Connect with Us

All posts tagged "fitues"

Zgjedhjet në SHBA/ Si i bën media parashikimet për fituesit
Bota 22:21 - 28 Tetor, 2020

Zgjedhjet në SHBA/ Si i bën media parashikimet për fituesit

Ndërsa amerikanët përgatiten të shkojnë në qendrat e votimit këtë 3 nëntor, mediat në SHBA do të raportojnë numërimin e votave, që do të përcaktojë fituesit...

FOTOT-Ishuj të mbuluar me mjegull, ylberë mahnitës dhe goditje epike të rrufeve
Kuriozitete 15:02 - 27 Tetor, 2020

FOTOT-Ishuj të mbuluar me mjegull, ylberë mahnitës dhe goditje epike të rrufeve

Këto pamje magjepsëse panoramike janë përzgjedhur si fituesit në Çmimet Ndërkombëtare Epson Pano 2020. Këtë vit konkursi mori 5,859 kërkime nga 1,452 fotografë profesionistë dhe amatorë...

Bota 16:43 - 21 Tetor, 2020

Çfarë ndodh nëse nuk ka fitues të qartë të zgjedhjeve presidenciale në SHBA?

Dy javë nga zgjedhjet presidenciale amerikane të këtij viti, ekspertët politikë po analizojnë një sërë skenarësh me të cilat vendi mund të përballet në ditën e...

Programi Botëror i Ushqimit – fitues i çmimit Nobel për Paqe
Bota 12:27 - 9 Tetor, 2020

Programi Botëror i Ushqimit, fitues i çmimit Nobel për Paqe

Programi Botëror i Ushqimit, u shpall fitues i çmimit Nobel për Paqe për vitin 2020 për përpjekjet e tij që të luftojë urinë dhe mungesën e...

“Fiksojeni mirë këtë të voglin”/ Rama krenohet me Lirimin: Forca vëllaçko
Sociale 16:59 - 5 Tetor, 2020

“Fiksojeni mirë këtë të voglin”/ Rama krenohet me Lirimin: Forca vëllaçko

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto me të riun shqiptar nga Maqedonia, Lirim Zendeli. Kryeministri shkruan se shumë shpejt do ta shohim të mbështjellë me...

Aktualitet 17:28 - 16 Shtator, 2020

Shpallet kompania fituese për projektin e ndërtimit të tunelit të Llogarasë

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur kompaninë fituese për projektin e metodologjisë për ndërtimin e tunelit të Llogarasë. Fituesi për projektin e ndërtimit të Llogarasë...

Showbizz 13:38 - 31 Gusht, 2020

Nga Dua Lipa tek Maluma/ Lista e fituesve të MTV VMA-s 2020

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur një nga kompeticionet më të mëdha të muzikës. Edhe pse në kushte pandemie, MTV Video Music Awards u finalizua me sukses....

Lotaria amerikane dhe pandemia
Sociale 09:31 - 9 Korrik, 2020

Lotaria amerikane dhe pandemia

Bazuar në programin e Lotarisë së Vizave dhjetëra mijëra imigrantë të mundshëm mbështeten në fatin e shortit për të fituar mundësinë për të jetuar dhe punuar...

Politikë 09:22 - 9 Korrik, 2020

Ekskluzive/ CNA.al e paralajmëroi, zgjidhet kreu i ri i KPP

Disa ditë më parë CNA.al e paralajmëroi zgjedhjen e kreut të ri të Komisionit të Prokurimit Publik, në shkelje totale të ligjit. Burime për CNA.al thanë...

Lotaria amerikane/ Ambasada e SHBA njoftim të rëndësishëm për ata që duan të aplikojnë
Sociale 08:21 - 3 Korrik, 2020

Fituesit e lotarisë amerikane ndjehen të mashtruar nga urdhëri i presidentit Trump

Noha, një inxhiniere nga Egjipti, duhet të ndihej me fat pasi fitoi llotarinë amerikane të vizave që zgjedh rastësisht njerëz nga një grup prej më shumë...

Pjerin Ndreu kundër ndalimit të dasmave/ Ndëshkim selektiv, ata që e bëjnë se kanë haberin
Denoncim 17:34 - 7 Maj, 2020

Miliona lekë për mjete dhe makineri/ Bashkia e Lezhës shpall fituesin e tenderit pa garë

Bashkia e Lezhës ka shpallur së fundmi (27.04.2020) fituesin e tenderit formal, për blerjen e mjeteve dhe dhe makinerive në nevojë të Bashkisë. Kompania fituese, dhe...

