Connect with Us

All posts tagged "fatmir xhafaj"

Aktualitet 11:43 - 27 Gusht, 2018

Rama nuk e lëshon kunatin e Xhafajt/ Çfarë fshihet pas dërgimit të Sokol Berberit në Strasburg?

Pas disa  refuzimesh radhazi Qeveria shqiptare sërish  ka çuar kandidaturën e  Sokol Berberit për në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtave të Njeriut. S ‘dihet se përse ka...

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 19:50 - 25 Gusht, 2018

Ministri i drogës/ Krahu i djathtë i trafikantëve në Qeveri?!

Sërish drogë. Ky është raportimi pothuajse i përditshëm i mediave. Grupet kriminale  dhe trafikantët nuk e ndalojnë aktivitetin e tyre, jo vetëm në Shqipëri, por edhe...

Aktualitet 18:18 - 17 Gusht, 2018

Gazetari letër publike Berishës/ Doktor të lutem kalo mbi trupin e Lulit

Ka disa arsye, shumë të forta të cilat shkojnë deri tek ekzistenca e opozitës, që shpesh herë më detyrojnë në një formë apo tjetër, t’i drejtoj...

Aktualitet 18:04 - 11 Gusht, 2018

Çmenduria e propagandës së Rilindjes/ Justifikimi i vrasjeve të Xhafës

Dje në Selenicë të Vlorës është regjistruar një masakër, ku mbetën të vrarë tetë persona, por ajo që bie në sy është përplasja, që po ndodh...

Aktualitet 11:27 - 11 Gusht, 2018

Fatmir Xhafaj i rrethuar nga kufomat/ Bie Ministria e Brendshme

Kufoma që mbushin rrugët, qytetet, fshatrat, oborret e shtëpive, janë pamjet horror që kanë pushtuar Shqipërinë. Nuk jemi në luftë, për të pasur këtë bilanc tragjik,...

Aktualitet 21:24 - 10 Gusht, 2018

Tetë të vdekur, mes tyre dy fëmijë/ Ministri Xhafaj mbërrin në Selenicë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj shoqëruar nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, në fshatin Resulaj në...

Aktualitet 20:05 - 10 Gusht, 2018

A do të japë dorëheqjen Ministri Xhafaj, pas masakrës në Vlorë?

Për rendin dhe sigurinë, përgjegjësia është e Ministrisë së Brendshme dhe ministri Fatmir Xhafaj ka thënë se është vendosur rendi dhe siguria. Ndërkohë njerëzit po vriten...

Aktualitet 11:24 - 10 Gusht, 2018

Prokurori i Krimeve të Rënda, mes Tahirit dhe Xhafajt/ Kërkohet shkarkimi i tij

Vendimet e Komisionit të Vettingut, po kundërshtohen në masë nga Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit. Dje, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit u ka paraqitur Komisionerëve Publikë rekomandimin për...

Aktualitet 12:02 - 9 Gusht, 2018

Xhafaj fut në rreth të kuq gjyqtarët dhe prokurorët/ Gati shkarkimet në shtator

Procesi i Vettingut ka startuar me shumë bujë dhe u ka kushtuar karrierën deri më tani 21 prokurorëve dhe gjyqtarëve. Dikush për mosjustifikimin e pasurisë, dikush...

Aktualitet 13:58 - 8 Gusht, 2018

Ministri Xhafaj përplaset me gjyqtarët/ Nis hakmarrja, plasin kërcënimet

Sot Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj kanë nxjerrë në konferencë për media, zëvendësministrat përkatës, thuajse me deklarata të njëjta. Zëvendësministri...

Aktualitet 19:32 - 6 Gusht, 2018

“Ishte mbushur me drogë”/ Dalin detaje të reja për helikopterin e Korçës

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka zbardhur detaje të reja mbi ngjarjen e djeshme, ku helikopteri që do të përdorej për një ceremoni martesore, u rrëzua në unazën...

