Connect with Us

All posts tagged "fatmir xhafaj"

Aktualitet 22:10 - 27 Tetor, 2018

Ish-ministri tallet keqazi me Xhafajn/ U bëre dhe ti si Xhisiela, që digjej vetë

Ish-ministri i  Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt. Në një postim në rrjetet sociale, Manjani ka shkruar me ironi se...

Aktualitet 21:12 - 27 Tetor, 2018

Foto- Xhafaj lë Ministrinë e Brendshme/ Injoron gazetarët

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale ka njoftuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe zëvendësimin e tij me...

Aktualitet 19:44 - 27 Tetor, 2018

Është emërimi i gjeneralit ushtarak fillimi i zbatimit të planit B, nga ndërkombëtarët?

Nga Xhovani Shyti Ministri i Brendshem, pjese e kabinetit te qeverise se “Rilindjes” Rama, lajmeroi mengjesin e sotem doreheqjen nga posti qe mbante, duke bere keshtu...

Aktualitet 19:16 - 27 Tetor, 2018

“Doli në rezervë sipas ligjit”/ Ish-Presidenti i nxjerr bojën Sandër Lleshit

Ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka thënë se ministri i ri i Brendshëm, gjeneral Sandër Lleshi që u njoftua sot nga kryeministrit Edi Rama se...

Aktualitet 18:48 - 27 Tetor, 2018

Fatmir Xhafaj shuan zërat/ Dorëheqja, me vullnetin tim të lirë dhe e bazuar në principe

Pas spekullimeve mediatike, por edhe spektëve politikë të ndryshëm, se dorëheqja Ministrit të Brendshëm i është kërkuar nga lart dhe nuk është dorëzuar me vullnetin e...

Aktualitet 17:59 - 27 Tetor, 2018

Xhafaj si Kotzias

Fatmir Xhafaj në muajin maj ishte vënë në qendër të sulmeve nga opozita që lidheshin me vëllain e tij, Agron Xhafajn, i cili ishte dënuar në...

Aktualitet 17:16 - 27 Tetor, 2018

Kësaj here fitoi xhuxhi

Nga Ilir Levonja Kjo dorëheqja e papritur e ministrit të brendshëm F. Xhafa, vërteton publikisht luftën e ashpër brenda mazhorancës. Verteton katërcipërisht luftën e egër të...

Aktualitet 13:57 - 27 Tetor, 2018

Largimi i Xhafajt/ Artan Hoxha zbulon mesazhin e koduar të Ramës

Gazetari Artan Hoxha është shprehur se me dorëheqjen Fatmir Xhafajt, kryeministri Edi Rama e ka përdorur si një mesazh të koduar për të vetët. Rama u...

Aktualitet 12:36 - 27 Tetor, 2018

Deklarata shokuese/ Në politikën shqiptare do ketë stuhi të reja furtune

Kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule, i cili është edhe aleat i Lulzim Bashës ka folur nga Korça në lidhje me dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj. Dule...

Aktualitet 11:43 - 27 Tetor, 2018

Paralajmërimi i fortë pas largimit të Xhafajt/ Rama do vazhdojë akoma

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama njoftoi se e kishte pranuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt. Në një...

Aktualitet 21:23 - 25 Tetor, 2018

Analisti, akuza të rënda Arta Markut/ Tregon si po i ndihmon Xhafajn dhe Dakon

Analisti Andi Bushati ka lëshuar akuza të ashpra kundër Kryeprokurores së Përgjithshme, Arta Markut. Në një intervistë në emisionin të “Paekspozuarit” në News 24 Bushati ka...

Aktualitet 21:09 - 23 Tetor, 2018

Paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës/ Zbulon se çdo bëjnë grupet kriminale

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një paralajmërim të frikshëm në studion e emisionit “Provokacja” në ABC News. Hoxha tha se sado që të goditet një grup...

Aktualitet 17:00 - 23 Tetor, 2018

Artan Hoxha thumbon Xhafajn/ Ndaje mendjen se na hoqe trurin

Gazetari Artan Hoxha ka thumbuar policinë, e cila është nën përgjegjësinë  e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në një postim në rrjetet sociale Hoxha ka shkruar...

Aktualitet 17:27 - 22 Tetor, 2018

Operacioni antidrogë/ Deputeti zbulon emrin e kokës, që drejton gjithë grupet kriminale në Shqipëri

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka gjatë një interviste në “Ora News” është shprehur se koka e të gjitha grupeve kriminale në vendin tonë është ministri...

Aktualitet 17:05 - 22 Tetor, 2018

Deklarata tronditëse/ Zbulohet kodi që Xhafaj përdori për të paralajmëruar bosat e drogës

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka gjatë një interviste në “Ora News” ka bërë një deklaratë tronditëse. Ai  është shprehur se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj,...

Aktualitet 20:20 - 21 Tetor, 2018

Fakte/ Xhafaj paralajmëroi arrestimet ish-deputetëve të Ramës

Pak ditë më parë në konferencën e përbashkët me kreun e Policisë Federale gjermane, Dieter Romann, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dha një mesazh edhe për...

Aktualitet 15:33 - 21 Tetor, 2018

“5000 euro për një provim”/ Xhafaj i përgjigjet Berishës

Pak më parë ish-kryeministri Sali Berisha në mesazhin e publikuar nga qytetari digjital shkruante se pazari për provimet e policisë shkonte deri në 5000 euro. Lidhur...

Aktualitet 16:30 - 20 Tetor, 2018

Skandal me policët e Xhafajt/ Miqtë kriminelë të një prej figurave më të rëndësishme në PS nuk arrestohen

Ish-kryeministri Sali Berisha ka  publikuar denoncimin e një qytetari në rrjetet sociale. Në mesazhin e qytetarit digjital shkruhet se në Peqin disa kriminel nuk arrestohen sepse...

Aktualitet 18:51 - 15 Tetor, 2018

Fiks-Fare paralajmëron skandalin/ Kjo është çështja për të cilën Xhafaj dhe Marku nuk bëjnë gjë

Mbrëmjen e sotme emisioni “Fiks-Fare” do të paraqesë një tjetër skandal. Këtë herë të përfshira në skandal janë policia, e cila është nën drejtimin e ministrit...

Aktualitet 13:23 - 15 Tetor, 2018

“Ti hiqet menjëherë imuniteti”/ Basha kërkon hetim ndaj Taulant Ballës

“Nga përgjimi zyrtar i Prokurorisë del zbuluar se si kupola e policisë dhe e prokurorisë, me përfshirjen e Taulant Ballës dhe nën mbrojtjen e Edi Ramës...

Aktualitet 12:02 - 15 Tetor, 2018

Basha i përgjigjet Ramës/ “Ardi Veliu duhet të ishte në arrest”

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili akuzon PD-në si fabrikuese të telenovelave, duke ju referuar çështjes “Babale” dhe “Xhisiela”, ka reaguar kryetari i Partisë...

selia e pd ne tirane
Aktualitet 20:17 - 14 Tetor, 2018

PD i përgjigjet Xhafajt/ “Kriminaliteti në vend, shënon histori suksesi”

Pas akuzave të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, se numri më i lartë i vrasjeve ishte regjistruar në kohën kur në krye të Ministrisë së Brendshme...

Aktualitet 15:56 - 14 Tetor, 2018

“Krimi më i fortë se kurrë”/ Xhafaj përgënjeshtron Bashën

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj në një postim në rrjetet sociale ka përgënjeshtruar deklaratën e kreut të demokratëve, Lulzim Basha, i cili deklaronte se krimi është...