Connect with Us

All posts tagged "fevziu"

Politikë 21:32 - 15 Tetor, 2020

Falja e gjobave për maskat/ Rama përplaset me Fevziun: Je lideri real i PD

Kryeministri Edi Rama është përplasur me gazetarin Blendi Favziu lidhur me gjobat që do të vendosen për mosmbajtjen e maskave. Fevziu e ka pyetur Ramën nëse...

Video+foto -Ilir Meta tapë përballë Fevziut/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi
Satire Politike 10:33 - 9 Tetor, 2020

Foto+video-Ilir Meta tapë përballë Fevziut, zbulohet ku dhe me kë piu/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, presidenti Ilir Meta u shfaq tapë. I dehur nga gëzimi se po shikonte Fevziun apo nga dy...

Pse po ikin të gjithë nga Basha / Dy histori në një kohë
Politikë 13:43 - 18 Shtator, 2020

Fatura 5 miliardë euro që rrezikojnë shqiptarët, nga Lulzim Basha

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, siç i pëlqen ta thërrasin, dje në emisionin “Opinion” theksoi se do të anullonte të gjitha kontratat koncesionare, që...

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 15:12 - 17 Shtator, 2020

Zgjohet Luli/ Tek Fevzo për përrallën e radhës

Tashmë shqiptarët e njohin dobësinë e kreut të Republikës së re, Lulzim Basha, ose më saktë dashurinë e tij të madhe për gjumin. Në shtatë vite...

Politikë 21:54 - 28 Maj, 2020

Fevziu e ngatërron me Ramën/ Basha zotohet për drejtësi

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i ftuar sonte në emisionin “Opinion” është zotuar për çuarjen para drejtësisë të kryeministrit Rama dhe Erion Veliaj. “Sdida ime më...

Politikë 23:04 - 25 Maj, 2020

“Fusni gjithë Shqipërinë në sherr dhe pastaj uleni bashkë”/ Meta përplaset me Fevziun

Presidenti Ilir Meta është vënë ngushtë sonte në “Opinion” përballë Blendi Fevziut teksa ky i fundit i kujtoi marrëdhëniet me kryeministrin Rama. “Po pse fusni gjithë...

Politikë 12:23 - 2 Maj, 2020

Pas kontaktit me Fevziun, Basha bën tamponin për Covid-19

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha mësohet se dje ka bërë tamponin për të disatën herë në lidhje me një prekje të mundshme nga Covid-19....

Politikë 11:49 - 8 Shkurt, 2020

Vendi drejt zgjedhjeve të parakohshme?/ Fevziu rrëzon pretendimet e Bashës

Gazetari dhe moderatori Blendi Fevziu, ndërsa komentoi mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme në vend, ka hedhur poshtë pretendimet e kreut të PD-së, Lulzim Basha. Për më...

gazetari inevstigativ, artan hoxha
Kronika 22:43 - 22 Janar, 2020

Publikoi videon e kryebashkiakut duke marrë kokainë/ Artan Hoxha thirret në Polici

Gazetari Artan Hoxha publikoi sot video-skandalin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, i cili shfaqej në ambientet e një lokali duke thithur kokainë. Për të folur...

Politikë 11:49 - 16 Janar, 2020

Desada Metaj bën dorëzimet në Klan/ Tani në krah të Bashës

Pas rreth 15 vitesh, Desada Metaj ka braktisur televizionin Klan, me qëllim që t’i japë një tjetër hov, imazhit publik të kreut të Republikës së re,...

Satire Politike 11:49 - 14 Janar, 2020

Çuni i Fahriut sfidon Blendi Fevziun dhe doktor Isuf Kalon

Një grup gazetarësh e shpallën librin “Misioni i Unazës”, si veprën më të rëndësishme të vitit që kaloi, shkruar në kopertinë nga Klevis Balliu, se ndoshta...

Blendi Fevziu bën deklaratën e fortë/ Koço Devole u nxorr nga spitali se nuk kishte vende
Lajme 20:49 - 12 Dhjetor, 2019

“Peshku i madh i hëngri peshqit e vegjël bashkë me pronat”/ Fevziu pas tërmetit: Të ishin arrestuar ndërtuesit

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar situatën pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Sipas tij, ende nuk ka asnjë njeri që të dalë para përgjegjësisë përsa i...

