Connect with Us

All posts tagged "fatos nano"

Politikë 22:34 - 23 Janar, 2020

Berisha pendohet për akuzat ndaj Nanos/ Tregon kush e ka urdhëruar vrasjen e Azem Hajdarit

Gazetari Erl Murati i ka kujtuar mbrëmjen e sotme ish-kryeministrit Sali Berisha, kohën kur akuzonte Fatos Nanon si urdhëruesin e vrasjes së ish-liderit të Dhjetorit Azem...

Politikë 22:07 - 23 Janar, 2020

“I bëri gjëmën vendit”/ Berisha tregon detyrimin e Fatos Nanos ndaj shqiptarëve

Ish kryeminstri Sali Berisha ka kujtuar sot ish kryeministrin socialist Fatos Nano, për të cilin thotë se ka një detyrim për shqiptarët. Sipas Berishës, Nano duhet...

ps ftese per nanon
Opinione 14:25 - 25 Nentor, 2019

“Fatos Nano e shihte pushtetin si një lodër të cilës ai i gëzohej si një fëmijë”

Publicisti Mustafa Nano, në librin e tij të fundit “Si e kam njohur”, të publikuar në Panairin vjetor të Librit, rrëfen edhe marrëdhënien e tij me...

Politikë 14:21 - 14 Nentor, 2019

“Rama kërkon të ndërtojë Serbinë e madhe”/ Baleta: Bëri të duket sikur është Nano

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Abdi Baleta e konsideron “Mini Shengenin Ballkanik” si një shaka të madhe. Në intervistën e tij për “Fokus” ambasador Baleta theksoi...

Politikë 15:33 - 12 Shtator, 2019

Foto-Tirana digjet për ujë/ Kur Veliaj protestonte kundër Nanos dhe Ramës

Në vitin 2004 në kohën që kryeminisër i Shqipërisë ishte Fatos Nano dhe kryetar i Bashkisë së Tiranës ishte Edi Rama, Erion Veliaj, në atë kohë...

ps ftese per nanon
Aktualitet 17:18 - 18 Maj, 2019

Zgjedhjet vendore/ “Fatos Nano me kandidat për kryetar bashkie”

Një javë më parë, pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, kjo forcë politike shpalli 61 kandidatët për kryebashkiakë në mbarë vendin. Kryeministri Edi Rama, ka...

Ylli Manjani dhe Edi Rama gjate nje seance plenare
Aktualitet 11:38 - 12 Prill, 2019

Qeverisja e “korruptuar” e Fatos Nanos/ Manjani në krah të Ramës?

Ish ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj qeverisë. Sipas Manjanit, emrat e mëdha...

Ilir Meta, Monika Kryemadhi
Aktualitet 21:32 - 11 Prill, 2019

Fatos Nano i largoi nga PS-ja/ Kryemadhi: Na tha o burri, o gruaja

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka folur në lidhje me situatën politike në vend. E ftuar në “A2”, Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në...

Aktualitet 18:07 - 27 Mars, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ Bllofi me Fatos Nanon dhe tepsia me 1 racion e Ramës

Bojkoti në kongres i Fatos Nanos kaloi në heshtje dhe pa komente. Disa media u tallën dhe tentuan ta denigronin duke e titulluar lajmin: “Nanos nuk...

habit ndoka
Aktualitet 13:36 - 23 Mars, 2019

Ironia e Nard Ndokës/ Fatos Nano u tall me PS-në, tani me Rilindjen

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka ka reaguar pas ish-kryeministri Fatos Nano, nuk u paraqit sot në Kongresin e PS-së. Në një postim ironizues në në rrjetet...

Aktualitet 21:14 - 22 Mars, 2019

A do të flasë Fatos Nano në Kongresin e PS-së?/ Spiropali: Ai flet pa folur

E ftuar në edicionin e lajmeve në “Ora News, zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali, është pyetur në lidhje me pjesëmarrjen e ish-liderit të PS-së Fatos Nano...

