Connect with Us

All posts tagged "firmat"

Politikë 15:55 - 14 Maj, 2020

Zbulohen emrat/ Kush janë firmëtarët për shembjen e Teatrit Kombëtar

Nesër në orën 12:00 do të mblidhet Këshilli Bashkiak i Tiranës, i cili pritet të vendosë në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Bashkia e Tiranës...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 14:20 - 27 Shkurt, 2020

Socialistët kërkojnë dorëheqjen e Ramës/ Zbardhet letra, kush janë firmëtarët  

Ndërkohë që në datë 29 shkurt, PS pritet të mbledhë Kongresin, mësohet se një grup personalitetesh të larguara tashmë nga kjo forcë politike kanë kërkuar dorëheqjen...

Denoncim 23:09 - 6 Nentor, 2019

Skandali në “Fiks Fare”/ Fëmijë, emigrantë, të vdekur dhe të burgosur firmosin pro ndërtimit të HEC-it!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës një skandal në Tepelenë. Një firmë, e cila duhej të merrte mendimin e banorëve për ndërtimin e një HEC-i...

Politikë 16:43 - 15 Tetor, 2019

“Falsifikim firmash për shkarkimin e Hajdarit”/ Halit Valteri zbulon prapaskenat

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka zbuluar prapaskena nga takimi i demokratëve për shkarkimin e Rudina Hajdarit nga detyra. I ftuar në Ora news, Valteri...

Aktualitet 21:33 - 27 Maj, 2019

Skandal në zyrat noteriale/ Firmat e vulat vihen nga asistentët

Fiks Fare bëri një vëzhgim mbi disa zyra noteriale në Tiranë, ku vulën dhe firmën e noteres e vendosin asistentët e tyre. Ky veprim është i...

Aktualitet 14:14 - 15 Janar, 2018

Opozita mbledh firma për të ndryshuar Kushtetutën

Opozita ka mbledhur firmat për të ndryshuar Kushtetutën dhe për të ndryshuar Ligjin për zgjedhjene   Kryeprokurorit. Amendamenti kërkon tre të pestat e votave për ndryshim në...

Aktualitet 18:32 - 27 Prill, 2017

Përfundon mbledhja/Grupi i LSI mbledh firmat për Ilir Metën President

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Mbledhja nisi në orën 17:00 dhe në fokus kishte procesin për zgjedhjen e Presidentit të...

Aktualitet 17:56 - 27 Prill, 2017

Ilir Meta kandidat për President?!/Nis mbledhja e firmave

Lëvizja Socialiste për Integrim ka nisur mbledhjen e firmave për të kandiduar Ilir Metën si President i Republikës. CityNews mësoi se ka nisur mbledhja e firmave...

Aktualitet 16:27 - 6 Mars, 2017

Sheshel kandidat për kryetar të Serbisë/Ja nënshkrimet e radikalëve

Përfaqësuesit e Partisë Radikale të Serbisë ia kanë dorëzuar sot Komisionit zgjedhor afër 14 mijë nënshkrime me të cilët kanë përkrahur kandidaturën e Vojislav Sheshelit për...