Connect with Us

All posts tagged "festa e birres"

Bota 12:18 - 21 Prill, 2020

Koronavirusi anullon festën tradicionale të birrës në Gjermani

Për shkak të pandemisë së Coronës këtë vit nuk do të zhvillohet festa tradicionale e birrës në Bavari. Ajo është festa popullore më e madhe në...

Sociale 21:30 - 18 Gusht, 2019

Nata e fundit e Festës së Birrës në Korçë/ Atmosferë e jashtëzakonshme

Sonte është nata e fundit e festës më të madhe në Shqipëri, “Festa e Birrës” në Korçë. Për 5 netë radhazi Korça ka qenë e pushtuar...

Sociale 11:58 - 14 Gusht, 2019

Starton “Festa e Birrës”/ Merren masat për mbarvajtjen e evenimentit

Policia shton masat për garantimin sigurisë publike në pritje   të “Festës së Birrës”, e cila do të startojë ditën e sotme për të vijuar deri në...

Sociale 13:17 - 13 Gusht, 2019

Nesër “shpërthen” Festa e Birrës në Korçë/ Një arsye e fortë për të “braktisur” bregdetin

Festa e Birrës në Korçë është një nga “konkurrentet” më të forta të bregdeteve. Kjo është një nga festat që çdo vit e mbush Korçën me...

Aktualitet 18:39 - 7 Gusht, 2018

Festa e Birrës në Korçë/ Policia “zbret” pranë qytetarëve

Policia e Korçës ka marrë masat e duhura për garantimin e rendit dhe sigurisë publike në kuadër të manifestimit të Festës së Birrës-Gusht 2018. Festa e...

Aktualitet 14:00 - 3 Gusht, 2018

Korça zjarr për festën e birrës!

Këto ditë të gjithë të ftojnë të jesh në Korcë. Check in Korca nga data 8-12 gusht! Slogani i këtij edicioni është përzgjedhur të jetë “Check...

Aktualitet 19:08 - 9 Korrik, 2018

Korça të pret dhe ty!/ Bashkoju “Festës së Birrës”

Netë  të zjarrta ku birra derdhet lumë pritet që të shoqërojnë qytetin e Korçës në ditët më të nxehta të gushtit. Bëhet fjalë për eventin më...

Aktualitet 14:12 - 14 Gusht, 2017

Mbyllet Festa e Birrës/ 5 ditët që i dhanë “zjarr” Korçës

Pas pesë ditësh festime intensive ka përfunduar me sukses Festa e Birrës në Korçë. Qyteti i Korçës është vendi i parë në Shqipëri që ka prodhuar...

Aktualitet 22:20 - 13 Gusht, 2017

Zëri i Amerikës: Korça, vendlindja e birrës/Mbi 100 mijë vizitorë në festë! (Video)

Në Korcë, vendlindjen e birrës së parë të prodhuar në Shqipëri më 1928, mbyllet sot Festa e Birrës. Mbi 100 000 vizitorë marrin pjesë në këtë...

Aktualitet 18:29 - 13 Gusht, 2017

Personazhet publike që iu bashkuan “Festës së Birrës” në Korçë

Festa e Birrës në qytetin e Korçës ka bërë bashkë disa nga personazhet publike të vendit tonë. Në festë kanë marrë pjesë njerëz të njohur për...

Aktualitet 18:04 - 13 Gusht, 2017

Produkti më i shijuar në “Festën e Birrës” në Korçë

Ushqimet më të konsumuara gjatë festës së Birrës në qytetin e Korçës janë produktet e sallamerisë “Fix”. Korça ka 11 vjet që organizon çdo verë festën...

Aktualitet 14:27 - 11 Gusht, 2017

Foto-Festa e birrës në Korçë, një arsye për të “braktisur” bregdetin/ Ja çfarë ndodhi mbrëmë

Në këto temperatura të larta që kanë pushtuar vendin, një “konkurrente” shumë e fortë e vendeve bregdetare është qyteti i Korçës. Arsyeja? Të gjithë e dini...

Aktualitet 20:14 - 9 Gusht, 2017

Festa e Birrës/ Policia “blindon” Korçën

Festa e Birrës ka startuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës, ashtu si çdo vit që nga 2007. Në lidhje me këtë event, Policia e Korçës...

Aktualitet 18:48 - 9 Gusht, 2017

Niko Peleshi publikon videon/Për çfarë po përgatiten korçarët?!

Qyteti juglindor i Korçës hap sot dyert për mijëra qytetarë nga e gjithë bota, të cilët do të marrin pjesë në Festën e Birrës. Korçarët kanë...

Aktualitet 19:25 - 8 Gusht, 2017

Nesër në Korçë shpërthen Festa e Birrës

Në Korçë nesër starton festa e birrës, një aktivitet tradicional tashmë për qytetin e serenatave, që zhvillohet prej 10 vitesh. Ky event do të nisë në...

Aktualitet 12:29 - 10 Gusht, 2016

10 vjet Festa e Birres/Kryebashkiaku i Korçës mesazh dhe ftese

Kryebashkiaku Sotiraq Filo ka dhene nje mesazh ne lidhje me 10 vjetorin e Festes te Birres ne Korce.Me poshte video e plote:    

Aktualitet 14:12 - 4 Gusht, 2016

Programi, festa e birrës 10-14 Gusht/Korça gati të mirëpresë mijëra vizitorë

Në qytetin e Korçës ashtu si çdo vit në data 10-14 Gusht zhvillohet festa e Birrës, tashmë e kthyer në një festë me traditë 10 vjeçare....

Aktualitet 13:14 - 13 Gusht, 2015

Starton “Festa e Birrës”, në Korcë/ Ja programi i plotë

Ka startuar te merkuren ne mbremje “Festa e Birres”, ne qytetin e serenatave. Nje projekt i filluar nga bashkia  e Korces ne kohen kur ky institucion...