Connect with Us

All posts tagged "fiks fare"

Denoncim 20:44 - 20 Janar, 2020

Denoncimi i “Fiks Fare”/ Nëna, dhunë “kafshërore” ndaj vajzës 13 vjeçare pse nuk kishte larë enët

Emisioni investigativ “Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së hënës dhunën “kafshërore” ndaj një vajze vetëm 13-vjeçare. Autori nuk ishte i panjohur për të miturën, por vetë...

Denoncim 22:36 - 17 Janar, 2020

“Fiks Fare” sjell pas tërmetin/ Përlotet babai: Fëmijët më flenë në çadër, gruan e kam për të lindur

Në zonat rurale të Tiranës, dëmet nga tërmeti janë të konsiderueshme. Shumë familje kanë mbetur ende jashtë banesave dhe jetojnë akoma në çadra verore, edhe pse...

Denoncim 21:15 - 16 Janar, 2020

Denoncimi i “Fiks Fare”/ Shefi i Policisë Pyjore me ndërtim pa leje

Në zonën e mbrojtur Kune- Vain, Ministria e Turizimit është duke zbatuar ndërtimin e projektit të rrugës që kalon përmes lagunës. Sipas pronarëve të tokës, firma...

Denoncim 22:57 - 15 Janar, 2020

Denoncimi në “Fiks Fare”/ Bulevardi i Ri, nga një anë ndërtohet, nga ana tjetër vidhet

Një nga investimet më të mëdha të Bashkisë Tiranë është edhe Bulevardi i Ri i Tiranës. Ky bulevard është menduar të realizohet në tre segmente, ku...

Denoncim 20:26 - 7 Janar, 2020

Dhuna në familje/ Prokurori: Kërko azil, largohu që t’i shpëtosh dhunës dhe burgut

I riu nga Laçi që u ankua në Fiks Fare për harresën në burg nga Drejtësia shqiptare, ngriti edhe një problem tjetër, atë të dënimit të...

Politikë 23:13 - 6 Janar, 2020

“Fiks Fare” sjell skemën e mashtrimit me kredinë për fermerin/ Emra fiktivë mes dokumentave

Aplikoi për kredi dhe s’e fitoi, por pas tetë vitesh e sheh veten debitor. Eshtë kjo historia e pazakontë që i ka ndodhur një qytetari i...

Denoncim 21:28 - 25 Dhjetor, 2019

Denoncimi i “Fiks Fare”/ Pallati rrezikon të shembet, administratori i njësisë: Ishalla nuk bie prapë tërmet

Paskal Ikonomi, banor nga Durrësi, ankohet për plasaritje në banesë në muret mbajtëse, kryetari i njësisë shprehet “Kur s’ja kemi zgjidhur para një viti nuk do...

Denoncim 21:39 - 23 Dhjetor, 2019

“Fiks Fare”-Rexhina Debrova humbi jetën pas lindjes/ Shefja e repartit: Më detyruan të dëshmoj se ishte urgjencë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës veprimet e mjekëve të Elbasanit, gabimi i të cilëve shkaktoi vdekjen e 25-vjeçares shtatzënë, Rexhina Debrova. Për herë të...

Denoncim 21:25 - 4 Dhjetor, 2019

“Fiks Fare” sjell historinë e të mbijetuarit të tërmetit/ Si arriti të shpëtoja nga vrima e vogël e betonit!

Pas 4 orësh nën rrënoja, Lavdosh Petoshati, sipërmarrës nga Durrësi, lutej për jetën dhe falenderonte Zotin që familja e tij, një kat më lart, i mbijetoi...

Denoncim 21:35 - 25 Nentor, 2019

Denoncimi i “Fiks Fare”/ Drejtoresha e AKT-së, presion specialistëve për favorizim në tendera

Emisioni “Fiks Fare” solli fakte mbi mënyrën sesi abuzohet me tenderat publike në institucionet shtetërore. Tenderi është zhvilluar disa muaj më parë në Agjencinë Kombëtare të...

Politikë 22:39 - 21 Nentor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/ I falsifikojnë firmat për t’i marrë pronën, Prokuroria i shmanget hetimit

Erida Saraçi bashkë me trashëgimtarë të tjerë të familjes Saraçi ankohen në Fiks Fare duke pretenduar se prona e familjes së tyre u është marrë pa...

