Connect with Us

All posts tagged "Finale"

Fundi i lumtur/ Saimiri del nga "Love Story" i dashuruar
Showbizz 11:07 - 23 Shkurt, 2021

Fundi i lumtur/ Saimiri del nga “Love Story” i dashuruar

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur finalja e  madhe e emisionit “Love Story”. Dy vajzat e përzgjedhura Generda dhe Meri kanë bërë takimet e fundit me Saimirin....

Showbizz 10:18 - 5 Shtator, 2020

Super talent/ Vajza e Robert Aliajt në finalen e madhe të “The voice kids” në Belgjikë

Gala Aliaj, vajza e Robert Aliaj, ka arritur të kualifikohet për në finale e madhe të ‘The Voice Kids’ në Belgjikë. Lajmin e ka zbuluar vetë...

VIDEO- Episodi final i “Dua të të bëj të lumtur”/ Arbana Osmani merr surprizën e madhe gjatë emisionit
Showbizz 12:20 - 25 Qershor, 2020

VIDEO- Episodi final i “Dua të të bëj të lumtur”/ Arbana Osmani merr surprizën e madhe gjatë emisionit

Moderatorja Arbana Osmani pak ditë më parë paralajmëroi se këtë të shtunë do të transmetohet episodi i fundit i emisionit “Dua të të bëj të lumtur.”...

Showbizz 16:27 - 16 Maj, 2020

Finalja e madhe e Eurovision 2020/ Surprizat e mbrëmjes së sotme do të transmetohen virtualisht

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata finale e Eurosong 2020. Ndryshe nga vitet e kaluara, Eurosong do të zhivllohet online. Për shkak të Coronavirus, këngëtarët...

Aktualitet 11:53 - 27 Maj, 2019

Finalja e madhe e Piter Pan/E ftuara speciale moderatorja e famshme italiane

Mbrëmjen e sotme është finalja e spektaklit të njohur “Në kurthin e Piter Pan” i cili prej disa muajsh ka dhuruar të qeshura dhe spektakël për...

Aktualitet 10:25 - 18 Maj, 2019

Pak orë para finales së Eurovision/Jonida Maliqi merr surprizën e veçantë nga familjarët

Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot e dyta në finalen e Eurovision 2019 sipas rradhitjes së këngëve. Por pak orë para finales asaj iu bë...

Aktualitet 20:07 - 17 Maj, 2019

Shqipëria në finalen e Eurovizion/ Zbulohet kur do të këndojë Jonida Maliqi

Këngëtarja Jonida Maliqi ka dhënë një performancë të shkëlqyer mbrëmjen e kaluar në Eurovizion dhe ka arritur të kalojë në finale. Kënga “Ktheju Tokës” ka patur...

Aktualitet 19:49 - 16 Maj, 2019

U kualifikua për në finale/ Ja kush do ta përfaqësojë Shqipërinë në Mister Europe 2019

Modeli shqiptar Devis Huqi është kualifikuar për finalen e Mister Europe 2019, që do të mbahet me 26 Qershor në Paris të Francës. Përfaqësuesi i Shqipërisë,...

Kryesore Show Biz 12:53 - 5 Shkurt, 2019

Pasi e kryqëzuan për performancën në finalen e Super Bowl, flet më në fund Adam Levine

Liderin e grupit Maroon 5, Adam Levine e kryqëzuan për shkak se kërceu shëmtuar dhe hoqi bluzën në skenë duke shfaqur kështu thithkat e tij. Por pasi...

Aktualitet 10:41 - 9 Dhjetor, 2018

Nuk u kualifikua në finale, revoltohet Kastro Zizo:”Shqiptarët e kanë të vështirë të jetojne të lirë, duan satrap mbi kokë dhe…”

Mbrëmë u mbajt nata finale e ‘Këngës Magjike’ ku çmimin e parë e rrëmbeu Flori Mumajesi me këngën ‘Plas”. Ndërkohë natën finale nuk arritën ta preknin...

Kryesore Show Biz 11:40 - 8 Dhjetor, 2018

Kush kaloi në finale?! Këngëtarët konfirmojnë se janë pretendentë për çmimin e madh të “Kënga Magjike”

Mbrëmjen e së shtunës, në Pallatin e Koncerteve do të shpallet fituesi i festivalit “Kënga Magjike”. Pas performancave LIVE në netët gjysmëfinale, konkurrentët patën mundësi të...

Aktualitet 23:18 - 8 Maj, 2018

Eugent Bushpepa kualifikohet në finalen e “Eurovision 2018”

Këngëtari shqiptar Eugent Bushpepa, si përfaqësues i Shqipërisë në “Eurovision 2018”, ka arritur të kualifikohet në finalen e këtij evenimenti europian. Eugent Bushpepa, është kualifikuar për...

Aktualitet 23:00 - 15 Dhjetor, 2017

Këngëtarja shqiptare do performojë në natën finale të ‘The Voice of Romania’

Mund të jetë e vogël në moshë, por Arilena Ara po bën atë që të gjithë këngëtarët shqiptarë ëndërrojnë. Të njihet përtej Shqipërisë. Pas fitimit të...

Showbizz 09:57 - 31 Maj, 2015

Klaudia Pepa në finale të Amici-t

Balerina shqiptare, Klaudia Pepa, ka arritur të shkojë në finalen e spektaklit italian të drejtuar nga Maria de Filippi, “Amici”. Në mbrëmjen e djeshme, 30 maj,...