Connect with Us

All posts tagged "Ferdinand Dervishi"

Gazetari tregon fjalinë e fundit të Azem Hajdarit/ Çfarë i tha Fatmir Haklajt para se ta vriste
Lajme 23:10 - 23 Shtator, 2020

Gazetari tregon fjalinë e fundit të Azem Hajdarit/ Çfarë i tha Fatmir Haklajt para se ta vriste

Gazetari Ferdinand Dervishi ka folur mbërmjen e sotme lidhur me vrasjen e ish-deputetit të Partisë Demokratike dhe ish-dhjetoristit Azem Hajdari. Dervishi ka treguar për herë të...

“Do na vinin deri në Sarandë”/ Gazetari zbulon ishullin “probematik” që mund të na heqë milje detare
Politikë 23:02 - 16 Shtator, 2020

“Do na vinin deri në Sarandë”/ Gazetari zbulon ishullin “probematik” që mund të na heqë milje detare

Gazetari Ferdinand Dervishi, ka folur mbrëmjen e sotme për çështjen e detit me Greqinë që ka ringjallur debat të ashpër. Dervishi tha se ndarja e Detit...

Kronika 20:25 - 15 Shkurt, 2020

“Konstadinos Kacifas u vetëvra”/ Gazetari zbulon gabimin e Ardi Veliut

Në vitin 2018, kur u vra në Bularat minoritari Konstadinos Kacifas, gazetari Ferdinand Dervishi publikoi një dokumentar, ku ngrinte pretendimet se Kacifas ishte vetëvrarë dhe jo...

Aktualitet 22:40 - 5 Shtator, 2018

“Partitë e mëdha po godasin bandat e njëra-tjetrës”/ Gazetari jep alarmin për zgjedhjet e ardhshme

Gazetari Ferdinand Dervishi i ftuar në emisionin “Repolitix”  të Denis Mingës ku u fol për situatën në Shkodër ka thënë se bandat e tri partive kryesore...