Connect with Us

All posts tagged "filma"

Denoncim 21:43 - 3 Prill, 2020

Gazeta e Vjollcës e pranon publikisht: Digitalb nuk paguan QKK/ Disa rreshta për Arbenin

Sot në mesditë CNA.al raportoi në lidhje me një investigim të plotë të vjedhjes që bëhet nga kompania Digitalb, për të drejtat e transmetimit dhe si...

Kultura 21:35 - 25 Dhjetor, 2019

Kinematografia në vitin 2019/ Çfarë gjykuan kritikët

Viti 2019 është vlerësuar si  një vit i suksesshëm sa i përket ekranit. Origjinaliteti dhe cilësia janë konsideruar pikat e forta për kinematografinë e cila përmes...

Politikë 20:37 - 31 Tetor, 2019

Mos e merrni seriozisht Spiropalin/ Çlirim Gjata injoron ministren e Ramës

“Mos e merrni seriozisht Spiropalin, ajo edhe për problemet më madhore, thotë duhen bërë film”. Kështu u shpreh sekretari  për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim...

Kronika 10:08 - 28 Korrik, 2019

Hetimet për grabitjen në Rinas/ Grupi shihte filma për t’u frymëzuar

Kush ishte në pistën e grabitjes së Rinasit, kush drejtonte furgonin dhe ka qenë apo jo në pistë kosovari i njohur me kodin “daja”, Ragip Hajdini...

Aktualitet 14:53 - 12 Korrik, 2019

Do të mahniteni/ Zbuloni katër filmat më të shikuar në historinë e filmave të animuar

Filmat e animuar po “pushtojnë” botën. Mënyra e realizimit dhe personazhet që përdorin na kanë bërë të gjithëve të ndihemi pak fëmijë dhe të ulemi para...

Kuriozitete 12:25 - 27 Qershor, 2019

“Edhe meshkujt do preken”/ 10 filmat më të bukur të kinemasë që duhet t’i shikoni patjetër

Disa njerëz nuk preken aq lehtë nga filmat romantikë ose ato që trajtojnë një histori të dhimbshme. Por “BrightSide” ka listuar një sërë filmash që do...

Aktualitet 10:53 - 25 Maj, 2019

Kjo verë do të jetë fantastike/ Zbuloni 14 serialet që nuk duhet t’i humbisni pa i parë

Njihuni me 14 serialet e reja që do të dalin në verën e 2019-ës: “Big Little Lies”- Sezoni i dytë   “Stranger Things 3”   “Euphoria”...

Aktualitet 22:38 - 4 Maj, 2019

Video/ Operacioni i FNSH dhe RENEA si nëpër filma

Policia e Shtetit në faqen e saj zyrtare në rrjetet sociale ka publikuar një video gjatë operacionit të koduar “Kompleksi” të finalizuar me sukses ditën e...

Aktualitet 13:25 - 4 Maj, 2019

Foto/Njihuni me 10 filmat më të bukur që duhet të shikoni këtë muaj

Filmat janë një relaks për të gjithë njerëzit që janë fansa të kinemasë dhe mezi po presin të shikojnë prodhimet më të reja. Njihuni më poshtë...

Aktualitet 22:00 - 12 Prill, 2019

Video/Zbuloni 15 filmat që do t’ju lene pa ‘mend’ këtë verë

1.Dark Phoenix (7 qershor) Nëse që tani ju ka marrë malli për Sophie Turner (sepse Game of Thrones do të mbarojë përpara verës), mos kini merak,...

Kryesore Show Biz 10:53 - 10 Prill, 2019

“Në filma, çdo shqiptar është në mafie”/Dua Lipa rrëfen vuajtjet si emigrante në SHBA

Intervista nga revista prestigjioze ‘Elle’ e cilëson këngëtaren shqiptare si mbretëresha e ‘dark pop’ dhe një nga këngëtaret më të dëgjuara në të gjithë botën”. E...

