Connect with Us

All posts tagged "femija"

Kronika 19:48 - 15 Qershor, 2020

Gjirokastër/ Bie nga lartësia teksa luante, fëmija në gjendje kritike për jetën

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Gjirokastrës. Një fëmijë, i moshës 8 vjeç, mësohet se ka rënë nga një mur me lartësi...

Kronika 21:43 - 8 Qershor, 2020

Një 8-vjeçar dëshmitari i vetëm i atentatit ndaj Çapjas/ Klodiana Lala zbulon çfarë ka rrëfyer ai

Gazetarja Klodiana Lala, e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” ka treguar se ka një dëshmitar që i ka parë autorët e atentatit ndaj...

Kronika 20:31 - 28 Maj, 2020

E zë poshtë porta/ Humb jetën fëmija në Has

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Hasit, ku një fëmijë i moshës 10 vjeç ka humbur jetën për shkak se...

Kronika 18:43 - 25 Maj, 2020

Tragjike në Durrës/ Furgoni përplas për vdekje një fëmijë 8 vjeç

Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës, ku një furgon ka përplasur për vdekje një fëmijë 8-vjeç që lëvizte me biçikletë. Sakaq, policia...

Kronika 09:13 - 23 Maj, 2020

Ngjarja tragjike në Berat/ Arrestohen përgjegjësi dhe elektriçisti i Bashkisë

Një ngjarje tragjike ndodhi një ditë më parë në Berat, ku një fëmijë vetëm 4-vjeç humbi jetën nga kontakti me rrymën elektrike, duke luajtur në lulishten...

Politikë 14:44 - 21 Maj, 2020

“Ndau historinë familjare në Kuvend”/ Kryemadhi-Ramës: Mos i përdor fëmijët për halle politike

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në Parlament, i cili tha se Shqipëria i dukje si dora e zotit,...

Kronika 21:31 - 5 Maj, 2020

“Audi” përplas fëmijën në Vlorë/ Largohet nga vendngjarja

Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një aksident në Vlorë. Mësohet se një makinë tip “Audi” ka aksidentuar një fëmijë në rrugën e quajtur Bishti i Kalldrëmit....

Kronika 14:21 - 1 Mars, 2020

“Trupi i të miturit është gjetur nga fëmijët”/ Banorët apel për ndihmë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë në Tiranë, ku trupi i një fëmijë rreth 5 vjeç është gjetur i mbytur në një kanal...

Kronika 12:41 - 1 Mars, 2020

Tragjike/ Gjendet i mbytur fëmija katër vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në zonën e Shkozës, ku një fëmijë katër vjec është gjetur i mbytur në një përrua. Mësohet se i mituri...

Denoncim 21:23 - 12 Shkurt, 2020

Denoncon “Stop”/Skandali në çerdhe, fëmija dhunohet nga personeli

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka trajtuar një denoncim të ardhur nga Tepelena, sipas të cilit, një fëmijë është dhunuar në çerdhen e këtij qyteti. Nëna...

Bota 20:22 - 20 Dhjetor, 2019

Video e frikshme/ Fëmija bie nga furgoni në ecje, nëna hidhet për ta shpëtuar

Në një video të publikuar nga “Daily Mail”,  tregon një moment dramatik ku një fëmijë i vogël shihet se bie nga makina dhe për pak sa...

Politikë 19:31 - 20 Dhjetor, 2019

“Një diell i ri ndriçoi jetën tonë”/ Deputeti i Bindjes, baba për herë të parë

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti , është bërë sot baba për herë të parë. Lajmin e gëzuar e ka dhënë vetë deputeti në rrjetet sociale,...

Denoncim 21:22 - 24 Tetor, 2019

Rrëmbimi i fëmijës nga shtetasi sirian, “Stop” vë në lëvizje Scotland Yard-in

Në 16 shtator emisioni “Stop” transmetoi rastin e qytetares Xhilda Leka. Ajo tregoi, se ish partneri i saj sirian, i ka rrëmbyer të birin 3 vjecar,...

Denoncim 15:00 - 24 Tetor, 2019

Emisioni “Stop” ve në lëvizje Scotland Yard/ Fëmija kaloi në 4 aeroporte 

Emisioni “Stop” sjell sonte në mbrëmje rastin e rrëmbimit në Shqipëri të fëmijës 3 vjecar nga i ati, një shtetas sirian. Ky i fundit, e mori...

Kronika 20:23 - 17 Shtator, 2019

Tenton të rrëmbejë fëmijën/ Kapet në flagrancë taksisti në Elbasan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan ku një taksist ka tentuar të rrëmbejë një fëmijë. Kanë qenë familjarët e fëmijës të...

Kronika 16:15 - 14 Shtator, 2019

Fshehën fëmijën në banesë/ Arrestohen dy persona në Vlorë

Dy persona janë arrestuar pasditen e sotme në Vlorë. Ata akuzohen për marrje të padrejtë të një fëmije dhe fshehjen në banesë me qëllim për të...

Bota 20:23 - 29 Gusht, 2019

E rëndë/ Notonte në pishinë, vdes në mënyrë tragjike 12-vjeçarja

Një vajzë 12-vjeç, ka humbur jetën në mënyrë tragjike teksa ishte duke notuar në një pishinë hoteli në Bodrum të Turqisë. Alisa Adamova nga Rusia po...

Kronika 17:16 - 17 Gusht, 2019

Aksident në Vlorë/ Plagoset rëndë fëmija 10-vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Vlorë, ku një fëmijë vetëm 10-vjeç është përplasur nga një makinë. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të Lungomares,...

Kronika 21:23 - 25 Korrik, 2019

Aksident i rëndë në Vlorë/ Makina përplas nënën me vajzën e vogël në krah

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë. Mësohet se një grua bashkë me vajzën e saj janë përplasur nga një makinë. Ngjarja ka...

Aktualitet 22:21 - 6 Maj, 2019

“Arrestimi në sy të gruas dhe fëmijës”/ Artan Hoxha zbardh aksionin e FNSH dhe RENEA

Gazetari Artan Hoxha, nga studioja e emisionit “Opinion,” sqaroi arrestimin e shtetasit Barush Bregu nga dy strukturat speciale të Policisë së Shtetit, FNSH dhe RENEA, arrestim...

Aktualitet 15:39 - 5 Prill, 2019

U shpërtheu granata teksa luanin/ Ndërron jetë njëri nga fëmijët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Kokërdhak të Fushëbulqizës. Dy fëmijë teksa po luanin në fshat u ka shpërthyer një granatë....

sa ore duhet te fleje femija
Aktualitet 20:40 - 14 Mars, 2019

Ja se sa  orë duhet të flenë fëmijët sipas moshës/ A e zbaton orarin fëmija juaj?

Të sapolindur Specialistët këshillojnë që bebet nga 0-3 muaj të flenë nga 14-17 orë në ditë, por kjo nuk është e detyrueshme. Bebet mund të flenë...

Femijet e zgjedhin gishtin e preferuar qe ne bark
Aktualitet 22:40 - 28 Shkurt, 2019

Shkencëtarët/ Fëmijët e zgjedhin gishtin e preferuar që në bark

Që kur ndodhen në bark, në javën e dhjetë të shtatzënisë rreth 90 përqind e fetuesve fillojnë të lëvizin krahun e majtë,ose të djathtë. Që në...