Connect with Us

All posts tagged "femije"

Gazetari thirrje të fortë/ Mos përmendni emra të personave në kampin sirian, një grua u gjet e therur
Sociale 23:08 - 27 Tetor, 2020

Gazetari thirrje të fortë/ Mos përmendni emra të personave në kampin sirian, një grua u gjet e therur

Gazetari shqiptar Taulant Kopliku, deklaroi mbrëmjen e sotme se nuk duhet të përmenden emra kur flitet për personat që ndodhen në kampet siriane. Duke folur për...

Rikthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Dalin pamje brenda kampit Al-Hol
Lajme 20:12 - 27 Tetor, 2020

Rikthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Dalin pamje brenda kampit Al-Hol

Riatdhesimi i pesë shqiptarëve nga Siria në Shqipëri ka qenë lajmi kryesor sot pothuajse në të gjithë mediat shqiptare. Katër fëmijë dhe një grua e plagosur...

Këngëtari i famshëm shpreh dëshirën për të patur fëmijë: Dua të bëhem mami
Showbizz 11:14 - 27 Tetor, 2020

Këngëtari i famshëm shpreh dëshirën për të patur fëmijë: Dua të bëhem mami

Këngëtari me famë botërore, Sam Smith ka ndarë me të gjithë dëshirën e tij për tu bërë me fëmijë. Gjatë një interviste ai është shprehur se...

“Kampi i Al Holit do shkrihet”/ Afrim Berisha: Shpejt do nxirren të gjithë fëmijët dhe gratë shqiptare
Lajme 21:15 - 26 Tetor, 2020

“Kampi i Al Holit do shkrihet”/ Afrim Berisha: Shpejt do nxirren të gjithë fëmijët dhe gratë shqiptare

Afrim Berisha, babai i Alvin Berishës, ka folur për rikthimin e fëmijëve shqiptarë që janë nxjerrë ditën e sotme nga kampi AL-Hol në Siri. Berisha tha...

Nxjerrja e fëmijëve shqiptarë nga kampi Al-Hol/ Reagon Presidenca
Politikë 16:08 - 26 Tetor, 2020

Nxjerrja e fëmijëve shqiptarë nga kampi Al-Hol/ Reagon Presidenca

Ditën e sotme janë nxjerrë nga kampi Al-Hol 4 fëmijë shqiptarë dhe një person me aftësi të kufizuara. Pas këtij lajmin kan ardhur edhe reagimi i...

Fëmijët shqiptarë nxirren nga kampi Al-Hol/ Rama niset për në Liban
Politikë 16:07 - 26 Tetor, 2020

Fëmijët shqiptarë nxirren nga kampi Al-Hol/ Rama niset për në Liban

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur finalizim të pjesës së parë të operacionit, nxjerrjen e fëmijëve shqiptarë nga kampi Al Hol në Siri. Rama shkruan se...

Sociale 15:53 - 26 Tetor, 2020

Nxirret nga kampi Al-Hol në Siri fëmija i familjes Dumani/ Mister fati i së motrës

Një prej fëmijëve të shpëtuar ditën e sotme nga kampi Al Hol është djali i vogël i familjes Dumani, Endri Dumani. Ndërkohë ende nuk dihet asgjë...

“Je minë më sahat”/ Rrëfehet Klodiana Lala pas çmimit nga BE: Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi
Sociale 16:51 - 23 Tetor, 2020

“Je minë më sahat”/ Rrëfehet Klodiana Lala pas çmimit nga BE: Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer emocionet pasi fitoi çmimin e parë nga Bashkimi Europian për shkrimin investigativ në lidhje me blerjen e votave nga krimi i...

Showbizz 19:47 - 16 Tetor, 2020

“Jam e çmendur, më mungon jeta s*ksuale”/ Cardi B shpjegon arsyen e rikthimit me Offset

Cardi B dhe Offset janë rikthyer bashkë. Pak ditë më parë, u tha se rikthimi i tyre ishte vetëm çështje kohe, por duket se çifti s’ka...

Së shpejti do të bëhet baba/ Gold Ag: Dua që fëmija im të lindë më 28 Nëntor
Showbizz 12:54 - 13 Tetor, 2020

Së shpejti do të bëhet baba/ Gold Ag: Dua që fëmija im të lindë më 28 Nëntor

Gold Ag është një nga reperët më të pëlqyer nga shqiptarët.Shumë shpejt reperi dhe bashkëshortja e tij do të bëhen prindër për herët të parë dhe...

Nuk do të ketë më shumë se dy fëmijë/ Gjiko tregon arsyen e këtij vendimi
Showbizz 10:41 - 13 Tetor, 2020

Nuk do të ketë më shumë se dy fëmijë/ Gjiko tregon arsyen e këtij vendimi

Gjiko është një nga reperët më të pëlqyer dhe të suksesshëm të momentit. Së fundi , reperi dhe bashkëshortja e tij, Elita Rudi zbuluan se së...

