Connect with Us

All posts tagged "femijet"

Rama takon gjenralin në Bejrut/ Po kthehemi në atdhe bashkë me fëmijët
Politikë 11:17 - 27 Tetor, 2020

Rama takon gjeneralin në Bejrut/ Po kthehemi në atdhe bashkë me fëmijët

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka udhëtuarnjë ditë më parë drejt Libanit, ku është takuar në Beirut me gjeneralin Abass. Në një postim në rrjetet sociale,...

“Nëse i doni fëmijët tuaj, hiquni maskat!”/ Taulant Muka bën thirrjen e fortë
Shëndeti 20:50 - 24 Tetor, 2020

“Nëse i doni fëmijët tuaj, hiquni maskat!”/ Taulant Muka bën thirrjen e fortë

Mjeku epidemiolog Taulant Muka vijon të përcjellë mesazhe të forta në lidhje me situatën e covid-19. Në një postim të fundit në rrjetet sociale, Muka ka...

Këto janë sipas ekspertëve 12 problemet kryesore që kanë sot çiftet
Blog 08:36 - 2 Tetor, 2020

Këto janë sipas ekspertëve 12 problemet kryesore që kanë sot çiftet

Me gjithë gëzimin që na sjellin marrëdhëniet në çift, s’ka nevojë të thuhet se ato kanë edhe vështirësitë e veta. Në Shtetet e Bashkuara, vlerësohet se...

“Stop” sjell pamje të skandalit/ Veprime të turpshme mes fëmijëve në një institucion arsimor
Aktualitet 13:05 - 29 Shtator, 2020

“Stop” sjell pamje të skandalit/ Veprime të turpshme mes fëmijëve në një institucion arsimor

Veprime të turpshme mes fëmijëve në një institucion arsimor privat. Emisioni “Stop” sjell sonte në mbrëmje pamje të një skandali në një aktivitet privat biznesi, që...

Prindër, mos i gënjeni fëmijët!
Sociale 11:20 - 21 Shtator, 2020

“Mbylle gojën”!/ Lira Gjika tregon gabimet e përditshme të prindërve ndaj fëmijëve

Pediatrja e njohur Lira Gjika, tregoi sot problematikat e rritjes dhe edukimit të fëmijëve të cilët sipas saj në Shqipëri kanë sjellje të ndryshme, ndonjëherë agresive....

“Jam zhgënjyer me të gjithë…”/ Shahini reagon për herë të parë pas largimit
Aktualitet 08:32 - 16 Shtator, 2020

Profesori kërkesë publike Shahinit/ Para se të ikësh bëje një akt qytetar

Profesor Ilir Pecnikaj ka komentuar vendimin e kryeministrit Edi Rama, për të zëvëndësuar ministren e Arsimit, Besa Shahini, me deputeten Evis Kushi. Në një postim në...

Aktualitet 13:42 - 14 Shtator, 2020

Hapja e shkollave/ Balla: Opozita “rrugore” që shfrytëzon situatën për të bërë politikë

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla  ka uruar të gjithë nxënësit dhe mësuesit për rihapjen e shkollave. I pranishëm në shkollën “Jorgji Dilo”  në Elbasan,...

Hapja e shkollave/ Tritan Shehu: Banorët e Gjirokastrës kanë të trashëguar në “genin” e tyre dëshirën për shkollim
Aktualitet 10:01 - 14 Shtator, 2020

Hapja e shkollave/ Tritan Shehu: Banorët e Gjirokastrës kanë të trashëguar në “genin” e tyre dëshirën për shkollim

Ish-ministri, Tritan Shehu ka uruar të gjithë nxënësit për nisjen e vitit të ri shkollor. Në fokus të postimit që bën në rrjetet sociale vendos fëmijët...

Vdekja e 53-vjeçarit/ Ministria e Shëndetësisë i përgjigjet akuzave të PD-së
Sociale 19:10 - 13 Shtator, 2020

“Sfidë e madhe për të ruajtur shëndetin e fëmijëve”/ Manstirliu jep mesazhin e rëndësishëm para nisjes së vitit shkollor

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dalë me një mesazh një ditë para nisjes së vitit të ri shkollor, duke kërkuar ndërgjegjësimin e të gjithëve për...

Sociale 11:12 - 12 Shtator, 2020

Video-“Strukturat shëndetësore në gatishmëri”/ Mesazhi i Manastirliut: Të kontribuojmë të gjithë për shkolla të sigurta

Në prag të hapjes së shkollave, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar një mesazh për nxënësit, mësuesit dhe prindërit duke i siguruar...

Aktualitet 15:53 - 8 Shtator, 2020

276 fëmijë me koronavirus që nga fillimi i pandemisë/ 8 të shtruar në spital

Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë janë gjithsej 276 fëmijë të prekur me covid-19. Kjo pasi ata po e kalojnë më rëndë virusin. Nga...

"Fjalimi i parë jo keq"/ Saimir Tahiri nxjerr videon e rrallë me fëmijët
Politikë 19:44 - 6 Shtator, 2020

“Fjalimi i parë jo keq”/ Saimir Tahiri nxjerr videon e rrallë me fëmijët

Ish ministri Saimir Tahiri ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale disa momentete nga përditshmëria e tij me fëmijët. Ai ka publikuar një video ku shihet...

