Connect with Us

All posts tagged "ferdinand xhaferri"

Opinione 20:58 - 21 Shtator, 2019

Kush e “ndëshkoi” Durrësin, ikja e Dakos apo Ilir Meta

Sot një tërmet i madh ka shkundur Shqipërinë epiqendra e të cilit ishte afër Durrësit. Deri tani raportohet të ketë disa persona të lënduar por më...

Aktualitet 19:24 - 2 Maj, 2019

Foto- Xhaferrit i del situata jashtë kontrollit/ Protestuesit bllokojnë ambulancën

Një incident ka ndodhur në rrethrrotullimin e Plepave në Durrës. Protestuesit kanë bllokuar një autoambulancë duke moslejuar kalimin e saj. Ka qenë kreu i degës së...

basha duke folur
Aktualitet 14:43 - 3 Dhjetor, 2018

Triumfi i humbësave!

Forca kryesore e opozitës, Partia Demokratike ka mbyllur thuajse totalisht zgjedhjet e kryetarëve të degëve. Zgjedhje të cilat u zhvilluar me shpejtësi pas një urdhri të...

Aktualitet 16:55 - 22 Prill, 2018

Avokati shpërthen ndaj Bashës: Vuri në krye të PD-së Durrës, atë që e tallin të gjithë

Avokati Altin Goxhaj, njëherësh anëtar i Shoqërisë Civile, ka sulmuar kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe të zgjedhurin e tij për të qenë në krye...

Satire Politike 16:09 - 14 Prill, 2018

Xhaferri mban premtimin/ “Rritet cilësia e diellit në Durrës”

“Të përmirësojmë cilësinë e diellit dhe rërës”. Ky premtim i bërë në fushatën elektorave të zgjedhjeve vendore të vitit 2011 nga kandidati për kryetar bashkie, Ferdinand...

Aktualitet 19:29 - 12 Prill, 2018

“Çeta” e Genc Pollos merr kontrollin e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shkarkuar kryetarin e PD-së, dega Durrës, Oerd Bylykbashi dhe në vend të tij ka vënë Ferdinand Xhaferrin. Ferdinand Xhaferri...

Aktualitet 18:16 - 12 Prill, 2018

Përplasje në PD/ Fahri Balliu dhe Genc Pollo kundër Oerd Bylykbashit

Fahri Balliu botuesi i gazetës “55”, ka ushtruar presion të vazhdueshëm ndaj Lulzim Bashës, duke kërkuar pazarin e radhës. I mbështetur edhe nga miku i tej...

Aktualitet 13:53 - 11 Korrik, 2017

Udhëkryqet e Lulzim Bashës

Nga Ferdinand Xhaferri Gara për kreun e partisë më të madhe opozitare duket se nuk do të përbëjë lajm. Sërish Partia Demokratike do të pranojë për...

Aktualitet 16:20 - 23 Mars, 2017

Foto ekskluzive-Demokratët protestojnë/ Genc Pollo shqyhet në paçe-pilaf me Fahriun dhe Xhaferrin, pazare kundër Bashës

PD ka hyrë në muajin e dytë të protestës, duke u ngujuar në çadër. Demokratët kërkojnë qeveri teknike dhe zgjedhje të lira, por disa eksponentë të...

Aktualitet 10:58 - 7 Korrik, 2016

(FOTO) Përplasjet në PD-në e Durrësit/ Drejtuesit e bazës ikin tek Agron Duka

Riorganizimi i Partisë Demokratike në degën e Durrësit dhe vendimi i kryesisë për të ndarë degën, ka sjellë reagimet e para të militantëve dhe drejtuesve demokratë...