Connect with Us

All posts tagged "fjale"

“Me dëshirën më të madhe largohem nga emisionin”/ Pas kërkesës së Enxhël, Meri pendohet për fjalët e saj
Showbizz 10:57 - 29 Janar, 2021

“Me dëshirën më të madhe largohem nga emisionin”/ Pas kërkesës së Enxhël, Meri pendohet për fjalët e saj

Mesazhi i konkurrentes së Love Story, Enxhëll Lengo, ku kërkonte të rikthehej në garë, i habiti të gjitha vajzat madje edhe vetë Saimirin. Ajo u shpreh...

Kanë vetëm fjalë/ Shenjat e horoskopit që bëjnë premtime boshe
Horoskopi 17:00 - 16 Janar, 2021

Kanë vetëm fjalë/ Shenjat e horoskopit që bëjnë premtime boshe

Peshorja Peshoret duan ti shohin të gjithë të lumtur ndaj dhe shpesh herë bëjnë premtime boshe.Ata duan të shtiren si një person i besueshëm ndaj dhe...

Fjalët më të kërkuara në Google gjatë vitit 2020
Kuriozitete 23:00 - 1 Janar, 2021

Fjalët më të kërkuara në Google gjatë vitit 2020

Ashtu si çdo vit, edhe në këtë fundvit janë publikuar fjalët më të kërkuara gjatë 2020-ës në rrjetet sociale. Sipas të dhënave të publikuara nga Google,...

Showbizz 18:22 - 26 Gusht, 2020

“Çdo ditë rri me sytë nga dera”/ Xhesika Polo fjalë prekëse për mamanë e saj të ndjerë

Pak kohë më parë, këngëtarja e njohur, Xhesika Polo humbi një nga njerëzit e saj më të shtrenjtë, të ëmën. Polo e ka kujtuar shpeshherë nënën...

Bamir Topi nuk kursehet ndaj Ramës/ “Është njeri i pabesueshëm, nuk e mban fjalën”
Politikë 16:22 - 23 Korrik, 2020

Bamir Topi nuk kursehet ndaj Ramës/ “Është njeri i pabesueshëm, nuk e mban fjalën”

Ish-presidenti Bamir Topi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, teksa komentoi marrëveshjen e 5 qershorit dhe mbledhjet e Këshillit Politik. Topi e cilësoi Ramën si një njeri...

Showbizz 12:13 - 9 Korrik, 2020

“S’ka njeri të të zëvendësojë”/ Çiljeta merr suprizën e veçantë nga i biri

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga është nënë e një djali që e ka quajtur Fernando. Shpesh ajo ka treguar se ka një lidhje të veçantë me të. Së...

Bota 12:06 - 4 Korrik, 2020

Turqia dhe Franca, përleshje me fjalë

Mosmarrëveshja midis Turqisë dhe Francës pas një konfrontimi në brigjet e Libisë po bëhet më e ashpër. Parisi largohet nga misioni i NATO-s “Sea Guardian” kurse...

Kundër racizmit/ Twitter merr vendimin, heq përfundimisht këto fjalë nga programi
Teknologji 12:53 - 3 Korrik, 2020

Kundër racizmit/ Twitter merr vendimin, heq përfundimisht këto fjalë nga programi

Platforma e mediave sociale Twitter po heq fjalët “mjeshtër”, “skllav” dhe “listë e zezë” në favor të një gjuhe më gjithëpërfshirëse. Termat përdoren shpesh në kodet...

“Riktheni diskutimin”/ Andi Përmeti: Jemi 180 frymë në një sallë pa dritare, po talleni me ne
Politikë 10:28 - 2 Korrik, 2020

“Riktheni diskutimin”/ Andi Përmeti: Jemi qindra frymë në një sallë pa dritare, po talleni me ne

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, ka kërkuar që t’i jepet e drejta e fjalës çdo deputeti dhe të mos i pengojnë ata të kundërshtojnë ligjet...

“Ik mo plehrë, ti je pa**ë”/ Qytetarët “gozhdojnë” Metën: I je qepur popullit si mu*i pas këpucës
Politikë 22:26 - 29 Qershor, 2020

“Kërcënimi” i Ramës për opozitën/ Meta: Kur e jep fjalën duhet t’i qëndrojë

“Kërcënimi” i Ramës për opozitën/ Meta: Kur e jep fjalën duhet t’i qëndrojë, papërgjegjshmëria… Presidenti Ilir Meta ka komentuar deklaratën “kërcënuese” të kryeministrit Edi Rama ndaj...