Aktualitet 19:25 - 22 Mars, 2019

Parlamenti i kriminalizuar/ Dade: Pasojat e tanishme burojnë nga koha e Fatos Nanos

E ftuar në emisionin “Provokacija”, ish-deputetja e PS-së Arta Dade foli për situatën aktuale politike dhe në veçanti për situatën në Partinë Socialiste. Më tej Dade...

Aktualitet 18:02 - 22 Mars, 2019

Kongresi i Partisë Socialiste/ Mirela Kumbaro tregon se pse është ftuar Fatos Nano

E ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ish-ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, ka folur edhe për Kongresin e Partisë Socialiste që do të organizohet ditën e...

ps ftese per nanon
Aktualitet 16:39 - 22 Mars, 2019

Fatos Nano në Kongresin e PS/ Një kandidat që zëvendëson Metën?

Ditën e nesërme, ashtu siç ishte paralajmëruar, do të mbahet Kongresi i PS-së, ku do të shpallen edhe kandidatët socialistë në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit....

ps ftese per nanon
Aktualitet 20:46 - 18 Mars, 2019

Ftesa për Fatos Nanon në Kongres/ Balla zbulon arsyen

Partia Socialiste do të mbajë Kongresin e saj, më datën 23 Mars, ku do të përcaktohen edhe kandidatët zyrtarë për 61 bashkitë e vendit. Ditën e...

Aktualitet 12:06 - 4 Mars, 2019

Të gjitha tradhëtitë e Monikës dhe LSI-së

Dje në një mbledhje të Asamblesë së LRI-së, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi fjalën e saj thuajse e mbylli me këtë fjali “Tradhëtinë...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Aktualitet 11:50 - 26 Shkurt, 2019

Hipokrizia e Shpëtim Idrizit me çamët

Dy ditë më parë, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idirizi, i cili pretendon se përfaqëson interesat e çamëve, ka pasur një reagim ndaj presidentit grek. PDIU, e...

ps ftese per nanon
Aktualitet 20:57 - 14 Shkurt, 2019

Shfaqet Fatos Nano, fotografohet në Lundër duke…

Ish kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano, është shfaqur pas shumë kohësh mungese në medie dhe jo vetëm. Ai është fotografuar në një lokal në Lundër, ku...

gazetari robert papa
Aktualitet 15:31 - 8 Shkurt, 2019

Robert Papa rikujton Fatos Nanon/ Mesazh të fortë opozitës

Gazetari Robert Papa i ka treguar opozitës se si mund ta largojë kryeministrin Edi Rama me protestën e 16 shkurtit. Me anë të një videoje, ai...

ish-kryeministri Nano, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla
Aktualitet 11:21 - 28 Janar, 2019

I preferuari i Nanos/ Zbardhet pasuria e “përgjuesit” të Adriatik Llallës

Që në fillim të vitit që shkoi, 11 Prokurorë të Prokurorisë së Përgjithshme u përzgjodhën me prioritet për t’iu nënshtruar procesit të Vettingut. Prokurorëve do t’iu...

Aktualitet 22:37 - 24 Janar, 2019

Përse do e falte Nanon?/ Berisha jep përgjigjen e papritur

Unë kurseja vetëm Fatos Nanon për ta çuar para drejtësisë pas fitores ne 2005, u shpreh ish kryeministri Sali Berisha, nga studio e emisionit “Opinion” ku...

Aktualitet 22:56 - 22 Janar, 2019

Befason Erion Braçe/ Nuk i është mirënjohës Edi Ramës 

Zëvendës kryeministri i ri Erion Braçe, megjithëse në këtë post është vendosur me përzgjedhje të Edi Ramës, duket se nuk i është mirënjohës këtij të fundit....

edi rama
Aktualitet 19:46 - 15 Janar, 2019

Gazetari ironizon kryeministrin/ T’ka ardh fundi, Fatos Nano s’ta fal

Gazetari Armir Shkurti ka postuar një status në rrjetet sociale, dedikuar kryeministrit Rama. Në statusin e tij, gazetari i kujton Edi Ramës llotot dhe ato çka...