Connect with Us

All posts tagged "festival"

Art 18:02 - 9 Shtator, 2015

Julian Deda, leter Elton Dedes per tekstet e kengeve

Aktori i humorit, Julian Deda i ka drejtuar nje leter publike kengetarit Elton Deda, me te cilin ndan nje mbiemer, ku i kerkon kujdes ne tekstet...

Showbizz 15:50 - 27 Gusht, 2015

Elton Deda në krye të festivalit të RTSH-së

Njëri prej këngëtarëve më të njohur në Shqipëri, kantautori Elton Deda, pritet që sivjet të jetë drejtor i Festivalit të RTSH-së, kënga e të cilit festival...

Kultura 18:45 - 10 Gusht, 2015

Festivali Nderkombetar i Akuarelit zhvillohet per here te pare ne Tirane

Për herë të parë në Shqipëri do të zhvillohet Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit me pjesëmarrës të 161 piktorëve nga 51 shtete të botës. Drejtues i këtij...

Kultura 18:45 - 26 Korrik, 2015

Festivali “Jazz in Albania 2015”, në mbrëmjen e fundit

Festivali  Ndërkombëtar i  Muzikës “Jazz in Albania 2015”, i cili këtë vit erdhi në edicionin e tij të katërt sonte ka dhe mbrëmjen e fundit të...

Kultura 19:30 - 25 Korrik, 2015

Festivali ndërkombëtar “Anifest Rozafa” 1130 aplikime nga e gjithë bota

Festivali ndërkombëtar i filmit për fëmijë dhe të rinj “Anifest Rozafa” këtë vit pritet të zhvillojë edicionin e tij të gjashtë në qytetin e Shkodrës. Unik...

Kultura 19:30 - 21 Korrik, 2015

“Qyteti i luleve” mirëpret një festival unik

Festivali i Luleve është një projekt fitues i programit “Ëndrra Ime”, nismë e Kryeministrit të Shqipërisë dhe që mbështetet nga Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë,...

Kuriozitete 19:15 - 24 Maj, 2015

Mbahet ne Gjermani festivali më i frikshëm

20 mijë persona të veshur me PVC duke dhënë përshtypjen e një bote të nëndheshme. Është ky festivali i frikshëm që festohet në Gjermani. Festivali Gotik që mbahet...

Kuriozitete 13:15 - 20 Maj, 2015

Në Kanë ndalohen këpucët e sheshta

Organizatorët e Festivalit të Filmit në Kanë kanë vendosur të ndalojnë këpucët e sheshta në tapetin e kuq. Festivali njihet për stilin. Qindra yje të skenës...

Showbizz 17:00 - 16 Maj, 2015

Watts në festivalin e Kanës

  Mjaftoi një fustan i thjeshtë i zi që ajo të dukej mjaft e bukur, elegante dhe sharmante njëkohësisht. Në festivalin e 68-të të Kanës, Naomi...

Fashion 14:15 - 11 Prill, 2015

Paris Hilton me reçipeta në festë

Paris Hilton është e njohur për daljet e saj të bujshme publike. Në çdo event, është e pamundur që biondja seksi të mos bie në sy....