Connect with Us

All posts tagged "financimet"

Ekonomi 08:14 - 14 Janar, 2020

Pasojat e tërmetit/ Financimet e ministrive shkurtohen me 23 mln euro, preket arsimi

Kuvendi shkurtoi fondet e Ministrive dhe Sistemit të Drejtësisë dhe disa institucioneve të tjera në shumën e 23 milionë eurove, si pasojë e rishikimit të buxhetit...

Politikë 09:25 - 8 Janar, 2020

Krisje në koalicionin opozitar?/ Dashamir Shehi “përplaset” me  Kryemadhin

Aleatët e Lulzim Bashës duket se nuk janë në të njëjtën mendje, në lidhje me mënyren e financimit të partive politike. Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim...

Politikë 13:15 - 2 Dhjetor, 2019

Luli kërkon lekë për Ramën

Pas tërmetit tragjik që mori 51 jetë njerëzisht, kreu i Partisë Demokratike, një ditë më parë Lulzim Basha zhvilloi një takim me disa ekspertë në fushën...

basha prononcim per mediat
Aktualitet 21:46 - 25 Mars, 2019

MEGA-SKANDALI dhe dokumenti/ Lulzim Basha pagoi 950 mijë usd nga kompania Ruse offshore, prokuroria uli shifrën

Sot kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha, u paraqit në prokurorinë e kryeqytetit për tu pyetur si person në dijeni në lidhje me disa qindra...

Aktualitet 11:12 - 22 Mars, 2019

Lobimi me para ruse/ Pse hetimi ndaj Lulzim Bashës nuk ka prapavijë politike

Dje Lulzim Basha me anë të një letre shmangu paraqitjen e tij në prokurorinë e Tiranës, ai iku në Bruksel si një vit më parë, kur...

Aktualitet 08:28 - 18 Mars, 2019

Misteri/ Nga burojnë financimet e partive politike?

Partitë politike duket se kanë probleme me deklarimin e saktë të të dhënave pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor të Tiranës, pasi të paktën 62 prej tyre...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Aktualitet 11:58 - 1 Shkurt, 2019

Reforma në Drejtësi/ KLP dhe KLGJ kërkojnë qindra milionë lekë

Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Këshilli i Lartë i Prokurorisë, kanë bërë kërkesë në Kuvend për financimin e vitit 2019. KLGJ ka kërkuar një strukturë me...

Aktualitet 08:33 - 20 Nentor, 2018

Marrëzia e koncesioneve/ Rrugët me financim të huaj na kushtojnë 53% më lirë se fondet tona

Gjatë një viti, e njëjta kategori rruge e ndërtuar në Shqipëri ka kushtuar më shumë se dyfishi kur është ndërtuar me fonde të brendshme në krahasim...

Aktualitet 19:25 - 19 Shtator, 2018

Kompanitë e familjarëve të Bashës 2 miliardë lekë xhiro, deklarojnë fitime thërrimet/ Evazion fiskal qindra milonë lekë?!

Disa muaj më parë, në fillim të viti 2018 CNA.al publikoi një shkrim në lidhje me kompanitë që zotëroheshin nga Erion Isufi, kunati i Lulzim Bashës....

Aktualitet 20:54 - 12 Korrik, 2018

Zëri i Amerikës “kryqëzon” Bashën për financimet Ruse/ Paguat 500 mijë USD për lobim, kush gënjen?!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike....

Aktualitet 10:02 - 13 Maj, 2018

Financime të dyshimta/ Partitë politike mashtrojnë me donacionet

Zgjedhjet e vitit 2017 u kanë kushtuar shqiptarëve rreth 30 miliardë lekë. Instituti i Studimeve Politike ka nxjerr raportin e shpenzimeve të partive dhe shifrat janë...