Aktualitet 12:50 - 3 Gusht, 2018

Fakte-Vrasje horror dhe shpërthime me eksploziv/ Fatmir Xhafaj mundet nga krimi

Situata kriminale në Shqipëri është jashtë kontrollit. Krimet të  Rënda  kanë pushtuar cep më cep vendin, por sipas Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, situata është normale....

Aktualitet 20:29 - 1 Gusht, 2018

Plumb në kokë shoferit të Xhafajt/ Si u hodh mjegull mbi krimin makabër

Të shtunën e 30 qershorit, është gjetur i vrarë me plumb në kokë në ambjentet e Gardës së Republikës, Shkëlzen Qordja, shoferi i ministrit të Brendshëm,...

Aktualitet 14:29 - 29 Korrik, 2018

Nga Ministria e Brendshme deri tek kunati në Strasburg/ Xhafaj “kap” drejtësinë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafa, dyshohet se ka ndikim vendim-marrës tek të gjithë institucionet e drejtësisë. Përveç Ministrisë së Brendshme, Xhafaj drejton edhe disa institucione të...

Aktualitet 11:48 - 29 Korrik, 2018

Super-Ministri/ “Fatmir Xhafaj në krye të Prokurorisë së Përgjithshme”

Fatmir Xhafaj, zyrtarisht është Ministër i Brendshëm, por praktikisht ai udhëheq edhe institucione të tjera të rëndëishme në vend. “Tentakulat” e tij, Xhafaj i ka shtrirë...

Aktualitet 11:45 - 25 Korrik, 2018

Reforma në drejtësi/ Kunati i Xhafajt po pengon procesin?

Pas konfirmimit në detyrë të gjykatësit të Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani ka reaguar deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 18:41 - 24 Korrik, 2018

“Tahiri në burg, Xhafaj nën hetime”/ Rama i frikësuar

Gazetari Basir Çollaku, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka thënë se Lu iku, por Soros vijon në Ambasadën Amerikane që të mbrojë Ramën. Sipas tij...

Aktualitet 15:04 - 23 Korrik, 2018

Vetting me dy standarte/ “Favorizohet gjyqtari i Fatmir Xhafajt”

Partia Demokratike ka reguar në lidhje me vendimet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Konkretisht ka kontestuar rastin e gjyqtarit Ardian Dvorani, i cili sot ka...

Aktualitet 17:10 - 18 Korrik, 2018

“Shpërthen” profesori i njohur/ Kriminelët të përqafojnë Fatmir Xhafajn

Profesori i njohur dhe njëherësh analisti Agron Gjekmarkaj, në një analizë të tij, ka qenë tejet ironik me kryeministrin Edi Rama dhe me ministrat e tij....

Aktualitet 10:25 - 14 Korrik, 2018

Faktet/ Ministri Xhafaj kapet duke gënjyer

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri në një deklaratë për mediat nga selia blu ndërsa ka komentuar raportin e Drejtorisë së Antidrogës Italiane, ka thënë se...

Aktualitet 17:26 - 13 Korrik, 2018

Shqipëria e “mbytur” nga lëndët narkotike/ Xhafaj fajëson Tahirin?

Raporti vjetor i Drejtorisë Qëndrore të Shërbimit Antidrogë Italian, çoi në këmbë opozitën shqiptare. Ky raport sipas tyre, tregonte dhe vërtetonte se Shqipëria është mbytur nga...

Aktualitet 16:17 - 11 Korrik, 2018

Pse nuk zbatohet ligji antimafia për ministrin Xhafaj?/ Marku injoron Opozitën

Kryeprokurorja e përkohshme është pyetur nga opozita, në komisionin parlamentar të Ligjeve, në lidhje me hetimet ndaj vëllait të Ministrit të Brendshëm. “Pyetja lidhet me një...

Aktualitet 14:44 - 9 Korrik, 2018

Spiunazhi rus merr Ministrinë e Brendshme?!/ Ministri Xhafaj nga skandali në skandal

Një ditë më parë avokati i njohur Altin Goxhaj, ka sjellë të dhëna shokuese rreth Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në fakt, që nga koha kur...