Lajme 20:09 - 6 Janar, 2020

“Mjaft me fjalime politike”/ Ricky Gervais thumbon fituesit në Golden Globe

Aktori dhe komediani i famshëm, Ricky Gervais, në ceremoninë e djeshme të çmimeve Golden Globe, u kërkoi aktorëve që të mos bëheshin aq politikë gjatë fjalimeve,...

Kultura 18:22 - 6 Janar, 2020

Ceremonia “Golden Globe” 2020/ Lista e plotë e fituesve

Është realizuar ceremonia madheshtore e 77-të e Golden Globe, e cila mblodhi artistët më të mirë të kinematografisë amerikane dhe por edhe ndërkombëtare, për të nderuar...

Aktualitet 19:57 - 6 Mars, 2019

Ja si mund të bëheni fitues i Samsung Galaxy S10!

Ndoshta jo të gjithë e kemi mundësinë që të bëhemi zotërues të zërit më të fundit që ofron teknologjia, apo të ndërrojmë aparatët tanë celularë me...

perrenjasi me stadium 1 miliarde
Aktualitet 22:32 - 12 Shkurt, 2019

“Stop” publikon skandalin/ Prrenjasi me stadium 1 miliard Lekë, fituesi i tenderit i paracaktuar

Emisioni “Stop” trajtoi problemin e stadiumit të Prrenjasit, një investim 1 miliard Lekë i qeverisë shqiptare në prag të zgjedhjeve lokale. Ekipi i këtij qyteti, Domosdova,...

Kryesore Show Biz 10:53 - 10 Shkurt, 2019

Mahmood shpallet fitues i “Sanremo”, triumfi i tij shoqërohet me polemika

Mbrëmjen e djeshme është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Sanremos, këngëtari Mahmood. 27 vjeçari dhe kënga e tij “Solid” ishin një nga më të...

infermiere ne testim
Aktualitet 14:21 - 1 Shkurt, 2019

“Infermierë për Shqipërinë”/ Shpallen datat e testimit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar ditën e sotme listat mbi rezultatet e verifikimit të kandidatëve që janë kualifikuar në fazën tjetër, për të...

Çështja çame me Greqinë/ PD me dy qëndrime politike
Aktualitet 21:42 - 19 Janar, 2019

Kryesia e PD-së/ Shpallen anëtarët fitues

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në  PD, Jemin Gjana ka bërë publik emrat e anëtarëve të rinj të Kryesisë së PD. Sipas Gjanës nga 355 te anëtarë...

Aktualitet 15:42 - 2 Janar, 2019

Skandali me portalin e punësimit/ Kushtet që duhen plotësuar për tu shpallur fitues

Ish-kryeministri Sali Berrisha ka publikuar denoncimin e një qytetari për mashtrimin që bëhet në portalet e punësimit. Berisha ka postuar në rrjetet sociale mesazhin e qytetarit,...

Aktualitet 10:10 - 18 Dhjetor, 2018

“Dance With Me 5” ul siparin dhe fitues u shpall…

Pas 14 të hënave të mbushura me spektakël, edicioni i pestë i “Dance With Me” uli siparin dhe fitues u shpall çifti Eni Jani dhe Genc...

Aktualitet 18:18 - 11 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet për KLP/ Zbulohen emrat e fituesve

Janë zgjedhur tre anëtarët e shkallës së parë të Këshillit të Lartë të Prokurorëve. Pjesë e KLP do jenë Besnik Cani, Antoneta Sevadri dhe Gent Osmani....

Aktualitet 00:05 - 9 Dhjetor, 2018

Shpallet fituesi i “Këngës Magjike” 2018

Mbrëmjen e sotme u zhvillua finalja e edicionit të 20-të të “Këngës Magjike”. Gjatë mbrëmjes u dhanë çmime të ndryshme, ndërkohë që fitues u shpall Flori...

Kryesore Show Biz 11:25 - 5 Dhjetor, 2018

Video/Festivali historik: 19 fituesit e “Këngës Magjike” që triumfuan ndër vite

Prej 20 vitesh në ekranin shqiptar, “Kënga Magjike” u kthye në një traditë, ndërsa askush nuk do ta mendonte në 1999-n se ky festival do t’i...