Sociale 11:04 - 20 Nentor, 2019

Rasti në “Fiks Fare”/ Biznesmeni Samir Mane i jep fund mjerimit të familjes Kurti në Klos

Pas thirrjes së emisionit Fiks Fare, për ti ardhur në ndihmë familjes Kurti nga fshati Gurrë e Vogël në Klos, e cila jeton në kushte të...

Denoncim 21:30 - 18 Nentor, 2019

Denoncimi i “Fiks Fare”/ “Luftë” për shtëpinë dhe truallin e Vaçe Zelës në Lushnje, ish-drejtori i Hipotekës pranon ryshfetin

Emisioni “Fiks Fare” denoncoi skandalin e radhës të pronave në Lushnje, ku kësaj here “lufta” bëhet për shtëpinë dhe truallin e këngëtares së famshme Vaçe Zela....

Denoncim 22:12 - 14 Nentor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/ Prokuroria e Fierit zvarrit hetimin për aksidentin me vdekje: Nuk gjejmë dot zetor!

  “Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së enjtes zvarritjen dhe sorollatjen që i bëjnë institucionet e drejtësisë një zonje 71-vjeçareje. Prenda Naka, prej më shumë se 5...

Denoncim 20:45 - 12 Nentor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/ “Përgjaken” rrugët nga aksidentet, BE: Faji i rrugëve, ndërhyni!

Bilanc lufte kanë regjistruar aksidentet rrugore në vendin tonë. Sipas policisë së shtetit 10 muajt e fundit të vitit 2019 kanë ndodhur plot 1254 aksidente, nga...

Denoncim 20:40 - 11 Nentor, 2019

Skandal në burgun e Peqinit/ 2 mijë euro rryshfet për operacionin e të dënuarit

Një investigim disa javor i emisionit “Fiks Fare” zbuloi korrupsionin e zyrtarëve të një burgu. Drejtorë burgjesh, shefa policie, gardianë dhe mjekë bashkëpunojnë me njëri tjetrin...

Denoncim 23:34 - 7 Nentor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/ Mësuesit përcaktojnë librarinë ku nxënësit duhet të blejnë mjetet mësimore

Në tre shkolla të Kamzës “Nënë Tereza”, “Demokracia” dhe “Korb Muça”  mësueset e klasave të para dhe një mësues i klasës së pestë , kanë përcaktuar...

Denoncim 23:09 - 6 Nentor, 2019

Skandali në “Fiks Fare”/ Fëmijë, emigrantë, të vdekur dhe të burgosur firmosin pro ndërtimit të HEC-it!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës një skandal në Tepelenë. Një firmë, e cila duhej të merrte mendimin e banorëve për ndërtimin e një HEC-i...

Denoncim 21:27 - 5 Nentor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/ Kusuret e ALUIZNI-t lenë pa pronë qytetarin, e gëzon tjetri

Pronën e një zotërie tani e gëzon dikush tjetër vetëm se u tregua më i shkathët për të bërë vetëdeklarimin. Dosja vetëm me foto kalohet në...

Denoncim 21:43 - 4 Nentor, 2019

Skandali në “Fiks Fare”/ Me 20 euro nën dorë, kalon pikën kufitare drejt vendeve të BE-së

Emisioni “Fiks Fare” ka trajtuar disa herë denoncimet e shumta që bëhen nga të rinjtë që për të kaluar në pikat kufitare drejt BE-së u kërkojnë...

Denoncim 22:04 - 1 Nentor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/Nxënësit nuk marrin bursat, Bashkia e Ministria nuk merren vesh midis tyre

Njëmbëdhjetë nxënësit e shkollës “Tefta Tashko” në Korçë, kanë 6 muaj që nuk marrin bursat. Qendra ekonomike thotë që nuk ua ka çuar fondin Ministria e...

Denoncim 20:16 - 30 Tetor, 2019

Vilat e Lulzim Bashës në kompleksin e Papulit/ “Fiks Fare” sjell fakte të reja për denoncimin e bërë nga CNA.al

Emisioni “Fiks Fare”, sjell mbrëmjen e sotme skandalin e e publikuar nga CNA.al, disa ditë më parë lidhur me dy vilat e kreut të PD-së, Lulzim...

Denoncim 21:10 - 29 Tetor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/ 50 milionë lekë për të blerë pafajësinë në Gjirokastër

Fiks Fare denoncoi një skandal në sistemin e drejtësisë. Në Gjirokastër, në prokurori dhe gjykatë, pazari për pafajësinë ka shkuar në plot 50 milionë lekë. Dhe...