Horoskopi 11:13 - 12 Qershor, 2020

Përshkrimi i shenjave të horoskopit vetëm me një fjalë/ Kjo është renditja

Dashi Fjala e duhur për të përshkruar Dashin është mbiemër mbizotërues . Ata që lindin nën shenjën e Dashi dallohen për qëndrimin e tyre mbizotërues dhe...

Sociale 09:35 - 8 Prill, 2020

“Ne do të jemi përsëri me miqtë tanë”/ Rama zgjedh fjalët e Mbretëreshës Elisabeth

Çdo mëngjes kryeministri Edi Rama e nis ditën me ‘Fjalë të Shenjta’ osë ‘Të çmuara’ për të inkurajuar shqiptarët në këto kohë të vështira. Mëngjesin e...

Politikë 13:29 - 27 Janar, 2020

Ambasadorja e SHBA mban fjalën e parë në Tiranë/ Mesazhi në shqip: Ne jemi me ju krah për krah

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka mbajtur fjalën e saj të parë në vendin tonë. Ambasadorja Yuri Kim e nisi mesazhin e...

Politikë 21:47 - 2 Dhjetor, 2019

“Kërcënimi i gazetarëve, kriminal”/ Basha: Prokuroria të nisë hetimet për dhunimin e fjalës së lirë nga qeveria

Kryetari i PD, Lulzim Basha shprehet se kryeministri Edi Rama po shfrytëzon tragjedinë e tëmerit për të kërcënuar gazetarët dhë për të mbyllur portalet. Basha e...

Kronika 14:05 - 8 Nentor, 2019

“Ç’më bënë maskarenjtë”/ Fjalët e fundit të Andi Malokut para se ndërronte jetë

“Nuk i ndiej më këmbët, ç’më bënë maskarenjtë”, këto janë fjalët e fundit që ka thënë Andi Maloku i cili ndërroi jetë ditën e djeshme si...

Kryesore Show Biz 14:10 - 24 Korrik, 2019

“Nuk kam fjalë”/ Këngëtares shqiptare nuk i besohet, kënga e saj thyen rekordet

Disa muaj më parë, bashkëpunimi mes Dhurata Dorës dhe reperit algjerian Soolking, u bë “fiksimi” i të gjithëve dhe e dëgjonim në cdo vend. Por kënga...

Aktualitet 12:16 - 2 Korrik, 2019

Foto- Georgina lë pa fjalë fansat/ Promovon linjën e bikinive, duke ekspozuar format seksi

Georgina Rodriguez, e njohur si e dashura e futbollistit Cristiano Ronaldo,  ka promovuar linjën e saj më të re të bikinive duke ekspozuar kështu trupin e...

Aktualitet 10:40 - 26 Maj, 2019

“Nuk mjaftojnë fjalët”/ Publikohet fotoja e parë e djalit të Almeda Abazit

Para disa ditësh Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj Tolgahan, u bënë prindër për herë të parë duke mirëpritur djalin e tyre, Efehan. Ai që ka...

Life Style 14:25 - 22 Maj, 2019

Do t’ju lënë pa fjalë/Njihuni me 5 benefitet e bananes

Depresioni – Bananet përmbajnë triptofan, një substancë që ndihmon trupin për t’u çlodhur dhe për të përmirësuar gjendjen e njerëzve. Kapsllëku – Të pasura me fibra, bananet ndihmojnë...

Kryesore Show Biz 16:10 - 16 Prill, 2019

Video/22 vjeçarja del me bikini në aeroport dhe i lë të gjithë pa fjalë

22-vjeçarja numëron 180 mijë ndjekës në llogarinë e saj në Instagram dhe numri vijon të rritet për shkak të videos së saj seksi. Kate Jo i...

Kryesore Show Biz 12:10 - 8 Prill, 2019

U ekzekutua para dyqanit të tij/Zbulohen fjalët e fundit që tha reperi para se të vdiste

Nipsey Hussle, emri i vërtetë i të cilit ishte Ermias Davidson Asghedom, mësohet se ka qenë pjesë e bandës së kriminelëve “Rollin ’60”, kur ishte adoleshent....

Aktualitet 21:14 - 22 Mars, 2019

A do të flasë Fatos Nano në Kongresin e PS-së?/ Spiropali: Ai flet pa folur

E ftuar në edicionin e lajmeve në “Ora News, zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali, është pyetur në lidhje me pjesëmarrjen e ish-liderit të PS-së Fatos Nano...

nene e bije
Aktualitet 16:14 - 14 Mars, 2019

Nënat e forta u përsërisin vajzave këto fjalë

Ti nuk je më pak se një djalë!” Gjëja e fundit që dëshiron që vajza juaj të dëgjojë është se ajo nuk është aq e mirë sa...

Me shume postime