Connect with Us

All posts tagged "fasonet"

Politikë 18:50 - 2 Maj, 2020

Kryemadhi takim me biznesin fason/ “Duhet një paketë urgjente ekonomike”

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me biznesin fason i cili sipas saj, ka shqetësime emergjente nga situata e pandemisë. Kryemadhi shkruan...

Denoncimi/ Shkojnë të inspektojnë masat anti-covid në fasoneri dhe blihen me rryshfet
Ekonomi 15:42 - 17 Prill, 2020

Dhoma e Fasonistëve kërkesë qeverisë/ Të mbulohen pagat e punonjësve, subvencion të qirasë deri në 50%  

Dhoma e Fasonistëve i ka drejtuar një kërkesë për ndihmë qeverisë. Ndërkohë që vendi po përballet me Covid-19, Dhoma e Fasonistëve i bën thirrje qeverisë për...

Politikë 10:09 - 12 Mars, 2020

Biznesi në panik/ Qeveria asnjë masë

Koronavirusi vijon të përhapet me shpejtësi në shumë vende të botës, ndërsa tashmë edhe në vebndin tonë janë konfirmuar 15 rastet e para. Qeveria ka ndërmarrë...

Ekonomi 18:38 - 22 Mars, 2015

Punëdhënësit më të mëdhenj, fasonët dhe call-center

Sipërmarrësit e huaj, pothuajse njëzëri, vlerësojnë forcën e punës, sidomos të rinjtë, me të cilët ata punojnë. Të zgjuar, që flasin disa gjuhë të huaja dhe...