Connect with Us

All posts tagged "filmi"

Kultura 15:49 - 22 Maj, 2020

Një film për historinë e vërtetë të revoltës së Spaçit/ Regjisori Namik Ajazi jep detaje

Regjisori Namik Ajazi këtë të premte  ka zbuluar detaje për projektin e tij më të ri, një film kushtuar revoltës së burgut të Spaçit në 1973....

Sociale 09:11 - 13 Maj, 2020

As tapetë të kuq, as yje të kinematografisë/ Industria e filmit në kohën e Covid

Këtë javë bota e filmit do të mblidhej në jug të Francës për festivalin më të rëndësishëm të filmit në botë. Por për shkak të krizës...

Blog 15:32 - 25 Prill, 2020

Çërnobili, misteri i zhytësve/ Të vërtetat e zbuluara nga seriali dhe një libër

Tre zhytësit që shmangën shpërthimet e reja në aksidentin tragjik bërthamor të vitit 1986 ishte njoftuar se kishin vdekur. Ata janë në të vërtetë të gjallë....

Lajme 20:18 - 30 Mars, 2020

“Më erdhi keq për filmin”/ Ermal Mamaqi tregon si e kalon kohën në karantinim, këshilla për qytetarët

Karantinimi për shkak të koronavirusit ka ndryshuar totalisht stilin e jetesës së qytetarëve dhe për më tepër të shumë personazheve të njohur të ekranit. Aktori dhe...

Sociale 13:34 - 13 Mars, 2020

Foto-Koronavirusi u parashikua?/ Filmi që tregon efektet e frikshme të Covid-19

Të shumta janë teoritë konspirative që tregojnë sesi shkrimtarë apo shkenctarë të caktuar e kanë parashikuar infektivimin e njerëzve nga një virus që do të pushtojë...

Politikë 15:05 - 5 Shkurt, 2020

“Banalitet”/ Analistët komentojnë rolin e kryeministrit Rama në film

A duhet arti të mbrojë politikën apo duhet të jetë një zë kritik i saj. Përfshirja e kryeministrit Rama në filmin më të fundit të Ermal...

Histori 09:18 - 3 Shkurt, 2020

Letra e zv/drejtorit të Kinostudios/ Filmin ‘Kur zbardhi një ditë’ na e kërkojnë shoqëri perëndimore

Publikohet historia e panjohur e disa prej filmave më të njohur shqiptar të viteve ’60-të -’70-të, si: “Përse bie kjo daulle”, “Prita”, “Kapedani”, “Yjet e netëve...

Opinione 13:16 - 30 Janar, 2020

Tropojanët të hapën shtëpinë dhe zemrën/ Ju u cënuat nderin Mamaq, turp për ty dhe ata që të sponsorizuan 

Nga Azgan Haklaj Reagim tropojan ndaj Mamaqit dhe tutorëve të tij. Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut shkruhet në Kanunin e Lek Dukagjinit....

Politikë 13:09 - 30 Janar, 2020

“Racist, urrejtës, ofendues dhe përçarës”/ Avokati i njohur i “përvishet” Mamaqit

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka reaguar kundër filmit të Ermal Mamaqit, “I love Tropoja”, të cilin e cilëson si racist, urrejtës, ofendues dhe përçarës. Në...

Lajme 19:43 - 29 Janar, 2020

Video/ Protestë kundër Edi Ramës në premierën e filmit të Ermal Mamaqit

Në Pallatin e Kongreseve ka nisur premiera e filmit “I love Tropoja” të Ermal Mamaqit, ku ndër të tjera ka një rol edhe kryeministri Edi Rama....

Aktualitet 22:29 - 27 Mars, 2019

Promovimi i filmit “Dy gisht mjaltë”/ Elvana Gjata komenton puthjen me Ermal Mamaqin

Mbrëmjen e sotme është promovuar filmi shqiptar “Dy gisht mjalt”, me aktorët kryesorë Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata. Gjatë promovimit mes emocioneve ka folur edhe Elvana,...

