Connect with Us

All posts tagged "fenomen natyror"

Bota 09:43 - 26 Dhjetor, 2019

Fenomeni “unaza”/ Eklipsi i fundit për 2019

Emiratet e Bashkuara Arabe do të jenë sot dëshmitare të një eklipsi të rrallë diellor. Eklipsi i parashikuar me kohë nga specialistët për në datën 26...

Bota 21:55 - 25 Dhjetor, 2019

Tre diej në qiell/ Fenomeni i rrallë në Kinë

Një fenomen i rrallë qiellor është shfaqur këtë dhjetor në Kinë, ku ngjante sikur në qiell ishin shfaqur tre diej. Dielli i mesëm ishte ai që...

Bota 08:13 - 18 Shkurt, 2015

Foto/ Kur deti dhe “zjarri” rrinë bashkë

Kjo fotografi mahnitëse jep një kuptim të ri për termin ” vala e të nxehtit ‘ se duket dikur deti është pushtuar nga zjarri. Fotografi amator...