Connect with Us

All posts tagged "festival"

Aktualitet 10:10 - 1 Maj, 2019

Triumf/Regjisori shqiptar shpallet më i miri në festivalin ndërkombëtar

Një lajm i mirë për kinematografinë shqiptare doli pak ditë më parë pasi “Internment” u vlerësua me çmimin “Filmi më i mirë i huaj” në Festivalin...

Fashion 14:53 - 15 Prill, 2019

Festivali Coachella 2019/Larmishmëri ngjyrash dhe veshjet fantastike pushtojnë Kaliforninë

Rikthehet përsëri për këtë vit festivali muzikor Coachella  në Kaliforni ku shumë veshje fantastike na kanë tërhequr vëmendjen. Siç mund t’i shikoni edhe në fotot e...

Aktualitet 12:10 - 14 Prill, 2019

“U kthye në festival zjarri”/Njerëzit në panik pas shpërthimit të madh në Kaliforni

Një shpërthim raportohet se hapi një vatër zjarri në natën e parë të festivalit të muzikës “Coachella”, në Kaliforni. Personat që po festonin mësohet se u...

Kryesore Show Biz 13:10 - 13 Shkurt, 2019

“Vesha 7 palë geta në festival!” Eranda Libohova rrëfen historinë qesharake të viteve më parë

Mbrëmjen e djeshme, këngëtarja e njohur Eranda Libohova ishte e ftuar tek “Rudina”, në “Tv Klan” prej ku rrëfeu një histori mjaft interesante nga Festivali i...

Kryesore Show Biz 10:53 - 28 Janar, 2019

Festivali i RTSH, Bojken Lako merr këtë vendim të rëndësishëm

Ndër vite rockerin e njohur Bojken Lako e kemi parë të marrë pjesë në festivale të ndryshme por zgjedhja e tij kryesore ka qenë “Festivali i...

Aktualitet 11:10 - 6 Janar, 2019

“Do doja të thoja kujt i ngeli turpi…” Këngëtari i njohur zbulon prapaskenat e Festivalit të RTSH

Këngëtari i njohur Aurel Thellimi ishte një nga pjesëmarrësit e këtij viti në Festivalin e 57-të të RTSH. Mirëpo kënga e tij “Të dua ty” nuk...

Kryesore Show Biz 14:53 - 24 Dhjetor, 2018

Nuk fitoi “Festivalin e Këngës”, reagon për herë të parë Soni Malaj: “Kam nxjerrë mësimet e mia”

Me këngën “Më e fortë”, këngëtarja Soni Malaj konkurroi në skenën e “Festivalit të Këngës” për të përfaqësuar Shqipërinë në “Eurosong”. Kënga u prit mirë nga...

Aktualitet 10:40 - 23 Dhjetor, 2018

Festivali i 57-të i RTSH: Gjobiten këngëtarët që shajnë festivalin dhe ata që…

Dje u mbyll dhe nata finale e festivalit të 57-të të këngës në RTSH. Artistët performuan këngët me të cilat synonin skenën e Eurovision. Imazhi i...

Aktualitet 10:10 - 8 Dhjetor, 2018

Festivali i këngës në RTSH, publikohen klipet prezantuese të artistëve pjesëmarrës

Edicioni i 57-të i Festivalit të Këngës do të mbahet më 20, 21, 22 dhjetor 2018 në Pallatin e Kongreseve. Artistët pjesëmarrës do të prezantohen me...

Kryesore Show Biz 11:25 - 5 Dhjetor, 2018

Video/Festivali historik: 19 fituesit e “Këngës Magjike” që triumfuan ndër vite

Prej 20 vitesh në ekranin shqiptar, “Kënga Magjike” u kthye në një traditë, ndërsa askush nuk do ta mendonte në 1999-n se ky festival do t’i...