Connect with Us

All posts tagged "fier"

Skandali i inceneratorit të Fierit/ Ministria e Financave e pranon: Nuk u përmbushën pikat e kontratës
Politikë 13:49 - 28 Tetor, 2020

Skandali i inceneratorit të Fierit/ Ministria e Financave e pranon: Nuk u përmbushën pikat e kontratës

Ministria e Financave pranon se inceneratori i Fierit, i zotëruar në pjesën më të madhe nga biznesmeni kontrovers Klodian Zoto, ka shkelur kushtet e kontratës. Në...

Kronika 11:06 - 26 Tetor, 2020

Vrasja që tronditi Fierin/ Sekuestrohen 12 kamera sigurie

Vrasja e 50 vjeçarit Ahmet Toska ka tronditur qytetin e Fierit, mëngjesin e sotëm. Deri tani janë sekuestruar 12 kamera sigurie përgjatë rrugës ku ka qenë...

Plumb në kokë 50-vjeçarit/ Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë
Kronika 08:06 - 26 Tetor, 2020

Plumb në kokë 50-vjeçarit/ Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Fierin mëngjesin e sotëm, ku një 50-vjeçar u vra me armë...

Kronika 07:51 - 26 Tetor, 2020

Tronditet Fieri/ Ekzekutohet me armë zjarri 50-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Fier, ku një 50-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri. Mësohet se...

U la jashtë listës së deputetëve/ Reagon për herë të parë Luan Baçi: Unë e kam kontratën me PD
Politikë 16:53 - 24 Tetor, 2020

U la jashtë listës së deputetëve/ Reagon për herë të parë Luan Baçi: Unë e kam kontratën me PD

Ish-kreu i PD-së në Fier, Luan Baçi ka reaguar në një prononcim për Report tv, pasi Komisioni e la jashtë listës. Ai thotë se e respekton...

“Jemi në emergjencë jetë a vdekje”/ Basha thirrje të fortë mediave: "Gozhdojeni” nga mëngjesi në darkë
English 14:44 - 22 Tetor, 2020

“Mafia extortion scheme”/Lulzim Basha publishes shocking fact about the Incinerator of Fier

The leader of the Democratic Party, Lulzim Basha, has published today other facts, which he calls shocking, regarding the incinerator in Fier, while emphasizing that the...

“Jemi në emergjencë jetë a vdekje”/ Basha thirrje të fortë mediave: "Gozhdojeni” nga mëngjesi në darkë
Politikë 12:38 - 22 Tetor, 2020

“Skemë mafioze e zhvatjes së parave”/ Basha publikon faktin tronditës për inceneratorin e Fierit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar fakte të tjera, të cilat i quan tronditëse, lidhur me inceneratorin e Fierit teksa thekson se konçesionari i këtij...

Kryemadhi reagon pas sulmit të grevistes/ Thirrje Ramës: Largoji duart nga gratë e Fierit
Politikë 21:08 - 19 Tetor, 2020

Kryemadhi reagon pas sulmit të grevistes/ Thirrje Ramës: Largoji duart nga gratë e Fierit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka publikuar një video të një grevisteje, e cila tha “Vjen znj. Monika e thotë ‘edhe unë e kam portofolin bosh’”....

Kronika 14:26 - 19 Tetor, 2020

Video-Merr flakë autobusi i mësuesve në Fier

Një autobus ka marrë flakë në Fier në vendin e quajtur kthesa e Azotikut. Mësohet se në autobus ndodheshin banorë dhe mësues të zonës që ishin...

Kronika 10:05 - 18 Tetor, 2020

Po mbillnin kanabis në tokën e tyre/Arrestohen në flagrancë 2 persona në Fier

Dy persona janë arrestuar në Fier teksa po tentonin të kultivonin kanabis në tokat e tyre. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier,...

Aktualitet 08:42 - 18 Tetor, 2020

Rrëzohen dy lisa shekullor/ Dëmtohen disa makina dhe bllokohet rruga nacionale Fier-Vlorë

Dy lisa shekullor janë rrëzuar në qytetin e Fierit e për pasojë rruga nacionale Fier-Vlorë është bllokuar. Bëhet me dije se janë dëmtuar disa makina që...

Kryemadhi nga Fieri/ Ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim, edhe pleqtë drejt largimit
Politikë 18:49 - 17 Tetor, 2020

Kryemadhi nga Fieri/ Ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim, edhe pleqtë drejt largimit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, mbajti sot një takim me disa të rinj në qytetin e Fierit, ku hodhi një sërë akuzash ndaj qeverisë. Kryemadhi foli...

