Connect with Us

All posts tagged "femra"

Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin tek ‘Rruga e Kavajës”
Kronika 08:27 - 3 Korrik, 2020

Vdekjet nga aksidentet në Shqipëri/ 4 herë më të larta se mesatarja e BE, rekord te femrat

Në vitin 2019, nga aksidentet rrugore në Shqipëri humbën jetën 519 persona, ose gati 12% më shumë se viti i kaluar, sipas të dhënave të INSTAT....

Showbizz 14:41 - 16 Qershor, 2020

FOTOT-Nga Ruçi te Meta, Rama dhe Basha/ Si do të dukeshin politikanët shqiptarë nëse do të ishin femra

Aplikacioni Face App vijon të sjellë risi me programet e tij. Pasi i pamë të gjithë se si do të dukeshin kur të plakeshin, është momenti...

Politikë 16:00 - 29 Prill, 2020

Pse Covid-19 vret më shumë meshkujt se femrat?/ Profesor Et’hem Ruka zbulon arsyet

Sipas studimeve të kryera deri tani, duket se virusi Covid-19 prek më shumë meshkujt se sa gjininë femërore. Prof. dr. Et’hem Ruka duke u përpjekur t’i...

Life Style 13:44 - 26 Korrik, 2019

Foto/ 20 vendet më të rrezikshme që femrat nuk duhet të guxojnë t’i vizitojnë vetëm

Kohët e fundit femrat po udhëtojnë vetëm më shumë se asnjëherë. Duke u mbështetur në të dhënat e Shoqatës së Industrisë së udhëtimeve, rreth 32 milionë...

Aktualitet 09:25 - 2 Korrik, 2019

“Femrave nuk u pëlqen të angazhohen”/ I mbushur me tatuazhe, 39 vjeçari “vuan” për vëmendjen e femrave

Matthew Whelan, pasi mbushi trupin e tij me tatuazhe kuptoi se femrat ishin të “cekëta” sepse e refuzonin për shkak të një trupi të “shëmtuar”. Tatuazhin e...

Aktualitet 22:10 - 25 Qershor, 2019

“Gjithmonë më është dashur të…”/ Kim Kardashian gjen zgjidhjen për femrat e dobëta dhe të shëndosha

Ylli i reality show “Keeping up with the Kardashians”, Kim Kardashian ka njoftuar në Instagram, se nisma e saj e re për një linjë të re...

Aktualitet 14:10 - 1 Qershor, 2019

Një nga 12 femrat më të bukura në botë/ Modelja shqiptare “çmend” rrjetin me foto seksi

Para disa muajsh Tika Camaj u rendit në mesin e 12 femrave më të bukura në botë. Modelja shqiptare përflitet shpesh për shkak të formave trupore...

Kryesore Show Biz 14:10 - 31 Maj, 2019

Femra të zhveshura dhe dollarë/ Reperi shqiptar “shfrenohet” në një party

Reperi shqiptar Gashi është bërë i njohur për hitet e tij në tregun muzikor amerikan ku ka bërë bashkëpunime me këngëtarë të tjerë të famshëm. Ai...

Kryesore Show Biz 13:10 - 18 Maj, 2019

“Nëse merrem me femrat nuk punoj dot”/Stine rrëfen për jetën e tij si i divorcuar

Pasi i dha fund martesës me partneren e tij Graciela, me të cilën ka edhe një vajzë, Estia, Stine thotë se fokusi i tij kryesor është...

Kuriozitete 13:40 - 5 Maj, 2019

Foto/Nga femra Barbie tek ajo me gjoksin më të madh në botë,10 rastet e rekordeve Guinnes

Jo të gjithë njerëzit janë njësoj në këtë botë por këto raste janë tepër të vecanta dhe janë futur në rekordet Guiness. Bright Side rendit më...

Aktualitet 13:53 - 3 Maj, 2019

Foto/Njihuni me 10 femrat më të bukura të këtij shekulli

10 femrat e mëposhtme renditen si ndër më të bukurat e shekullit të XXI ku veç bukurisë, ato janë edhe mjaft të suksesshme dhe humane. Ajo...

