connect with Us

All posts tagged "fjalekalime"

pasword djegie
Life Style 13:10 - 22 Prill, 2019

Zbulohet lista/Cilat janë fjalëkalimet më të përdorura dhe më të vjedhura në botë?

Raporti më i fundit i Qendrës Kombëtare të Sigurisë Cyber e Mbretërisë së Bashkuar, ka treguar se 23.2 milionë e njerëzve në rang global përdornin si...

Life Style 13:25 - 19 Prill, 2019

Zbulohet skandali/Ekspozohen fjalëkalimet e mijëra përdoruesve në Instagram

Në një postim, Facebook njoftoi se fjalëkalimet ishin në një tekst të thjeshtë dhe ishte i lexueshëm nga më shumë se 20 mijë punonjës të kompanisë...

Aktualitet 10:00 - 2 Janar, 2019

Publikohet lista me fjalëkalimet më të këqija të 2018-ës

Pas një viti të gjatë me sulme kibernetike dhe thyerje fjalëkalimesh, më fund kemi një listë të fjalëkalimeve më të këqija të vitit 2018. Në këtë...

Teknologji 15:30 - 2 Korrik, 2016

Probleme me fjalëkalimin? Ja çfarë nuk duhet të beni.

Fjalëkalimet janë vërtet një çështje e rëndësishme. Sa herë iu ka ndodhur të harroni fjalëkalimin e facebook-ut, instagram-it, email-it etj? Ju paraqesim gabimet më të zakonshme...

Kuriozitete 21:15 - 22 Janar, 2015

Fjalëkalimet më të famshme të vitit 2014

Viti i kaluar ka shënuar disa sulme nga hakerat në sistemet e mëdha, “kanë rënë” Sony, Apple iCloud dhe të tjerët dhe pastaj ka pasuar një...