Connect with Us

All posts tagged "financa"

Aktualitet 10:10 - 22 Korrik, 2019

Horoskopi ditor 22 korrik 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni surprizat e kësaj dite për ju

Dashi Mos hezitoni aspak t’i tregoni shefit shqetësimet në mjedisin e punës ose të kërkoni një vend të ri pune nëse nuk përshtateni me ambientin. Përpiquni...

Aktualitet 09:52 - 23 Qershor, 2019

Horoskopi javor 24 qershor deri në 30 qershor/ Si do të jetë puna dhe financat për 12 shenjat e zodiakut

Dashi Situata financiare do ketë disa përmirësime, por nuk rekomandohen investime te pamenduara. Shëndeti do jete i ekuilibruar. Nuk do keni asnjë shqetësim apo dhimbje. Në...

Aktualitet 15:48 - 12 Qershor, 2019

Biznesmenia e famshme në hall të madh me financat/ I mbyllin linjën e veshjeve

Katie Price po përballet me shumë vështirësi ekonomike pasi shtëpia e saj e modës do të mbyllet zyrtarisht sot. Ajo nxorri në shitje të gjithë mallin...

horoskop- shenjat me spontane
Aktualitet 10:10 - 10 Qershor, 2019

Horoskopi ditor/ Dashuria dhe financat, si do të jetë kjo ditë për 12 shenjat e zodiakut

Dashi Nëse nuk doni që debatet dhe mosmarrëveshjet të bëhen pjese e jetës suaj mundohuni të tregoheni sa më bashkëpunues dhe të kuptueshëm me partnerin tuaj....

Aktualitet 13:38 - 24 Nentor, 2016

Bode: Shqipëria i vetmi vend në rajon me rritje të papunësisë

Gjatë fjalës së tij në parlament, deputeti demokrat dhe ish ministri i Financave Ridvan Bode kundërshtoi statistikat e qeverisë lidhur me situatën ekonomike në vend duke u...

Aktualitet 13:06 - 16 Korrik, 2016

Ja kur fillon zbatimi i amnistisë fiskale?

Qeveria pritet të miratojë amnistinë fiskale, pas propozimit që pritet të paraqitet nga Ministria e Financave. Burime zyrtare bëjnë të ditur se drafti i Ministrisë së...

Fëmija 23:50 - 1 Maj, 2016

Fëmijët mësojnë për financat

Prindërit u thonë shpesh fëmijëve se “paratë nuk gjenden në rrugë”. Që nga viti 1965, organizata “Junior Achievement”, bashkëpunon me bizneset vendase për t’u mësuar nxënësve...

Opinione 19:35 - 21 Tetor, 2015

Shënim nga Klodian Tomorri/ Analiza e cunguar e Ministrisë së Financave

Nuk e kuptoj pse duhet qe Ministria e Financave ti shperndaje te dhenat fiskale te shoqeruara me analizen dhe komentet e saj bashkangjitur? Per me teper...

Aktualitet 18:45 - 27 Shkurt, 2015

Financat e ‘Shtetit Islamik’

Shtetit islamik (IS) nuk i duhet të shqetësohet për anëtarë të rinj. Thuajse nga të gjitha anët e botës djem të rinj, (gjithnjë e më shumë...