Kryesore Show Biz 10:41 - 22 Prill, 2019

Jo më femra nudo, meshkujt po bëjnë namin/Moderatori shqiptar poston foton provokuese

Pas këngëtarit Alban Ramosaj i cili disa javë më parë i habiti të gjithë me foton nudo, moderatori Kelvi Kadilli ka postuar një foto shumë intime....

shkojne ne shtrat me ke t'i dale para
Life Style 13:53 - 17 Prill, 2019

Cilat janë gabimet e mëdha që bëjnë meshkujt dhe femrat në shtrat?

Gabimet më të mëdha të djemve, sipas vajzave Nuk bëjnë “foreplay” Kalojnë në orgazmë të parët Janë të ngathët Flasin pisët në mënyrë ofenduese Mungesa e...

Kryesore Show Biz 11:40 - 16 Prill, 2019

“Edhe femrat po shajnë si ne”/Reperi shqiptar flet pas akuzave për komentet në emision

Gjatë intervistës së tij të fundit në emisionin “NIN”, reperi shqiptar Ledri Vula ka shkaktuar shumë reagime dhe kanë qenë të shumta në numër femrat të...

Life Style 10:10 - 7 Prill, 2019

Ja tetë gjërat që nuk duhet të bëjnë femrat pas ndarjes

1.Kërkon të ndihesh mirë shumë shpejt Hapi i parë: Organizon një mbrëmje për të festuar statusin tënd si vajzë beqare. Hapi i dytë: Fillon të qashë...

Aktualitet 12:09 - 6 Prill, 2019

“Shumica e femrave janë k****”/Moderatori shqiptar habit me deklaratën

Moderatori Kelvi Kadilli ishte i ftuar në emisionin ‘Late Night Show’ të Kasto Zizos, ku tha se kënga e tij e fundit “Vajzat e fshatit”  ironizon femrat...

Aktualitet 23:00 - 1 Prill, 2019

A duan femrat e bukura të kenë shoqe më të bukura se ato?

Sipas një studimi, femrat e bukura kanë më shumë gjasa t’i zgjedhin mikeshat e tyre të bukura. Studimi, i kryer nga ekspertë nga Universiteti i Oksfordit...

ta shpifin ne shtrat
Aktualitet 20:30 - 31 Mars, 2019

Meshkuj, ja çfarë urrejnë femrat tek ju në shtrat

Në një studim të ri në Britaninë e Madhe kanë marrë pjesë  3,300 femra dhe shumica prej tyre kanë thënë se nuk do donin kurrë të...

Kuriozitete 12:53 - 31 Mars, 2019

Zbulohen arsyet që i bëjnë femrat të ‘’tërbohen’’ para meshkujve qerosë

Studimi i fundit i realizuar në Britaninë e Madhe ka arritur në përfundimin se përse femrat preferojnë të lidhen me meshkuj që nuk kanë flokë. Në...

trupi i njeriut
Kuriozitete 11:53 - 29 Mars, 2019

A lindin meshkujt të ndryshëm nga femrat? Zbulohet studimi i fundit

Një skuadër me në krye Moriah Thomason nga Universiteti i New York, skanoi trurin e 118 fetuesve në gjysmën e dytë të shtatëzanisë. Kërkuesit panë ndryshime...

ngerci ne kembe
Life Style 17:00 - 27 Mars, 2019

“Makthi” i femrave/Ja çfarë mund të bëni nëse ju vret këpuca

Krijimi i flluskave si pasojë e fërkimit të këmbës së djersitur me këpucën eshte nje nga  dhimbjet më të tmerrshme të njerëzimit. Por ja si t’i...

Aktualitet 15:40 - 27 Mars, 2019

Çfare nuk ju pëlqen meshkujve tek femrat?/’Nuk duhet të flasin për futboll dhe…”

‘Nirpal’ ka mbledhur disa dëshmi nga djem të ndryshëm që ai njeh për tabloidin “Sun”, për të treguar se çfarë nuk u pëlqen meshkujve tek vajzat....

Life Style 10:10 - 26 Mars, 2019

Stereotipet për femrat beqare që nuk duhet të ekzistojnë më

Ndonjëherë është shumë më e lehtë të thuhet sesa të bëhet: të jesh e lumtur dhe beqare në të njëjtën kohë! Por kjo nuk do të...