Connect with Us

All posts tagged "festat e fundvitit"

Klodian Tomorri “i çjerr maskën” qeverisë/ “Gara për tenderin Milot-Ballden u hap për shoë vetëm në TV”
Politikë 19:38 - 24 Dhjetor, 2019

Qeveria zgjati ditët e pushimeve për administratën/ Ironizon Klodian Tomorri

Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar vendimin e Këshillit të Ministrave për të zgjatur ditët e pushimeve për të gjitha institucionet e administratës shtetërore në vend. Tomorri...

Blog 08:24 - 24 Dhjetor, 2019

Si të shmangni helmimin nga ushqimet gjatë festave të fundvitit

Nuk ka gjë më të bukur sesa të kremtosh festa e fundvitit, para një tavolin të mbushur plot me gjëra të mira. Por kujdes! Nëse stomaku...

Blog 21:55 - 14 Dhjetor, 2019

Krishtlindjet po afrojnë/ 5 destinacionet më magjike për këtë vit

Ndërsa muaji festiv ka mbërritur sëbashku me dritat dhe ngjyrat e tij, shumë njerëz po mendojnë se ku do t’i shpenzojnë festat e fundvitit. Krishtlindjet po...

Aktualitet 19:45 - 1 Janar, 2018

Trendi më i ri i vetullave që duhet ta provoni gjatë festave

Nëse bëni pjesë tek ata persona që mendojnë se i kanë parë të gjitha trendet e këtij viti e keni shumë gabim. Në kohën kur kanë...

Aktualitet 14:30 - 1 Janar, 2018

Lista e gjërave që nuk ekzistonin në ditën e fundvitit 10 vite më pare

Kur reflektoni me të vërtetë dhe mendoni se si shoqëria jonë ka përparuar – ose regresuar – me të vërtetë mund të jetë tronditëse. Mendoni këtë,...

Aktualitet 11:19 - 30 Dhjetor, 2017

Festat e fundvitit/ Shoqata e motorristave dhurata fëmijëve të policëve të rënë në detyrë

Në prag të festave të fundvitit shoqata e motorristëve shqiptarë do të shpërndajë një sërë dhuratash përt fëmijët e policave të vrarë në krye të detyrës....

Aktualitet 00:50 - 29 Dhjetor, 2017

Shumica e femrave tradhtojnë partnerët, të tjerat gjejnë dashurinë në ditët e festave

Nuk është çudi! Rezulton të jetë një nga sondazhet më të besueshme, të paktën ndër të rinj. Këto ditë po flitet shumë për rrëmujën që shkaktojnë mbrëmjet...

Aktualitet 11:36 - 26 Dhjetor, 2017

Festat e fundvitit/ Fluks qytetarësh në doganën e Kapshticës

Në ditën e Krishtlindjeve në territorin e Shqipërisë nga pika kufitare e Kapshticës kanë hyrë 4200  shtetas shqiptarë, ndërsa kanë lënë vendin tonë nga e njëjta...

Aktualitet 10:32 - 24 Dhjetor, 2017

Fluks në doganën e Kapshticës/ 8088 shtetas hyjnë në territorin shqiptar

Fluksi i kthimit të emigrantëve shqiptarë në prag festash ka njohur rritje në 24 orët e fundit. Nga të dhënat e pikës kufitare të Kapshticës bëhet...

Aktualitet 18:50 - 23 Dhjetor, 2017

Çifti mbretëror urojnë festat e fundvitit

Princ Leka ka zgjedhur të urojë gjithë shqiptarët për festat e fundvitit nëpërmjet një postimi në “Facebook”. Ai e ka cilësuar këtë një periudhë reflektimi dhe...

Aktualitet 18:35 - 23 Dhjetor, 2017

Foto/ S’qenkemi vetëm! Artistët e fiksuar pas pemës së Krishtlindjeve 

Atmosfera e festave të fundvitit ka përfshirë të gjithë shqiptarët. Ndërsa banorët e Tiranës nxitojnë për të realizuar atë foton pranë pemës së Krishtlindjes në qendër...

Aktualitet 00:30 - 19 Dhjetor, 2017

Video/ Ja si mund t’i paketoni dhuratat e fundvitit

Dhjetori është muaji i festave dhe dhuratave. Nëse nuk keni menduar akoma për dhuratat ose edhe si ti paketoni ato më pas – këtë mund ta...

Aktualitet 17:55 - 18 Dhjetor, 2017

Mos harroni “Kurorën e Krishtlindjes”/ Ja disa ide

Jemi në prag festash dhe duhet të sigurohemi që t’i presim miqtë ashtu “si na ka hije”! Pema e Krishtlindjeve është zbukurimi i domosdoshëm, por kjo...

Aktualitet 19:10 - 17 Dhjetor, 2017

Sikur të mos mjaftonte dekorimi  i shtëpisë, tani ka dhe zbukurime Krishtlindjesh për gjoksin

Me ardhjen e festave të fundivitit, vijnë dhe trende nga më të çuditshmet mbi zbukurimet dhe dekorimin e pemës së Krishtlindjes apo shtëpisë. Këto festa fundviti,...

Aktualitet 16:50 - 16 Dhjetor, 2017

Duhet shumë guxim për të bërë fotografi pranë këtyre zbukurimeve të turpshme!

Krishtlindjet po vijnë dhe të gjithë janë të entuziazmuar nga dritat dhe zbukurimet që bëhen në qytete. Të paktën kështu supozohet të ndodhë… Një komunë në...

Aktualitet 02:00 - 22 Nentor, 2017

Njerët të cilët dekorojnë shtëpitë për festat e fundvitit më herët janë më të lumtur

Vendosja e dekorimeve për festat e fundvitit mund t’ju bëjë të ndiheni më të lumtur duke ju kujtuar fëmijërinë tuaj, para se të merreni me përgjegjësitë...