Momenti kur Edi Rama goditet me veze ne parlament nga Endri Hasa
Aktualitet 12:14 - 30 Janar, 2019

Video-Luli shikon filma, e sulmon me vezë

Politika jonë është sa qesharake, aq edhe e neveritshme. Jo vetëm për faktin e urrejtjes së madhe popullore për shkak të korrupsionit, gjendjes ekonomike apo dhe...

Aktualitet 10:44 - 23 Nentor, 2018

“Amanet”/ Filmi i Namik Ajazit nderohet nga Çmimet “Kult”

Me vonesë, por më në fund “Amaneti” i Namik Ajazit u vlerësua si filmi më i mirë shqiptar i viteve të fundit. Akademia e Çmimeve “Kult”...

Kryesore Show Biz 23:30 - 16 Shkurt, 2018

Producentët bëjnë për të qarë aktoren e famshme/ I kërkuan të filmonte nudo

Sarah Jessica Parker është një aktore dhe fituese e shumë çmimeve, karriera e të cilës ka zgjatur dhjetëvjeçarë duke përfshirë televizionin, filmin dhe teatrin, për të...

Kryesore Show Biz 23:20 - 16 Shkurt, 2018

I ngjisnin tangat pas trupit/ Dakota Johnson rrëfen momentet e sikletshme në xhirimin e ’50 Shades Freed ‘

Në një intervistë me Marie Claire, ylli i ’50 Shades of Grey’ ka ndarë  disa nga momentet e sikletshme prapa skenave gjatë xhirimit të filmit që...

Aktualitet 22:30 - 28 Janar, 2018

Një film për Barbie/Kush është aktorja që do të luajë rolin e saj

Anne Hathaway do ta shohim në rolin e Barbie-S, në filmin e ri që do të hedhë në treg së shpejti kompania Sony. Mendohej se do...

Aktualitet 00:45 - 7 Janar, 2018

Xhironte në varreza, Julia Roberts sulmohet nga fantazmat!

Julia Roberts  pretendon se gjatë xhirimeve në varreza është shtyrë nga një fuqi mbinatyrore. “Ndërsa Julia po merrte pozicion për të xhiruar skenën pranë varreve, ajo...

Aktualitet 01:15 - 6 Dhjetor, 2017

Angelina Jolie zbulon përpjekjet për të shpëtuar martesën me Brad Pitt

Ajo bëri kërkesën për divorc nga burri i saj në shtator 2016 pas 12 vitesh së bashku. Dhe tani Angelina Jolie, ka zbuluar se ajo mendonte...

Aktualitet 00:15 - 29 Nentor, 2017

Ish- bashkëshorti i Meghan Markle ka përgjigjen perfekte mbi lajmin e fejesës së saj me Princin Harry

Para se Meghan Markle të bëhej e fejuara e një prej beqarëve më të njohur në botë, ajo ishte martuar më parë. Aktorja 36-vjeçare dhe humanitare...

Aktualitet 00:30 - 28 Shtator, 2017

Familjarët e pilotëve fajësojnë Tom Cruise për aksidentin fatal

Tom Cruise së fundi ka përfunduar xhirimet e filmit të tij më të ri i cili supozohej të godasë kinematë amerikane më 29 shtator. Filmi quhet...

Kryesore Show Biz 22:10 - 11 Shtator, 2017

Traileri i ‘’Fifty Shades Freed’’ sapo zbarkoi

Pritja përfundoi më në fund: Fifty  Shades Freed ka arritur të plotësojë të gjitha dëshirat tuaja më të thella dhe më të errëta. Nga të dhënat...

Aktualitet 13:35 - 8 Shtator, 2017

Hera e parë … e aktorëve tanë të preferuar të kinemasë

Nëse do të na kërkohej të shpjegonim se si një aktor dukej në filmin e tij të parë me siguri menjëherë do të na kujtoheshin rolet...

Aktualitet 19:56 - 6 Shtator, 2017

Video-Rikthehet Angelina Jolie/ Publikohet traileri i filmit të saj më të ri

Aktorja me famë botërore, Angelina Jolie ka qëndruar larg kamerave të Hollëood-it për një kohë të gjatë. Por, tashmë ajo do të rikthehet sërish për të...

Me shume postime