Sociale 23:39 - 27 Nentor, 2019

Sizmologu: Janë 650 lëkundje, si shpjegohet ngritja e Tokës me 10 cm

Sizmologu Llambro Duni edhe njëherë bën thirrje që njerëzit të ruajnë qetësinë, pas lëkundjes së pasdites së kësaj të mërkurë.  Në emisionin Opinion, ai tha se...

Politikë 09:27 - 22 Nentor, 2019

Video-Debate të forta mes dy analistëve/ Fevziu iu ul zërin e mikrofonave

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në Tv Klan, ka pasur një debat të fortë mes analistëve  Lorenc Vangjeli dhe Fitim Zekthi. Ndërkohë...

Politikë 09:40 - 14 Nentor, 2019

Ilir Meta vazhdon betejën me Rilindjen tek Fevziu

Në seancën parlamentare të ditës së hënë, Kuvendi i Shqipërisë votoi Elsa Toskën dhe Fiona Papajorgjin, si anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese. Ndërkohë ditën e...

Politikë 22:47 - 17 Tetor, 2019

Fevziu “detyron” Kryemadhin të kërkojë falje live ne emision

Gazetari Blendi Fevziu ka “detyruar” kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi t’i kërkoje live falje qytetareve shqiptare, pasi sipas tij edhe Kryemadhi është fajtore që Kryeministri Edi...

Sociale 11:21 - 19 Shtator, 2019

Rrëfimi i padëgjuar/ Blendi Fevziu flet për eksperiencën si pedagog, tregon anën e errët të auditoreve

Mbrëmjen e djeshme, gazetari dhe moderatori i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu ka rrëfyer edhe eksperiencën e tij si pedagog, punë nga e cila hoqi dorë që...

Lajm i Rekomanduar 15:34 - 10 Shtator, 2019

Rikthehen debatet politike/ Fevziu sfidon me Berishën

Ekranet kryesore në Shqipëri, pas pushimeve tashmë kanë rikthyer debatet televizive, si çdo të enjte. Burime për CNA.al, bëjnë të ditur se gazetari dhe moderatori Blendi...

Politikë 10:43 - 5 Shtator, 2019

“Duhet të jesh Edi Rama që të kuptosh mesazhet e Metës”/ Fevziu “sulmon” parlamentarët

Në librin e tij të ri “Tirona e nonës”, gazetari Blendi Fevziu ka folur edhe për presidentin Ilir Meta, për të cilin thotë se është ndër...

Politikë 10:21 - 5 Shtator, 2019

Fevziu “shuplakë” Bashës/ Ka shumë defekte dhe probleme

Gazetari i njohur Blendi Fevziu ka publikuar së fundmi librin e tij të ri të titulluar “Tirona e nonës”, ku mes të tjerash ka folur për...

Aktualitet 17:45 - 27 Maj, 2019

Një shqiptare në PE/ Blendi Fevziu: “Historia e shpërblen sakrificën”

Moderatori Blendi Fevziu i ka kushtuar një status në rrjetet sociale zgjedhjes së shqiptares Arba Kokalari si Eurodeputete. Fevziu shkruan se historia e shpërblen sakrificën dhe...

Aktualitet 23:02 - 15 Maj, 2019

E quajti “drejtor statistikash”/ Kujtim Gjuzi kërcënon Blendi Fevziun

Deputeti i listës. Kujtim Gjuzi, i ftuar në studion e “Opinion,” ka ngritur tonet ndaj moderatorit të emisionit, Blendi Fevziut, duke i kujtuar se po flet...

Aktualitet 08:22 - 16 Mars, 2019

Tragjedia me 49 të vdekur/ Blendi Fevziu: Dënim kujtdo që përdor emrin e heroit tonë   

Sulmi në dy kisha në Zelandën e Re, ku si pasojë 49 persona humbën jetën, ndërsa rreth 20 të tjerë u plagosën, ka sjellë reagime të...