Connect with Us

All posts tagged "femijet"

Blog 10:11 - 19 Shtator, 2019

Pse fëmijët bëhen bullistë të pamëshirshëm në shkollë

Nga Kelly Oakes “BBC” * Kur Rubi Jangz, u veçua nga të tjerët dhe u ngacmua nga një bullist në moshën 10-vjeçare, në vitin e fundit...

Sociale 12:51 - 18 Shtator, 2019

Apeli i fortë i gazetares së “Fiks Fare”

Dje në emisionin “Top Show” në Top Channel, në një panel gazetarësh dhe të ftuarish të Alban Dudushit u diskutua për fillimin e vitit të ri...

Bota 09:16 - 16 Shtator, 2019

Studimi alarmues/ Gjenden mbetje plastike në trupat e fëmijëve

Enti Federal i Mjedisit ka gjetur thuajse te të gjithë fëmijët e kontrolluar mbetje plastike. Disa syresh janë të dëmshme për shëndetin. Gjithsej janë kërkuar 15...

Denoncim 21:37 - 10 Shtator, 2019

Skandali/ Prostitucion në rrugët e Tiranës dhe fëmijë tutorë të nënës!

Emisioni ‘Stop’ në Tv Klan ka denoncuar një rast skandaloz të prostituimit në një nga akset më kryesore të Tiranës. Përmes kameras së fshehtë, ‘Stop’ ka...

Kosova & Rajoni 16:45 - 3 Shtator, 2019

Fëmijët e kthyer nga Siria heqin simbolet fetare në shkolla

Vajza dhe djem, të kthyer nga zonat e luftës në Siri gjatë prillit të këtij viti, ditën e hënë, më 2 shtator, kanë filluar mësimin në...

Sociale 08:55 - 30 Gusht, 2019

Indeksi i varfërisë/ Shqiptarët në kushte mbijetese 

A po ndjekin fëmijët shkollën? A kanë familjet qasje në ambientet e kujdesit shëndetësor? A po marrin komunitetet ujë të pastër, rregullisht dhe energji elektrike? A...

Lajm i Rekomanduar 09:45 - 22 Gusht, 2019

Nuk kursen as fëmijët/ Qytetarët “vënë me shpatulla pas muri” Veliajn

Politikanët shqiptarë janë aq të neveritshëm, sa për propagandën e tyre nuk kursejnë as fëmijët. Edhe pse jashtë çdo etike nuk lënë rast pa ekspozuar në...

Sociale 14:52 - 9 Gusht, 2019

Foto- Si “e sfidojnë” të nxehtin fëmijët e kryeqytetit

Muaji gusht ka ardhur më i nxehtë se muajt e tjerë dhe qytetarët e Tiranës kanë gjetur disa mënyra të ndryshme për t’u freskuar në këto...

gjykata e krimeve te renda ne tirane
Kronika 15:57 - 29 Korrik, 2019

Shpenzime marramendëse për fëmijët/ Zbulohet një tjetër miliarder tek Krimet e Rënda

Gjyqtari i Apelit pranë Krimeve të Rënda, Gjovalin Përnoca do të dalë nesër pas Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që është marrë me rivlerësimin...

Sociale 13:52 - 26 Korrik, 2019

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Hapet shtëpia e pushimit për fëmijët e qendrave të përkujdesit social

Për të dytin vit është hapur Shtëpia e Pushimit në Velipojë, ku do të kalojnë pushimet fëmijët që jetojnë në institucionet e përkujdesit social në vend....