Life Style 15:40 - 8 Prill, 2019

Çfarë do të ndodhë me Netflix? Ja ndryshimi i gjigantit të filmave

Ashtu siç ishte paralajmëruar që në muajin Janar, platforma gjigante e filmave dhe serialeve Netflix ka rritur çmimet për abonentët e saj në të gjithë botën....

Aktualitet 21:45 - 6 Prill, 2019

5D Porn/Hapet kinemaja e parë me filma porno dhe sedilje lëvizëse

Kinemaja me emrin ‘5D PORN’ u inagurua në Amsterdam të Hollandës, ofron të interesuarve një eksperiencë të veçantë ku ata mund të shohin filma porno në...

Aktualitet 18:50 - 31 Mars, 2019

Pamje të rënda/ Ekzekutimi i shqiptarit në burgun grek, si në filma

Një shqiptar u vra me sende të forta me datë 14 Janar në burgun Koridhalos në Greqi. Bëhet fjalë për shtetasin, Arbër Bako, 36 vjeç, i...

Aktualitet 20:00 - 22 Mars, 2019

Aktorja e filmave me “pullë të kuqe”, do të kandidojë për guvernatore: Unë jam me ju!

Elena Berkova,një aktore ruse e filmave për të rritur ka njoftuar planet për të marrë pjesë në garën për vendin e guvernatorit në rajonin e saj...

Kryesore Show Biz 12:40 - 17 Mars, 2019

Ylli i filmave me “pullë të kuqe” i jep fund beqarisë/Kush ia rrëmbeu zemrën 26 vjeçares

26-vjeçarja Mia Khalifa, ylli i filmave me pullë të kuqe ka dhënë lajmin se është fejuar me të dashurin e saj me anë të një postimi...

presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet 20:50 - 9 Mars, 2019

Paralajmëron Vuçiç/ Mos bëni filma me Serbinë, është shumë më e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Serbia është e gatshme t’i bëjë ballë çdo sfide. Sipas Vuçiç, Serbia është mjaftueshëm e fuqishme, madje Kosova...

Life Style 15:53 - 26 Shkurt, 2019

Nëse je me njeriun e zemrës, zgjidh 1 nga këto 4 filma Romantikë!

Nëse sonte je me gjysmën tënde më të mirë, një film romantik do të ishte zgjedhja perfekte. Më poshtë do të gjeni 4 të tillë: Notting...

Kryesore Show Biz 14:10 - 5 Shkurt, 2019

Na shkriu së qeshuri me filmat e tij, Mr. Bean heq dorë nga kinematografia për një arsye të veçantë

Aktori i famshëm i humorit Rowan Atkinson, i njohur si Mr. Bean, ka vendosur të heqë dorë për pak kohë nga aktrimi. Atkinson është shprehur se...

Kryesore Show Biz 21:15 - 25 Janar, 2019

E pabesueshme/Hyn në restorant dhe gjen dy aktorë filmash pornografikë

Një  incident i vogël i ka ndodhur një roje në një qytet të qarkut Essex, në Angli. Ai ishte udhëzuar nga pronari i restorantit për të...

Kryesore Show Biz 10:25 - 8 Janar, 2019

Përtej vlerësimeve në Golden Globes, ja cilët nga filmat dhe serialet e nominuar duhet t’i shihni patjetër

Mbrëmjen e djeshme u mbajt në Beverly Hills të Kalifornisë ceremonia e ndarjes së çmimeve Golden Globe, nën moderimin e aktores Sandra Oh dhe Andy Samberg....

Aktualitet 00:00 - 4 Janar, 2019

Studimet/ Filmat  horror ju  mbajnë trurin aktiv,ju dobësojnë si dhe ju forcojnë imunitetin

Filmat horror  mbajnë trurin aktiv Filmat horror  mbajnë trurin aktiv, të shohësh një film horror do të thotë se truri punon më shumë se zakonisht duke...

Aktualitet 02:53 - 1 Janar, 2019

Filmat e festave të fundvitit që duam të gjithë t’i shikojmë tani

Ndërkohë që p lëmë një vit pas, ka ardhur momenti që të shtriheni në divan, të mbuloheni dhe të shijoni pushimet. Ju mund të keni parë...