Blog 09:00 - 5 Shtator, 2020

Studimi/ Vaksina e gripit tek gratë shtatzëna, nuk rrit rrezikun e autizmit tek fëmijët

Vaksinimi i grave shtatzëna me vaksinën kundër gripit të zakonshëm, nuk rrit rrezikun që foshnja që do të lindë të preket nga autizmi, ka konfirmuar një...

“O zot, sa injorance”/ Mjeku “masakron” Besa Shahinin, pyetja që e vë me “shpatulla pas muri”
Politikë 09:07 - 4 Shtator, 2020

“O zot, sa injorance”/ Mjeku “masakron” Besa Shahinin, pyetja që e vë me “shpatulla pas muri”

Mjeku epidemiolog Taulant Muka ka komentuar një foto të publikuar në rrjetet sociale nga Ministrja e Arsimit Besa Shahini. Në foton në fjalë, Shahini tregon sesi...

“Nuk ka strategji për fëmijët me aftësi ndryshe”/ Vokshi e Pampuri në terren: Mungojnë mësuesit ndihmës, transporti dhe informacioni
Politikë 13:59 - 3 Shtator, 2020

“Nuk ka strategji për fëmijët me aftësi ndryshe”/ Vokshi e Pampuri në terren: Mungojnë mësuesit ndihmës, transporti dhe informacioni

Përfaqësueset e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Oriola Pampuri, ishin sot në Berat, ku u takuan me prindër të fëmijëve me nevoja të veçanta, në prag...

Jep dorëheqjen këshilltarja e Donald Trump/ Zbulohet arsyeja
Bota 22:42 - 24 Gusht, 2020

Jep dorëheqjen këshilltarja e Donald Trump/ Zbulohet arsyeja

Kellyanne Conway, këshilltare e Presidentit Donald Trump, e njohur për debatet e saj me gazetarët, njoftoi të dielën se do të japë dorëheqjen për t’u përqendruar...

Vendimi për hapjen e shkollave/ “Ultimatumi” për qeverinë: Mbroni shëndetin e fëmijëve
Sociale 10:16 - 21 Gusht, 2020

Vendimi për hapjen e shkollave/ “Ultimatumi” për qeverinë: Mbroni shëndetin e fëmijëve

CRCA/ECPAT Shqipëri me anë të këtij reagimi publik, drejtuar Qeverisë shqiptare, kërkon të shprehë shqetësimin e saj në lidhje me kërkesën e Ministrisë së Arsimit për...

Jo vetëm njerëzit/ Kush tjetër rrezikohet nga Coronavirus
Shëndeti 10:47 - 20 Gusht, 2020

“Super përhapësit e heshtur” të Coronavirusit/ Ja çfarë paralajmërojnë studiuesit

Fëmijët janë ‘super-shpërndarës të heshtur’ të Covid-19 , sipas hulumtimeve të reja. Ata mund të mbajnë sasi më të mëdha të virusit sesa të rriturit e...

Miriam Cani rrëfen zënkat me Albanin/ “Arsyeja pse zihemi është…”
Showbizz 19:53 - 28 Korrik, 2020

Miriam Cani rrëfen zënkat me Albanin/ “Arsyeja pse zihemi është…”

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë ndër çiftet më të dashura për publikun dhe më të përfolura në media. Çdo ndjekës ka krijuar përshtypjen sikur Albani...

A e përhapin apo jo fëmijët Covid-19?/ Pse ndahen ekspertët
Blog 08:24 - 27 Korrik, 2020

A e përhapin apo jo fëmijët Covid-19?/ Pse ndahen ekspertët

Çdo vit, fëmijët janë një nga faktorët kryesorë të transmetimit të viruseve, të cilat shkaktojnë gripin dhe të ftohurën e zakonshme. Prandaj në muajin mars, kur...

Shpallet lëvizja më e re kombëtare/ Meta: Do jem në krahun tuaj si President
Politikë 11:00 - 23 Korrik, 2020

Shpallet lëvizja më e re kombëtare/ Meta: Do jem në krahun tuaj si President

Presidenti Ilir Meta ishte sot i pranishëm në ceremoninë e shpalljes së lëvizjes kombëtare “Ne jemi 1”, kundër dhunës dhe shfrytëzimit seksual të fëmijëve në Shqipëri....

“Jonathan Galindo”.
Kronika 09:58 - 18 Korrik, 2020

Pas “Balenës Blu” një tjetër lojë e rrezikshme kërcënon fëmijët/ Policia bën njoftimin e rëndësishëm

Policia e Shtetit bën të ditur në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e krimeve kibernetike,   prej disa kohësh ka evidentuar daljen dhe zhvillimin e...

Blog 08:36 - 16 Korrik, 2020

Amelia Dajer/ Kush ishte dadoja britanike, që mendohet se ka vrarë 200-400 fëmijë

Anglia e Epokës Viktoriane, nuk ishte një vend dhe aq i sigurt për fëmijët. Madje nuk ishte i tillë as për të rriturit, nëse kemi parasysh...