Politikë 18:00 - 17 Tetor, 2020

“Sa të këqinj jemi treguar ne si politikanë”/ Kryemadhi e “penduar”

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është ndalur sot në qytetin e Fierit kui ka zhvilluar një takim me të rinjtë e LRI-së. Gjatë fjalës së saj...

Aksident në Fier/ Shoferi humb kontrollin, përplaset me shtyllën elektrike
Kronika 17:24 - 17 Tetor, 2020

Aksident në Fier/ Shoferi humb kontrollin, përplaset me shtyllën elektrike

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në lagjen “1 Maji” në qytetin e Fierit. Një makinë tip “BMË” me targa “AA 444 ZZ” është...

Kronika 08:52 - 17 Tetor, 2020

Sekuestrohen arsenal me armë zjarri, municion luftarak, granatë me ndezës, radio policie, armë të ftohta/ Në pranga dy persona

Në kuadër të kontrolleve për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, policia ka goditur 2 raste të armëmbajtjes në Mallakastër dhe Divjakë. Mësohet se gjatë kontrolleve janë...

Vrasja e 82-vjeçarit në Fier/ Zbardhet ngjarja, në pranga autori
Kronika 09:03 - 16 Tetor, 2020

Vrasja e 82-vjeçarit në Fier/ Zbardhet ngjarja, në pranga autori

Policia bën të ditur se është zbardhur dhe dokumentuar me prova ligjore vrasja e ndodhur më 22.11.2015, në qytetin e Fierit, ku është vrarë me mjete...

“Hajdut dhe gënjeshtar dy metra nuk ka”/ Rama e pranon: Inceneratori i Fierit nuk punon
Politikë 22:19 - 15 Tetor, 2020

“Hajdut dhe gënjeshtar dy metra nuk ka”/ Rama e pranon: Inceneratori i Fierit nuk punon

Kryeministri Edi Rama ka pranuar se inceneratori i Fierit nuk punon ndërsa ka sqaruar se nuk ka mbaruar akoma investimi. Rama u shpreh se puna në...

Edi Rama si konsulli i plehrave
Denoncim 19:22 - 14 Tetor, 2020

Edi Rama si konsulli i plehrave

Kryeministri Edi Rama sot në një qëndrim të tij publik ka bërë avokatinë e radhës ndaj koncesionit apo asaj që quhet Partneritet Publik Privat, në lidhje...

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit/ Vokshi thirrje grave dhe vajzave: Bëni mamografinë
Politikë 11:50 - 14 Tetor, 2020

“20 milionë euro për inceneratorin e Fierit, por ai nuk ekziston”/ Vokshi shkon në Mbrostar: Paratë shkojnë në parajsa fiskale!

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi ka shkuar sot në Mbrostar të Fierit nga ku ka denoncuar aferën korruptive të inceneratorit të Fierit. Vokshi thekson se...

Politikë 10:22 - 13 Tetor, 2020

Drogë, armë dhe municion luftarak/ Arrestohen katër persona në Fier

Policia e Fierit ka vënë në pranga katër persona dhe ka proceduar penalisht një tjetër për kultivim dhe prodhim kanabisi. Në kuadër të operacionit të koduar...

Dhunuan barbarisht 19 vjeçarin/ Shoqërohen në polici pesë adoleshentë
Kronika 17:08 - 9 Tetor, 2020

Dhunuan barbarisht 19 vjeçarin/ Shoqërohen në polici pesë adoleshentë

Policia e Fierit identifikoi dhe shoqëroi në Komisariatin e Policisë Fier 5 adoleshentët që shfaqeshin në një video të publikuar në rrjetet sociale duke dhunuar një...

PD konfirmon Luan Baçin dhe Enkelejd Alibeajn në Fier/ Emrat më të kontestuar
Politikë 08:54 - 9 Tetor, 2020

PD konfirmon Luan Baçin dhe Enkelejd Alibeajn në Fier/ Emrat më të kontestuar

Anëtarësia e PD së Fierit votoi ditën e djeshme kandidatët për deputetë, ku kanë konfirmuar të 22 emrat në listën e propozuar. Një kandidat duhet të...

“Mafia e plehrave kërkon të fshehë vjedhjen e shqiptarëve”/ PD kërkesë SPAK “të zgjohet nga gjumi”
Politikë 17:51 - 7 Tetor, 2020

PD e Fierit zgjedh nesër kandidatët për deputetë/ Zbardhet lista me 22 emrat

Dega e Partisë Demokratike nëFier, të votojë për kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit 2021. Janë 22 kandidatë të cilët do të...