Sociale 17:08 - 11 Tetor, 2020

Historia e dhimbshme e 33 vjeçares/ Vëllai më tërhiqte zvarrë sepse u divorcova, vjehrri shikonte dhe qeshte

Një grua 33 vjeçare ka rrëfyer historinë tronditëse të jetës së saj, dhe vuajtjet vuajtjet që ish-burri i saj i ka bërë të përjetojë për vite...

Pasojat e ndarjes së gjithçkaje në rrjetet sociale
Blog 08:58 - 11 Tetor, 2020

Pasojat e ndarjes së gjithçkaje në rrjetet sociale

Nga Massimo Mantellini “Internazionale” Disa vjet më parë sociologu, Natan Jurgenson, foli mbi mënyrën se si kanë ndryshuar sytë e njerëzve në epokën e ndarjes digjitale....

“Nuk mund ta puthja në publik”/ Modelja tregon gjithçka për lidhjen me Justin Bieber
Showbizz 11:19 - 6 Tetor, 2020

“Nuk mund ta puthja në publik”/ Modelja tregon gjithçka për lidhjen me Justin Bieber

Justin Bieber dhe Hailey Baldwin janë një nga çiftet më të famshme të showbizit. Dyshja kanë qenë gjithnjë në qendër të vëmendjes pasi lidhja e tyre...

Këngëtarja e famshme turke humb fëmijën gjatë shtatzënisë/ “Lumturia ime u pre në mes“
Showbizz 14:36 - 29 Shtator, 2020

Këngëtarja e famshme turke humb fëmijën gjatë shtatzënisë/ “Lumturia ime u pre në mes“

Petek Dinçoz ka ndarë me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për humbjen e fëmijës gjatë shtatzënisë.40 vjeçarja e ka humbur fëmijën për shkak të një...

Makina përplas vajzën 10-vjeçare në Tiranë
Kronika 11:30 - 27 Shtator, 2020

Makina përplas vajzën 10-vjeçare në Tiranë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotmë ku një makinë ka përplasur një fëmijë të mitur në bulevardin “Gjergj Fishta” në Tiranë. Policia njofton...

Kronika 09:00 - 27 Shtator, 2020

E rëndë në Itali/ Aksidentohen babë e bir, humb jetën 10-vjeçari shqiptar

Një aksident tragjik ka ndodhur pas mesnate në Itali ku një 10 vjeccar shqiptar ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi pak para mesnatës përgjatë rrugës provinciale që...

Pse vaksinat e koronavirusit nuk po testohen ende tek fëmijët?
Blog 08:18 - 27 Shtator, 2020

Pse vaksinat e koronavirusit nuk po testohen ende tek fëmijët?

Progresi mbi vaksinat që do të përdoren kundër koronavirusit, ka qenë jashtëzakonisht i shpejtë që nga koha kur virusi i ri u identifikua për herë të...

Rritet numri I viktimave me Covid-19/ 48 raste të reja në Maqedoni
Shëndeti 18:46 - 26 Shtator, 2020

Plas koronavirusi në shkollën 9-vjeçare të Bulqizës/ Infektohen 5 mësues dhe drejtori

5 mësues dhe drejtori i shkollës 9-vjeçare të Bulqizës janë infektuar me koronavirus. Raportohet se mësuesit dhe drejtori ka bërë tamponin dhe kanë rezultuar pozitivë. Sipas...

Tragjike në Pogradec/ Një grua gjendet e pajetë në banesë, brenda ishte dhe një fëmijë
Kronika 22:32 - 25 Shtator, 2020

Tragjike në Pogradec/ Një grua gjendet e pajetë në banesë, brenda ishte dhe një fëmijë

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Pogradecit. Një grua, identiteti i së cilës nuk bëhet me dije, është gjetur...

“Do jetë falas”/ Manastirliu tregon personat që do vaksinohen të parët
Sociale 22:12 - 23 Shtator, 2020

“Do jetë falas”/ Manastirliu tregon personat që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, tregoi mbrëmjen e sotme se qeveria ka siguruar 567 mijë vaksina që ndryshe përkthehet për 20% të popullsisë. MInistrja dha lajmin...

Droga është ferri në këtë botë/ Fotot që duhet t’i shohin të gjithë të rinjtë
Sociale 17:21 - 23 Shtator, 2020

Droga është ferri në këtë botë/ Fotot që duhet t’i shohin të gjithë të rinjtë

Gazetari Mentor Kikia ka publikuar disa foto të disa personave që janë përdorues të drogës dhe ka bërë një thirrje të fortë për qytetarët. Kikia deklaron...

Rikthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Leshaj: Çështje e ndërlikuar, nuk dua të jap shpresa të kota
Politikë 21:59 - 22 Shtator, 2020

Rikthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Leshaj: Çështje e ndërlikuar, nuk dua të jap shpresa të kota

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur nga Libani, për rikthimin e fëmijëve shqiptarë që ndodhen në kampin Al-Hol të Sirisë. Lleshaj tha se rikthimi i...