Connect with Us

All posts tagged "fatmir xhafaj"

pse nuk i verifikohet pasuria
Politikë 17:59 - 7 Mars, 2020

Rrëfehet Fatmir Xhafaj/ E vërteta e dorëheqjes sime si ministër i Brendshëm dhe akuzat ndaj vëllait

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka folur për çështjen “Babale”, ku akuzohet si i përfshirë vëllai i tij Agron Xhafaj. Xhafaj kërkoi që opozita t’i gjejë...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 09:57 - 24 Dhjetor, 2019

Rama mbledh Kryesinë/ Çfarë pritet të diskutohet

Edi Rama ka mbledhur paraditen e sotme Kryesinë në Selinë e Partisë Socialiste. Kryemnistri e lajmëroi këtë mbledhje gjatë ditës së djeshme, teksa zhvilloi një takim...

Politikë 15:28 - 17 Dhjetor, 2019

“Montime sipas urdhrit të Ramës”/ Salianji: Si u manipuluan përgjimet

Ish deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, në një deklaratë për mediat ka bërë publike të gjitha regjistrimet në lidhje me çështjen e shumëdiskutuar “Babale”. Salianji...

Politikë 16:29 - 5 Nentor, 2019

“Paragjykime dhe dy standarde në KED”/ Vasili: Xhafaj ka të drejtë, shpresoj të ndjejë keqardhje

Nën kryetari i LSI Petrit Vasili thotë se ish ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka pohuar integritetin e tronditur të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sipas...

Politikë 17:27 - 9 Tetor, 2019

Zbardhen detaje të reja nga dosja “Babale”/ Njerëz të Bashës pritën në një shtëpi private në Bruksel familjen e Albert Veliut

Vijojnë të dalin detaje të reja nga dosja “Babalja”, e cila trazoi përmes një skenari të mirëorganizuar, trazoi jetën politike në vend. Së fundmi kanë dalë...

Politikë 18:36 - 2 Tetor, 2019

“Dosja Babale”/ Salianji “masakron” Fatmir Xhafajn: “Ndihmoi të vëllain për trafiqet”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka dëshmuar sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për më shumë se dy orë në lidhje me hetimet...

Politikë 18:00 - 30 Shtator, 2019

“U bë politikë me tërmetin”, Xhafaj: Nuk mungoi marrëzia politike

Ish ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, u shpreh nga foltorja e Kuvendit se tërmeti u përdor për të bërë politikë. “Pamë kufirin e jetës reale, pamë...

Lajm i Rekomanduar 13:32 - 11 Shtator, 2019

Ha e pi me Xhafajn, përqafohet me Metën/ Kush është deputeti i Lulit që do hetojë presidentin

Pas marrëveshjes së 17 majit 2017 me kryeministrin Edi Rama, kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha përgatiti një listë kandidatësh për deputetë, i vetëm i...

Politikë 15:26 - 1 Shtator, 2019

Reforma në drejtësi/ Fatmir Xhafaj i “serviloset” Matthew Palmer

Ish ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka reaguar, pas emërimit të Matthew Palmer si Përfaqësues i Posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor. Xhafaj, ndërsa ka uruar...

Aktualitet 16:17 - 23 Prill, 2019

Misteri i vdekjes së shoferit të Fatmir Xhafajt/ Prokurori Demirneli dështon me hetimet?

Më shumë se gjysma e gjyqtarëve dhe prokurorëve që janë filtruar nga Vettingu, janë shkarkuar. Pa mohuar se në disa raste janë përdorur dy standarte, në...

pse nuk i verifikohet pasuria
Aktualitet 13:42 - 4 Prill, 2019

Xhafaj akuzon oficerët gjyqësorë/ “Janë bërë sekserë të prokurorëve”

Komisioni i Ligjeve është përfshirë sot nga debatet, teksa është diskutuar, roli i oficerëve të Policisë gjyqësore. Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj,  pjesë e këtij Komisioni...

