Connect with Us

All posts tagged "fitoret"

Politikë 12:54 - 31 Dhjetor, 2019

Një vit “fitoresh” për Ramën, Bashën dhe Metën

Do të duhej një analizë shumë e gjatë, renditje faktesh, dështimesh spektakolare, të treshes që kryeson kastën politike në vend. Por, do të përpiqemi ti renditim...

Lajm i Rekomanduar 14:17 - 20 Gusht, 2019

Jemin Gjana si alternativë e Lulzim Bashës, nga fitorja në fitore

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha është kaq qesharak, kaq i pabesueshëm dhe kaq i konsumuar politikisht sa edhe kur do të bëjë diçka, ka...

Lajm i Rekomanduar 21:17 - 15 Gusht, 2019

Valdrin Pjetri, si alibi e pamjaftueshme e “fitoreve” të Lulzim Bashës

Sot pas disa ditësh turbullirë politike dhe pas publikimit të një dosje të një dënimi në Itali, të marrë rreth 16 vite më parë, kandidati për...

Lajm i Rekomanduar 12:50 - 31 Korrik, 2019

Shënim/ I gjithë bilanci i “fitoreve” të Lulzim Bashës

Një bilanc për Lulzim Bashën, “fitues” në këto gjashtë vite si kryetar i Partisë Demokratike, asaj që ai e quan Republika e Re, por edhe opozitës...

Aktualitet 10:56 - 1 Korrik, 2019

Shifrat/ Basha i ka “fituar” të gjitha

Sot në 1 korrik mund të bëhet një analizë e plotë  e Lulzim Bashës, gjashtë vite në krye të PD-së, sepse ka një ngjashmëri të madhe...

Aktualitet 12:49 - 24 Qershor, 2019

Të gjitha “fitoret” e Lulzim Bashës!

Prej disa muajsh vendi është përfshirë nga kriza politike, ne qendër të së cilës qëndrojnë akuzat për vjedhje të votave. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha...

kryeministri edi rama,kryetari i pd lulzim basha
Aktualitet 20:54 - 4 Shkurt, 2019

Rama pjellë e sistemit zgjedhor/ Fitoret në Parlament jo të Bashës

Aleati i Lulzim Bashës, Agron Duka ka folur ndër të tjera edhe rreth protestës së 16 Shkurtit. Sipas Dukës, Basha nuk ka një plan nëse nuk...

Aktualitet 14:27 - 23 Korrik, 2017

Njihuni me katër fitoret e Bashës në karrierë/Ja cilat janë dy të “padhuruarat”…!

Lulzim Basha ka arritur të parën fitore në karrierën e tij, të pakontenstuar teknikisht por jo politikisht. I portretizuar si njeriu që vetëm mund t’ja dhurosh...

Aktualitet 18:48 - 19 Maj, 2017

Peleshi flet nga Korça/Çfarë fitoi Shqipëria nga pakti Rama-Basha

Nga qyteti juglindor i Korçës, ku PS po zhvillon një takim me vajzat dhe gratë, zv/kryeministri ende në detyrë, Niko Peleshi, foli për fitoret e Shqipërisë...

Aktualitet 18:21 - 18 Maj, 2017

Çfarë nuk fitoi Lulzim Basha

Partia Demokratike ka bërë publike të gjithë marrëveshjen e firmosur me kryeministrin Edi Rama, e cila në fakt është një bashkëqeverisje me ministrat teknikë, ku PD...

Aktualitet 10:41 - 15 Maj, 2017

Protesta dhe fitoret e Lulzim Bashës!

48 orët e fundit debati më i madh publik, por edhe në rrjetet sociale, është fakti “kishte më shumë a më pak njerëz se 18 shkurti...

Aktualitet 15:14 - 21 Shkurt, 2017

Katër fitoret e Lulzim Bashës në katër ditë protestë

Partia Demokratike, e udhëhequr nga Lulzim Basha, po zhvillon prej katër ditësh një protestë kundër qeverisë. Protesta synon largimin e kryeministrit Edi Rama, krijimin e qeverisë...