Connect with Us

All posts tagged "firmat"

Denoncim 23:09 - 6 Nentor, 2019

Skandali në “Fiks Fare”/ Fëmijë, emigrantë, të vdekur dhe të burgosur firmosin pro ndërtimit të HEC-it!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës një skandal në Tepelenë. Një firmë, e cila duhej të merrte mendimin e banorëve për ndërtimin e një HEC-i...

Politikë 16:43 - 15 Tetor, 2019

“Falsifikim firmash për shkarkimin e Hajdarit”/ Halit Valteri zbulon prapaskenat

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka zbuluar prapaskena nga takimi i demokratëve për shkarkimin e Rudina Hajdarit nga detyra. I ftuar në Ora news, Valteri...

Aktualitet 21:33 - 27 Maj, 2019

Skandal në zyrat noteriale/ Firmat e vulat vihen nga asistentët

Fiks Fare bëri një vëzhgim mbi disa zyra noteriale në Tiranë, ku vulën dhe firmën e noteres e vendosin asistentët e tyre. Ky veprim është i...

Aktualitet 14:14 - 15 Janar, 2018

Opozita mbledh firma për të ndryshuar Kushtetutën

Opozita ka mbledhur firmat për të ndryshuar Kushtetutën dhe për të ndryshuar Ligjin për zgjedhjene   Kryeprokurorit. Amendamenti kërkon tre të pestat e votave për ndryshim në...

Aktualitet 18:32 - 27 Prill, 2017

Përfundon mbledhja/Grupi i LSI mbledh firmat për Ilir Metën President

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Mbledhja nisi në orën 17:00 dhe në fokus kishte procesin për zgjedhjen e Presidentit të...

Aktualitet 17:56 - 27 Prill, 2017

Ilir Meta kandidat për President?!/Nis mbledhja e firmave

Lëvizja Socialiste për Integrim ka nisur mbledhjen e firmave për të kandiduar Ilir Metën si President i Republikës. CityNews mësoi se ka nisur mbledhja e firmave...

Aktualitet 16:27 - 6 Mars, 2017

Sheshel kandidat për kryetar të Serbisë/Ja nënshkrimet e radikalëve

Përfaqësuesit e Partisë Radikale të Serbisë ia kanë dorëzuar sot Komisionit zgjedhor afër 14 mijë nënshkrime me të cilët kanë përkrahur kandidaturën e Vojislav Sheshelit për...