Connect with Us

All posts tagged "fatmir xhafaj"

Aktualitet 19:36 - 12 Tetor, 2018

Berisha flet hapur/ Tregon se ç’ka bërë Rama, Tahiri, Xhafaj dhe Balla për tetë orë

Ish-kryeministri  Sali Berisha është shprehur se në tetë orë në Shqipëri janë vrarë tetë persona, dy herë më shumë se në të gjithë Europën. Në një...

Aktualitet 16:02 - 11 Tetor, 2018

Çështja “Babale”/ Dashamir Shehi, ultimatum Fatmir Xhafajt

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi në një prononcim për CNA.al (CityNews  Albania) ka folur në lidhje me çështjen “Babale”. Shehi e ka cilësuar  këtë çështje, si...

Aktualitet 17:35 - 10 Tetor, 2018

“Gënjeshtra e radhës”/ Xhafaj i kundërpërgjigjet Bashës

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në një postim në rrjetet sociale i është kundërpërgjigjur deklaratave të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, ku shprehet se shqiptarët...

Aktualitet 00:43 - 10 Tetor, 2018

Video në Opinion/Berisha: Dëshmi shkatërrimtare

Pas publikimit te videos ne emisionin Opinion ku shfaqej deshmitari i prokurorise Alfred Alizoti duke akuzuar drejtorin e Pergjithshem te Policise dhe deputetin Taulant Balla ka...

Aktualitet 20:07 - 9 Tetor, 2018

Audio-përgjimi/ Rama do të eleminojë Fatmir Xhafën

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar tri përfundimet nga kronferenca e shtypit të kryeministrit Edi Rama, mbajtur ditën e sotme. Berisha...

Aktualitet 19:26 - 9 Tetor, 2018

Bushati ngre dyshime/ Filmi “Babalja” u gatua në Surrel

Pas publikimit të rezultateve nga ana e Prokurorisë, e cila e cilësoi audiopërgjimin Babale-Xhafaj një montazh, analisti Andi Bushati në një opinion të tijin ka shkruan...

Aktualitet 17:15 - 9 Tetor, 2018

“Imazhe sa 1000 fjalë”/ Fatmir Xhafaj sfidon hapur Bashën

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar pas rezultateve të Prokurorisë se audio-përgjimi Babale-Xhafaj, ishte montazh. Në një postim në rrjetet sociale, Xhafaj nëpërmjet një grafiku...

Aktualitet 16:13 - 9 Tetor, 2018

Atentati në zemër të Tiranës/ Basha jep alarmin, rikthen akuzat ndaj Tahirit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme ka dhënë alarmin se krimi, sot është më i fortë se kurrë...

Aktualitet 20:40 - 8 Tetor, 2018

Zbardhet aktekspertimi i “Babales”/ Bien poshtë pretendimet e opozitës

Regjistrimet në audio-përgjimin e çështjes “Babale” nuk janë origjinale, pasi ka prerje, mbivendosje, montazhe dhe ndërhyrje. Ky është përfundimi në të cilin ka dalë ekspertiza e laboratorit...

Aktualitet 15:26 - 7 Tetor, 2018

Pse Lulzim Basha po sulmon Krimet e Rënda?

Prej ditës së djeshme mediat pranë PD-së, politikanët, gazetarët pranë saj kanë filluar një sulm ndaj Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe prokurorëve të këtij institucioni....

Aktualitet 20:46 - 6 Tetor, 2018

Ervin Babalet e Lulzim Bashës

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për “Babalen”, e quajtur Albert Veliu dhe mikun e tij të ngushtë Fredi Alizoti, të cilët rreth 5 muaj më...

Aktualitet 18:35 - 6 Tetor, 2018

“Simbolika, sikur është bërë me dorë”/ PD reagon për vrasjen në ish-Bllok

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka në një intervistë në emisionin “Kjo Javë” në News24, ka folur për ngjarjen në ish-bllok, ku humbi jetën Fabian Gaxha...

Aktualitet 10:30 - 2 Tetor, 2018

Xhafaj: Lufta ndaj krimit ka marrë dimension tjetër

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ditën e sotme ka marrë pjesë në  Konventën e Bashkëpunimit Policor në Evropën Juglindore. Në fjalën e tij Xhafaj ka thënë...

Aktualitet 21:43 - 24 Shtator, 2018

“Ose provoji ose qepe”/ Basha sfidon Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel nga ku po flet për akuzat...

Aktualitet 21:17 - 24 Shtator, 2018

Audio-përgjimi i “Babales”/ Artan Hoxha zbulon ujdinë mes palëve politike

Gazetari Artan Hoxha gjatë intervistës në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv ka folur edhe për audio-përgjimin, ku pretendohet se vëllai i ministrit Fatmir...

Aktualitet 20:42 - 21 Shtator, 2018

Kriminaliteti/ Xhafaj tregon departamentin më problematik në Polici  

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ftuar në emisionin “Porvokacja” të Mustafa Nanos në abc news ka folur për kriminalitetin në Shqipëri dhe ngjarjet e fundit....

Aktualitet 20:35 - 19 Shtator, 2018

Video-ekskluzive/ Ja si zhgërryhen komandanët e Fatmir Xhafajt

Muajt e fundit Shqipëria ka shënuar bilanc tragjik viktimash, si pasojë e ekzekutimeve, autorët e të cilëve ende nuk janë nuk janë identifikuar. Nga veriu në...

Aktualitet 17:32 - 17 Shtator, 2018

Audio përgjimi “Xhafaj –Babale”/ LSI nxjerr bllof Prokurorinë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili është shprehur se për kryeministri Edi Rama ka dy drejtësi. Në një intervistë në “News 24” Vasili ka...

Aktualitet 11:07 - 17 Shtator, 2018

Video/ Policia e Xhafajt terror qytetarëve

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një video ku duket policia që ka shkuar në Kukës dhe futet në një lokal....

Aktualitet 22:36 - 13 Shtator, 2018

A janë të aftë Xhafaj dhe Marku?/ Lu tregon se për çfarë do të gjykohen

Ambasadori amerikan në ikje, Donald Lu në intervistën e tij në emisionin “Real Story” ka thënë se është i skandalizuar që ende nuk është kapur Klement...

Aktualitet 18:14 - 5 Shtator, 2018

PD kërkon shkarkimin e Fatmir Xhafajt

Partia Demokratike nëpërmjet një letre drejtuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi kërkon shkarkimin nga detyra të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. PD ka akuzuar Ministrin e...

Aktualitet 18:57 - 4 Shtator, 2018

Ali Xhafa me 40 bandat dhe “Ali Baba”

Njëshi para një viti, shefi i Qeverisë emëroi në postin e punëve të brendëshme ministrin aktual Fatmir Xhafa. I njohur për natyrën e tij flegmatike, ndryshe...

Aktualitet 10:55 - 3 Shtator, 2018

“Ministri i kufomave”/ Xhafaj bën kurban drejtuesit e Policisë

Krimi ka mbytur anekënd Shqipërinë. Kufomat kanë mbushur rrugët, oborret e shtëpive. Jeta e qytetarëve është më e pasigurtë se kurrë. Ndërkohë kemi një Ministër të...