Connect with Us

All posts tagged "fituesit"

Sociale 10:19 - 20 Janar, 2020

Ja 10 fituesit e makinave Fiat Panda në shorteun e Spar

Tetori i vitit 2019 shënoi 3 vjetorin e Spar Albania në Shqipëri. Me rastin e festimeve, Spar nisi fushata intensive me oferta e me surpriza fantastike...

Aktualitet 08:03 - 1 Korrik, 2019

LSI-ja dorëzon Skraparin te PS-ja/ Ja rezultatet përfundimtare në 26 bashki  

Në 26 bashki të vendit ka përfunduar tashmë rezultati i votimit. Kështu, sipas rezultateve të shpallur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Adriatik Mema merr zyrtarisht drejtimin ...

Aktualitet 06:31 - 1 Korrik, 2019

Përfundon numërimi i votave në 9 bashki/ Ja rezultati zyrtar

Një ditë më parë Shqipëria mbajti zgjedhjet vendore 2019. Qendrat e votimit u hapën sipas orarit zyrtar, 07:00 deri në orën 19:00. Ndërkohë që në disa...

mblidhjet keshilli kombetar i pd
Aktualitet 19:49 - 19 Janar, 2019

Pse duhen garat, kur në to vendosen fitues të dukshëm?

Analistja Edlira Gjonaj e ka komentuar garën e Partisë Demokratike për Kryesinë e Këshillit Kombëtar dhe për sekretarët si false. Gjonaj ka renditur shifrat e rezultateve,...

Aktualitet 20:14 - 15 Maj, 2018

Shpallen fituesit e Lotarisë Amerikane/ Shihni nëse jeni përzgjedhur

Kliko në linkun zyrtar: https://www.dvlottery.state.gov/ për të parë nëse je fitues i Lotarisë Amerikane. Sot në orën 18:00 pasdite janë shpallur fituesit e Lotarisë ku të...

Aktualitet 18:06 - 24 Janar, 2018

Mbyllet konkursi për gradën “Drejtues i parë” në polici/ Ja cilët janë fituesit

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ka mbyllur konkursin për marrjen e gradës Drejtues i Parë. Mësohet se Ardi Veliu, Artan Shkëmbi, Bledar Çeliku, Kastriot...

Aktualitet 18:13 - 9 Dhjetor, 2017

Shpallen fituesit e çmimeve “PEN Albania 2017”

Organizata Ndërkombëtare për shkrimtarët “PEN”, organizoi sot aktivitetin vjetor, ku shpalli çmimet “PEN Albania 2017”. Entela Kasi Presidente e Qendrës “PEN” në Shqipëri, dhuroi  çmimin: “Mirënjohje...

Aktualitet 22:20 - 19 Nentor, 2017

Përfundon numërimi i votave në 10 komuna të Kosovës/ Ja fituesit

Ka përfunduar numërimi i votave në disa komuna të Kosovës, ku edhe janë bërë të ditur drejtuesit e ri. Kështu, në Gjilan Lidhja Demokratike e Kosovës,...

Aktualitet 10:16 - 15 Tetor, 2017

Shpallen fituesit e 10 Km në maratonë/ Shqiptarja rrëmben medaljen

Ka përfunduar kategoria e 10 Km në maratonën e Tiranës, ku fitues është shpallur Rdëin Cherviyot Melly nga Kenia, ndërsa për femra shqiptarja Relaksa Dauti. Fituesit...

Aktualitet 12:06 - 18 Shtator, 2017

Shpallen fituesit për shtatë zona minerare, dështojnë pesë të tjera

Ish- Ministria e Energjisë dhe Industrisë (tashmë e Infrastrukturës dhe Energjisë) ka shpallur ofertat fituese të shtatë subjekteve për shfrytëzimin e zonave minerare në vend. Bëhet...

Aktualitet 14:31 - 1 Gusht, 2017

Fondi në mbështetje të Krijimtarisë Letrare/ Ministria e Kulturës shpall fituesit

Minsitria e Kulturës ka publikuar në rrjetet sociale listën me emrat fitues të projektit “Fondi në mbështetje të Krijimtarisë Letrare”. Për të dytin vit radhazi ky...

Aktualitet 16:48 - 20 Tetor, 2016

Konçesioni të mirëmbajtjes së Rrugës Milot- Morinë/ Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës shpall fituesit

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës në kuadër të transparencës, informon se Komisioni i Prokurimit Publik, ka vendosur rrëzimin e ankimimit ndaj vendimit të mëparshëm, për proçedurën...

Aktualitet 08:12 - 2 Korrik, 2016

Ministria e Kulturës shpall 6 fituesit e përkthimit letrar

Ministria e Kulturës ka shpallur e fituesit e Fondit të Përkthimit Letrar nga gjuha shqipe në gjuhë të huaj. “Në vijim të politikave kulturore në mbështetje...

Sociale 12:22 - 5 Maj, 2015

Shpallen sot fituesit e Llotarisë Amerikane

Departamenti Amerikan i Shtetit bëri të ditur se pas orës 17:00 të ditës së sotme do të dalin emrat e fituesve të lotarisë amerikane. “Për DV-2016...

Kryesore 07:30 - 23 Shkurt, 2015

Oscar: “Birdman” filmi më i mirë, Moore & Redmayne aktorët më të mirë

Ka përfunduar me sukses ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscar. Filmi “Bridman” fluturoi për në shtëpi me çminin si filmi më i mirë i mirë i...