Connect with Us

All posts tagged "film"

Brus Li: Misteret që rrethojnë ende vdekjen e mjeshtrit të madh të arteve marciale
Blog 10:55 - 5 Korrik, 2020

Brus Li: Misteret që rrethojnë ende vdekjen e mjeshtrit të madh të arteve marciale

Brus Li sakrifikoi veten e vet në gjithçka që bëri. Kur zbuloi artet marciale, u angazhua në një regjim stërvitor sfilitës, duke shmangur pirjen e duhanit...

Gent Hazizi “hap sherr” me Ermal Mamaqin/ “Nuk është kineast, të montosh gjëra s’quhet se ke bërë film”
Politikë 09:58 - 2 Korrik, 2020

Gent Hazizi “hap sherr” me Ermal Mamaqin/ “Nuk është kineast, të montosh gjëra s’quhet se ke bërë film”

Aktori i njohur Gent Hazizi, ka sulmuar dhe ka hapur një debat publik me kolegun Ermal Mamaqi, i cili është bërë producent i dy filmave. Hazizi...

Kuriozitete 14:54 - 1 Maj, 2020

FOTOT- Identike/ 13 skena filmi që u frymëzuan nga vepra arti

Jeta nuk është e vetmja gjë që imiton artin, kështu bën edhe vetë arti! Në raste të jashtëzakonshme, disa kineastë vendosin të nderojnë pikturat e famshme...

Sociale 13:57 - 5 Prill, 2020

Filmi turk që përloti shqiptarët/ Kush është “Ova”, 9-vjeçarja që rrëmbeu zemrat e të gjithëve

Filmi turk “Mrekullia në qelinë numër 7”, ka ngjallur reagime të shumta nga shqiptarët, si një nga filmat me një histori mjaft të bukur dhe prekëse....

Lajme 13:29 - 4 Shkurt, 2020

Aktorja tregon për puthjen me Arben Imamin/ Si u hoq figura e Tartarit, për shkak të lidhjes së Silva Turdiut me djalin e Mehmet Shehut

Aktorja e mirënjohur Anisa Markarian ka treguar për herë të parë se si ka dashur të puthë Arben Imamin, ish-figurën e njohur në PD. Aktorja ka...

Politikë 19:53 - 30 Janar, 2020

Roli i Ramës në filmin e Ermal Mamaqit/ Paloka: Ai bën palacon çdo ditë, duhet të turpërohemi

Nën kryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pas publikimit të filmit “I love Tropoja” të Ermal Mamaqit, ku ka marrë pjesë si aktor edhe kryeministri...

Lajme 21:34 - 2 Janar, 2020

“I vetëm në shtëpi”/ Si duken aktorët pas 30 vitesh

Ekzistojnë shumë simbole të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri, pema, aroma e frutave, dritat, dhuratat. Mirëpo, për një pjesë të madhe të njerëzve përfshihet edhe komedia...

Aktualitet 14:10 - 22 Korrik, 2019

200 milionë dollarë fitime/ Njihuni me filmin i cili po “pushton” kinematë botërore

2 javë më parë në kinematë botërore u shfaq prodhimi kinematografik “The Lion King” i cili është pritur me padurim nga fansat e filmave të animuar.Filmi...

Aktualitet 18:28 - 21 Korrik, 2019

Çfarë nuk dinit për filmin e Bes Kallakut?/ Bleona Qereti surprizon fansat

Aktori i humorit Bes Kallaku ka lajmëruar fansat se së shpejti filmi i tij “Falco” do të prezantohet tek publiku shqiptar. Aktori nuk ka zbuluar shumë...

Aktualitet 16:22 - 21 Korrik, 2019

“Do thyej rekord”/ Ermal Mamaqi nis xhirimet për filmin e ri

Pas suksesit të komedisë “2 gisht mjaltë”, moderatori dhe aktori Ermal Mamaqi ka paralajmëruar xhirimet filmit e tij më të ri. Nëpërmjet një fotoje të publikuar...

Aktualitet 17:27 - 31 Maj, 2019

“Më ke borxh 8800 euro”/ Aktori i njohur i kërkon Ermal Mamaqit lekët për rolin

Aktori Rezart Veleshnja ishte pjesë e kastit të aktorëve të filmit komedian “2 gisht mjaltë.” Veleshnja luajti rolin e faturinos në këtë film dhe u pëlqye...

