Connect with Us

All posts tagged "fatos lubonja"

“Shoh shumë krime dhe vrasje”/ Paralajmëron Lubonja: Vendi po rrëshket…
Politikë 19:07 - 24 Gusht, 2020

“Shoh shumë krime dhe vrasje”/ Paralajmëron Lubonja: Vendi po rrëshket…

Analisti Fatos Lubonja ka bërë një paralajmërim mesditën e sotme lidhur me situatën akltuale në vendin tonë. Lubonja tha se po sheh shumë vrasje, ndërsa paralajmëroi...

“Rama është negociator i brishtë”/ Lubonja: Ja pse nuk duhet të shkojë në Bjellorusi
Politikë 18:31 - 24 Gusht, 2020

“Rama është negociator i brishtë”/ Lubonja: Ja pse nuk duhet të shkojë në Bjellorusi

Analisti Fatos Lubonja, pretendon se kryeministri Edi Rama nuk është personi i duhur për të negociuar në Bjellorusi. Lubonja tha se Rama nuk mund të flasë...

“SPAK po bën drejtësi selektive”/ Lubonja: Reforma në Drejtësi mund të prodhojë kriminelë…
Politikë 19:01 - 10 Gusht, 2020

“SPAK po bën drejtësi selektive”/ Lubonja: Reforma në Drejtësi mund të prodhojë kriminelë…

Analisti Fatos Lubonja, ka bërë deklarata të forta pasditen e sotme, teksa po fliste për SPAK-un dhe Reformën në Drejtësi. Lubonja tha se SPAK-u po bën...

“Rama tentoi të kapte televizionin e Bechettit”/ Lubonja: Kryeministri duhet të ishte para përgjegjësisë
Politikë 17:45 - 13 Korrik, 2020

“Rama tentoi të kapte televizionin e Bechettit”/ Lubonja: Kryeministri duhet të ishte para përgjegjësisë

Analisti Fatos Lubonja ka folur për gjyqin e humbur nga kryeministri Edi Rama në përballjen e tij me investitorin italian Francesco Bechetti. Lubonja e cilësoi veprimin...

Politikë 17:56 - 18 Maj, 2020

“Veliaj të japë dorëheqjen”/ Lubonja: Të shkojë para drejtësisë me Ramën

Analisti Fatos Lubonja ka kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj nga podiumi i protestës së artistëve për shembjen e Teatrit Kombëtar. Lubonja tha se kryeministri Edi...

Politikë 23:31 - 11 Maj, 2020

“Rama po i hap rrugën kultivuesve të kanabisit”/ Lubonja: I duhet për zgjedhjet e ardhshme

Analisti Fatos Lubonja, ka folur lidhur me propozimin e kryeministrit Edi Rama për të legalizuar kultivimin e kanabisit për arsye mjekësore. Lubonja tha se duke legalizuar...

Politikë 23:31 - 28 Mars, 2020

Lubonja sulmon Ramën për dërgimin e stafit mjekësor në Itali/ Thirrje Metës, Kuvendit dhe qeverisë

Analisti Fatos Lubonja e ka cilësuar një sakrificë ekstreme të kryeministrut Edi Rama për të bërë propagandë dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali. Lubonja...

Opinione 13:42 - 27 Shkurt, 2020

REPLIKA: Si socialist, për 2 marsin dhe Fatos Lubonjën

Nga Erjon Braçe -Po po, Fatos Lubonja eshte ne foto, “armiku”! I ka adresuar nje thirrje socialisteve per “Levizjen e Ilir Metes” dhe, meqe te qenit...

Sociale 19:21 - 24 Shkurt, 2020

Lubonja flet nga Italia/ “Jam mirë me shëndet, pa koronavirus”

Koronavirusi ka prekur një numër të lartë personash edhe në shtetin fqinj, Italinë. Analisti, Fatos Lubonja, ka treguar më shumë për situatën që po përjetojnë qytetarët....

Denoncim 16:11 - 15 Shkurt, 2020

Skema qeveri-koncesione-media/ Pse heshtin moralistët e antikorrupsionit, Lubonja, Bushati & co?

Në një investigim të plotë dhe një skemë të qartë, CNA.al ka treguar sesi ka funksionuar marrëdhënia qeveri-koncesionarë (Oligarkë)-media. Kjo nëpërmjet një aktiviteti inveneratorësh me qeverinë...

Politikë 18:04 - 13 Shkurt, 2020

“S’kam besim te tryeza e Zgjedhores”/ Lubonja ngre alarmin për OFL-në

Analisti Fatos Lubonja deklaron se Operacioni Forca e Ligjit dhe hapat e tjera të ndërmarra nga kryeministri Edi Rama, janë lajthitje të rrezikshme. Lubonja thotë se...