Aktualitet 20:26 - 28 Mars, 2019

Ligji për Vettingun në Polici/ Luan Rama në krah të Fatmir Xhafajt

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama, ka komentuar ligjin për vetting në polici si dhe sjelljen e Policisë në protestat e opozitës. I pyetur për reagimin e...

Aktualitet 15:25 - 28 Mars, 2019

Miratohet Ligji për Vettingun në Polici/ Abstenon Fatmir Xhafaj

Kuvendi ka miratuar Ligjin për disa ndryshime për Vettingun në Polici. Ligji është miratuar me 79 vota pro, 4 abstenim e 6 kundër. Një ndër deputetët...

Aktualitet 13:42 - 28 Mars, 2019

Vettingu në Polici/ Xhafaj kundër Lleshajt

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u bëri thirrje deputetëve që të votojnë ndryshimet në Ligjin për Vettingun në Polici. Por, ish-paraardhësi i tij Fatmir Xhafaj ka...

Aktualitet 13:29 - 28 Mars, 2019

Nga Lulzim Basha tek Saimir Tahiri/ Fatmir Xhafaj vë para ish- Ministrat e Brendshëm

Në seancën e sotme parlamentare janë diskutuar ndryshimet në Ligjin e Vettingut. Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka shfrytëzuar rastin për të sulmuar ish-ministrat që kanë...

pse nuk i verifikohet pasuria
Aktualitet 14:54 - 14 Shkurt, 2019

Ish-ministri i “drogës” dhe skandaleve/ Kush i mbron milionat e Fatmir Xhafajt?

Për më shumë se një vit, Fatmir Xhafaj qëndroi në krye të Ministrisë së Brendshme. Gjatë kësaj periudhe Xhafaj u përball me një sërë akuzash, ku...

Gazetari investigativ Artan Hoxha ne nje studio televizive
Aktualitet 21:35 - 31 Janar, 2019

Artan Hoxha: Pasiviteti i prokurorisë për dosjen 339 ka nisur pas dorëheqjes së Fatmir Xhafaj

Gazetari Artan Hoxha i qenë prezent në studion e lajmeve e Ora News foli rreth skandalit të blerjes së votave i cili u bo publik nga...

policia e shtetit e rreshtuar
Aktualitet 17:11 - 11 Janar, 2019

Nga Elvi FUNDO/ Policia si çorbë e politikës

Policia e Shtetit me lëvizjet e fundit që po bën Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj po konfirmon se është kthyer në një kazan çorbe i gatuar...

Aktualitet 22:28 - 18 Dhjetor, 2018

“Kam miq në PS, ma kanë thënë”/ Kryemadhi zbulon pse Rama e shkarkoi Xhafajn

Monika Kryemadhi është ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Dritare me Rudinën”, në News24, ka  thënë se njerëz të besuar të saj brenda PS i kanë...

Aktualitet 21:40 - 12 Nentor, 2018

Lidhja e politikës me krimin/ Gazetari ‘kryëzon’ Bashën

I ftuar në emisionin e Artur Zhejit, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha largimin e ish-ministrit Fatmir Xhafaj dhe ish-ministrit Saimir Tahiri e ka quajtur një...

Aktualitet 17:33 - 11 Nentor, 2018

E firmosi pak orë para shkarkimit/ Cili është vendimi i fundit i Fatmir Xhafajt

Pak orë para se të shkarkohej nga Parlamenti si ministër i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka firmosur vendimin e tij të fundit. Vendimi është marrë në datë...

Aktualitet 13:33 - 8 Nentor, 2018

Largimi i Xhafajt/ Rama kundër SHBA-ve?

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kreun e qeverisë, kryeministrin Edi Rama se “nuk është i shqetësuar fare nëse krimi i organizuar...

paloka quan kellira alfred pezen dhe carlo bolinon
Aktualitet 18:10 - 7 Nentor, 2018

Largimi i Xhafajt/ Paloka: Duhet të dimë arsyet pse iku

Nën kryetrari i Partisë Demokratike, Edi Paloka është shprehur se duhen ditur arsyet pse ka dhënë dorëheqjen nga posti i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në...