Aktualitet 17:05 - 31 Maj, 2019

“Kur xhirohej një film”/ Skenari i bazuar në jetën e vërtetë të aktorit të njohur shqiptar

“Kur xhirohej një film” është një nga filmat shqiptar më të pëlqyer. Por ajo që nuk dinim është se ky film është bazuar në jetën e...

Aktualitet 16:24 - 26 Maj, 2019

Nga shitës cigaresh tek filmi 1 milionë euro/ Ndryshimi drastik i Ermal Mamaqit ndër vite

Sot është një nga personazhet më të komentuar dhe të dashur për publikun shqiptar. Bëhet fjalë për moderatorin dhe aktorin Ermal Mamaqi. Në një kërkim nga...

Aktualitet 12:53 - 26 Maj, 2019

Festivali i Filmit në Kanë/Cili fitoi dhe kush rrëmbeu “Palme d’Or”?

Në Festivalin e Filmit në Kanë për vitin 2019 çmimi më i rëndësishëm Palme d’Or shkoi për filmin thriller-komedi “Parasite” të regjisorit nga Koreja e Jugut,...

Aktualitet 20:47 - 24 Maj, 2019

Filmi “Dy gisht mjaltë” thyen kufijtë/ Ermal Mamaqi zbulon fitimin marramendës

Këngëtarja Elvana Gjata dhe moderatori Ermal Mamaqi sollën për herë të parë një film në bashkëpunim me njëri-tjetrin. Filmi “Dy gisht mjaltë” ka rezultuar një sukses...

Aktualitet 15:43 - 24 Maj, 2019

“Burrat shohin pjesët e mia intime”/ Aktorja heq dorë nga roli në “Fifty Shades of Grey”

Aktorja e njohur Emilia Clarke është shprehur se ndjehet e lodhur me diskutimet për skenat nudo në filma. 32-vjeçarja e “Game of Thrones” u komentua shumë...

Aktualitet 16:04 - 14 Maj, 2019

Fëmija më i famshëm në botë/ Disney sjell filmin e animuar për bebin mbretëror

Meghan Markle dhe Princ Harry u bënë prindër të një djali të cilin e quajtën Archie Harrison. Tani ai është fëmija më i famshëm në botë,...

mero baze
Aktualitet 00:50 - 12 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Një film i përsëritur në kërkim të viktimave

Ajo që pritej të ishte protestë e madhe, ishte më e vogël se çdo herë tjetër. Është e natyrshme pas katër dështimesh dhe deklaratash euforike për...

Aktualitet 11:10 - 9 Maj, 2019

“Bën film një njeri që nuk ka lidhje me aktrimin”/Arben Derhemi ironizon Ermal Mamaqin?

Aktori i njohur Arben Derhemi  ishte i ftuar në emisionin “Trokit” , ku sipas tij filmat e fundit shqiptarë janë fatkeqësi. Ai tha se:“Fatkeqësia e ndjek edhe...

Life Style 13:10 - 6 Maj, 2019

Miliarda dollarë fitime/Ky film po bën namin, thyen rekordin e “Titanic”

“Avengers: Endgame” u shfaq në kinema që ditën e dielë dhe ka fituar “cmimin” si filmi i dytë me fitimet me te medha në historinë e...

Aktualitet 11:25 - 30 Prill, 2019

“E keni imagjinuar një film shqiptar në Europë?”/Elvana Gjata jep lajmin e shumëpritur

Pak ditë më parë ne rrjetet sociale u lajmërua se filmi “Dy Gisht Mjaltë”  do të transmetohej në të gjitha kinematë e Turqisë. Por ndërkohë ditën...

Kuriozitete 14:10 - 29 Prill, 2019

Filmi i cili theu rekord/Arkëton miliarda dollarë që në javën e parë të publikimit

Prodhimi i 22-të i kompanisë “Marvel”,“Avengers,Endgame”,i cili doli në sallat e kinemave në fund të javës së kaluar, ka arkëtuar më shumë se 1,2 miliardë dollarë...

Aktualitet 11:25 - 26 Prill, 2019

A është e vërtetë? Marjana Kondi zbulon sa është paguar në filmin “2 gisht mjaltë”

Filmi “Dy gisht mjaltë” padiskutim është një nga komeditë shqiptare që ka korrur shumë sukses, ku dy protagonistët kryesorë janë këngëtarja e njohur Elvana Gjata dhe...