Politikë 22:55 - 30 Janar, 2020

Lubonja kritikon Ramën për rolin te filmi i Mamaqit/ Alket Hyseni i del në mbrojtje

Pjesëmarrja e kryeministrit Edi Rama në filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja” ka ngjallur reagime të forta, konkretisht për pamjen dhe fjalorin aspak etik. Për...

Politikë 21:55 - 30 Janar, 2020

Hyseni zbulon debatet brenda PS për paketën e censurës/ Lubonja “i kërkon llogari”

Analisti Fatos Lubonja ka debatuar mbrëmjen e sotme me socialistin, Alket Hyseni, për paketën e censurës, diskutimi dhe votimi i të cilës u shty derisa Komisioni...

“Rama është negociator i brishtë”/ Lubonja: Ja pse nuk duhet të shkojë në Bjellorusi
Politikë 21:26 - 30 Janar, 2020

Paketa e censurës në plan të dytë/ Lubonja “shuplakë” mazhoracës: Ka qëllim të mbrapshtë

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar tërheqjen e mazhorancës për paketën e censurës, deri në marrjen e një opinioni nga Komisioni i Venecias. Lubonja tha se ky...

Politikë 19:08 - 27 Janar, 2020

“Reforma në Drejtësi është mashtrim”/ Lubonja zbulon çfarë fshihet pas takimit Rama-Merkel

Analisti Fatos Lubonja ka ngritur akuzën e fortë se kryeministri Edi Rama e ka përdorur takimin e sotëm me kancelaren gjermane Angela Merkel për të krijuar...

Politikë 18:17 - 21 Janar, 2020

9 vite nga 21 Janari/ Lubonja “zë ngushtë” Ramën: Protestuesit u çuan atje për t’u vrarë

9 vite nga ngjarja e bujshme e 21 Janarit të vitit 2011, ku mbetën viktimë 4 protestues, analisti Fatos Lubonja thotë se moszbardhja e vrasjeve është...

Politikë 21:50 - 16 Janar, 2020

Lubonja nuk ia përton opozitës/ “Po bën fasadë, nuk ngjall besim te populli”

Analisti, Fatos Lubonja, tha se me uljen në tryezën e Reformës Zgjedhore, opozita po bën fasadë ngaqë nuk e ka ndryshuar dot sistemin. Analisti pretendon se...

Politikë 23:30 - 7 Janar, 2020

Sulmet ndaj Tufës dhe Lubonjës/ Meta: Presion ndaj intelektualëve kritikë

Presidenti Ilir Meta i cilësoi shqetësuese krimet ndaj kritikëve të qeverisë, duke iu referuar konkretisht analistit Fatos Lubonja, të cilit i goditën me gurë automjetin për...

Politikë 20:01 - 6 Janar, 2020

Sulmi ndaj Lubonjës/ Vokshi-Prokurorisë: Arresto Ramën dhe autorët

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka dënuar me forcë sulmin ndaj analistit Fatos Lubonja, të cilit i kanë goditur makinën, për të dytën herë brenda...

“Rama tentoi të kapte televizionin e Bechettit”/ Lubonja: Kryeministri duhet të ishte para përgjegjësisë
Politikë 17:28 - 6 Janar, 2020

“Situata është “gropë”/ Lubonja i përvishet Bashës: Je akoma te 4 oligarkët

“Situata është gropë nga të katërta anët”. Kështu deklaroi analisti Fatos Lubonja mbrëmjen e sotme, ndërsa sulmoi edhe kreun e opozitës Lulzim Bashën për mënyrën se...

analisti fatos lubonja ne news 24
Lajme 14:46 - 6 Janar, 2020

Sulmohet për herë të dytë makina e Fatos Lubonjës

Dhunohet për herë të dytë makina e analistit Fatos Lubonja. Mësohet se ngjarja ka ndodhur natën e ndërrimit të viteve, teksa makina e analistit ishte parkuar...

Politikë 21:37 - 26 Dhjetor, 2019

Lubonja bën krahasimin me ’97-ën/ Rama – Berisha, ja çfarë kanë të përbashkët

Analisti Fatos Lubonja foli për ngjashmëritë dhe ndryshimet e situatës politike gjatë vitit 2019 krahasuar me vitin 1997. Duke folur për ndryshimet, Lubonja u ndal së...

Politikë 17:35 - 23 Dhjetor, 2019

“Jam pro lëvizjes së lirë të mallrave”/ Lubonja: Mini-Shengeni dështim i sigurt

Analisti Fatos Lubonja foli pasditen e sotme për marrëveshjen e Mini-Shengenit, në të cilën Kosova refuzoi të marrë pjesë duke mos qenë e pranishme. Lubonja tha...