Connect with Us

All posts tagged "fitime"

Blog 08:27 - 19 Janar, 2020

200 miliardë $ fitime në vit nga ilaçet e falsifikuara, ja cilat janë pasojat reale

Nga David Richmond “Project Syndicate” Qeveria e Nigerisë, ka dhënë së fundmi alarmin për vaksinat e rreme të meningjitit, dhe kjo nuk është hera e parë....

Life Style 13:10 - 6 Maj, 2019

Miliarda dollarë fitime/Ky film po bën namin, thyen rekordin e “Titanic”

“Avengers: Endgame” u shfaq në kinema që ditën e dielë dhe ka fituar “cmimin” si filmi i dytë me fitimet me te medha në historinë e...

Aktualitet 15:41 - 27 Nentor, 2018

Deklarata tronditëse/ Rama hapi kompani për të marrë 20 milionë euro

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj ka lëshuar akuza të ashpra kundër kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale Shehaj ka shkruar se Rama...

Aktualitet 21:00 - 11 Nentor, 2018

Hoqi dorë nga puna si financier dhe u bë eskortë seksi, 31-vjeçari: Ja çfarë kërkojnë gratë që vijnë tek unë

I frymëzuar nga një prej të dashurave të tij, e cila tashmë është në industrinë e seksit, Ryan James la punën e tij si financier për...

Aktualitet 16:40 - 31 Tetor, 2018

Adele, 18 milionë euro në vit pa punuar fare

Adele ka rritur pasurinë e saj me rreth 18 milionë euro në vitin e fundit, edhe pse nuk ka qenë fare aktive në muzikë. Këngëtarja e...

Aktualitet 00:20 - 30 Shtator, 2017

Beyonce nxjerr në treg këngën e parë pas lindjes së fëmijëve/ Fitimet do dhurohen

Beyoncé është bashkuar me korin e të famshëmve  duke ngritur vetëdijen dhe dhuruar  para për Puerto Rico, territorin e ishullit të SHBA që u dëmtua kohët...

Aktualitet 17:16 - 3 Gusht, 2016

Rruga e Kombit/Bazuar në trafikun e 2015, koncesionari arkëton vetëm nga veturat 9.2 mln euro

Vetëm duke iu referuar lëvizjes së automjeteve në kufirin Shqipëri – Kosovë, koncesionari i Rrugës së Kombit do të sigurojë të ardhura në një vit më...

Teknologji 14:45 - 16 Korrik, 2015

Apple zotëron 92 % të fitimeve që vinë nga industria globale e smartfonëve

Sipas The Wall Street Journal, Apple zotëroi 92 % të fitimeve të gjithë industrisë së smartfonëve në tre mujorin e parë të 2015-tës. Vitin e shkuar,...

Kryesore 17:43 - 18 Prill, 2015

“Fast & Furious 7” kalon shifrën 1 miliard dollarë

Filmi “Fast &  Furious 7”  ka kaluar shifrën e fitimeve $1 miliard në të gjithë botën, në një kohë rekord. Universal lajmëroi ditën e Premte se Furious 7 do...