Connect with Us

All posts tagged "fitore"

Bota 15:45 - 18 Mars, 2020

Joe Biden fitore në tre shtete të tjera përballë Sanders

Joe Biden siguroi një fitore të lehtë ndaj rivalit Bernie Sanders në zjedhjet partiake të zhvilluara dje në tre shtete. Ai e dërrmoi pretendentin Bernie Sanders...

Politikë 21:42 - 11 Janar, 2020

Urime zoti Marionetë!/ Kërtusha “përgëzon” Zazën pas fitores: Lutu të të mbajnë fijet

Kandidati që u tërhoq nga gara, për kreun e Partisë Socialiste të qarkut të Durrësit, Ardit Kërtusha, ka ironizuar fitoren e kreut të PS, Luan Zaza....

Sociale 15:02 - 8 Dhjetor, 2019

Kënga Magjike/ Pse Eneda Tarifa fitoi mbi Fifin

Dje në mbrëmje Kënga Magjike mbylli siparin e saj të sezonit të vitit 2019. Pati një garë të hershme midis disa këngëve të preferuara ku në...

Politikë 23:24 - 31 Tetor, 2019

“Rama, çështje e vdekur”/ Duma: Pushteti është i marrë

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma e ka konsideruar si çështje te vdekur Edi Ramën. Sipas saj, nëse zgjedhjet do të bëheshin sot, PD e...

Kosova & Rajoni 10:17 - 6 Tetor, 2019

Zgjedhjet në Kosovë/ Albin Kurti i bindur për fitoren: “Mbrëmjen ta shndërrojmë në festë masive”

Kandidati për Kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar godinës së Fakultetit Juridik për të hedhur voton bashku me bashkëshorten dhe vajzën e tij. Në...

Aktualitet 16:53 - 8 Korrik, 2019

Nuk ndalet Ristani/ Tre orë para protestës i kujton Bashës se pa besim dhe ndershmëri nuk ka fitore

Ish Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani në një postim në rrjetet sociale vetëm pa orë para protestës së opozitës shkruan se nuk ka fitore...

Aktualitet 20:26 - 30 Qershor, 2019

Habit Kryemadhi/ “Kjo e sotmja është një fitore”

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar në lidhje me votimet e zhvilluara ditën e sotme. Sipas Kryemadhit, 85% e...

Aktualitet 19:47 - 27 Maj, 2019

Shënim/ Lulzim Basha nga fitorja në fitore

Opozita e bashkuar e udhëhequr nga kryetari i “Republikës së Re”, Lulzim Basha, nga 16 Shkurti deri me 25 Maj ka zhvilluar gjashtë protesta kombëtare dhe...

Aktualitet 11:53 - 26 Prill, 2019

“Ne synojmë fitoren”/Motrat shqiptare flasin për performancën që bëri bujë në “The voice of Italy”

Programi televiziv “The Voice of Italy” 2019 transmetohet një herë në javë në Rai 2 e drejtohet nga prezantuesja e njohur Simona Ventura. Këtë javë motrat...

rama dhe berisha
Aktualitet 17:45 - 21 Shkurt, 2019

“Fshihet Rama”/ Berisha shpall fitoren

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar në një postim në rrjetet sociale në lidhje me protestën e mbajtur ditën e sotme përballë godinës së Parlamentit nga ana...

kryeministri edi rama ne kuvend
Aktualitet 13:22 - 31 Janar, 2019

Zgjedhjet lokale/ Rama shpall fitoren

Kryeministri Edi Rama tha sot se Partia Socialiste do t’i fitojë zgjedhjet në të gjitha bashkitë, përfshirë edhe atë të Kukësit. Nga folësja e Kuvendit, Rama...

Aktualitet 22:22 - 27 Nentor, 2018

Si do vijë opozita në pushtet / Flet Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha në studion e emisionit “Përballë” në Radio Televizionin Shqiptar u pyet nga gazetari Lutfi Dervishi se si mund të bëhet opozita një alternativë...

Aktualitet 17:16 - 27 Tetor, 2018

Kësaj here fitoi xhuxhi

Nga Ilir Levonja Kjo dorëheqja e papritur e ministrit të brendshëm F. Xhafa, vërteton publikisht luftën e ashpër brenda mazhorancës. Verteton katërcipërisht luftën e egër të...

Aktualitet 16:27 - 12 Gusht, 2018

Ky është Liverpooli/ Shkëlqen në ndeshjen e parë në Premier League

Liverpooli e fillon në mënyrën më të mirë sezonin e ri, duke mundur paster 4-0 West Ham. I pari shënoi egjiptiani Salah, më pas dy gola...

Aktualitet 22:39 - 24 Qershor, 2018

Fitorja e Erdogan/ Rama uron mikun e tij me telefon

Pas suksesit të madh në zgjedhjet e mbajtura sot në Turqi, liderët botëror kanë uruar presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, për suksesin në këto zgjedhje....

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Politikë 22:08 - 5 Mars, 2018

Marrëveshja e 18 majit/ Berisha: Ishte fitore e PD-së dhe kreut të saj

Marrëveshjen e 18 majit, e cila futi në zgjedhje opozitën, e ka komentuar ish-kryeministri Sali Berisha. I ftuar në emisionin “Real Story”, Berisha ka thënë se...

Aktualitet 19:08 - 3 Korrik, 2017

Macron uron Ramën për fitoren/ Shqipëria shumë pranë BE

Pas fitores së thellë të Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 qershorit, nuk kanë munguar as urimet nga personazhe të tjera të larta të botës për...

Aktualitet 23:34 - 18 Maj, 2017

Kush fitoi nga marrëveshja Rama-Basha?/Ja përgjigjet (Video)

Të ftuarit e mbrëmjes në emisionin “Opinion”, kanë hezituar, t’i përgjigjen pyetjes se cila nga palët fitoi nga marrëveshja politike mes Ramës dhe Bashës. Pjesë e...

Aktualitet 10:20 - 18 Maj, 2017

Fitoi apo humbi Lulzim Basha?

Sot në orët e para të mëngjesit, kryeministri Edi Rama dhe kreu demokrat, Lulzim Basha në një dalje pas takimit të tyre përreth 3 orësh deklaruan...

Aktualitet 22:54 - 7 Maj, 2017

Macron jep lajmin e madh për Evropën menjëherë pas fitores/Dy fjalë për Le Pen

Presidenti i sapozgjedhur, Emmanuel Macron, e ka cilësuar fitoren e tij si një faqe të re për Francë. Sipas tij, kjo do të jetë një faqe...

Aktualitet 22:27 - 7 Maj, 2017

Bushati uron Macron/Lajm i mirë për Shqipërinë!

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, ka uruar Emmanuel Macron për fitoren ndaj Marine Le Pen dhe shpalljen President i Francës. Sipas tij, fitorja e Macron,...

Aktualitet 10:39 - 7 Maj, 2017

Zëri i Amerikës: Opozita e konsideron fitore shtyrjen e zgjedhjeve në Kavajë

Në Tiranë, protesta e opozitës hyri sot në ditën e 78. Shtyrjen e zgjedhjeve për bashkinë e Kavajës, Partia Demokratike po e vlerëson si një fitore...

Aktualitet 23:40 - 4 Prill, 2017

Lajm i mirë nga “çadra e lirisë”/Dita e fitores është …!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi nga “çadra e lirisë” se dita e fitores është afër. Sipas tij, lëvizja për zgjedhje të lira dhe të ndershme...