Connect with Us

All posts tagged "fasoneri"

Politikë 10:26 - 28 Maj, 2020

“Paratë e qytetarëve ua jep oligarkëve”/ Qytetarët e Fushë Krujës i tregojnë hallet Bashës

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shkuar sot në Fushë Krujë ku ka dëgjuar hallet dhe problemet e qytetarëve. Basha thotë se punonjës dhe drejtues të...

Kronika 19:53 - 18 Maj, 2020

Gjendet i pajetë një person në Vlorë

Një person është gjetur i pajetë pasditen e sotme në lagjen 1 Maji, në Vlorë. Nga informacionet paraprake, dyshohet se trupi është i një djali rreth...

Sociale 16:24 - 11 Maj, 2020

28 fasoneri largojnë nga puna mbi 2300 punonjës/ Kërkojnë tu paguhet ndihma financiare

28 kompani fasoni, që kanë larguar nga puna rreth 2300 punonjës në kushtet e pamundësisë financiare që vjen nga ndërprerja e kontratave të punës me partnerët...

Sociale 10:44 - 8 Maj, 2020

Punonjësit e fasonerisë në Kuçovë protestë për “pagën e luftës”/ Paralajmërojnë grevë urie

Punonjësit e fasonerisë në Kuçovë janë mbledhur sot dhe janë nisur që herët në mëngjes nga qyteti i Kuçovës për të protestuar për të dytën ditë...

Kronika 09:25 - 7 Maj, 2020

Nuk kanë marrë pagat e luftës/ 30 punonjës fasonerie protestë para Drejtorisë së Tatimeve në Berat

30 punonjës të një fasonerie kanë dalë mëngjesin e sotëm të protestojnë para Drejtorisë së Tatim-taksave në Berat. Ata pretendojnë se nuk kanë marrë ende pagën...

Denoncim 17:01 - 4 Maj, 2020

Denoncimi: Punëtorëve të një fasonerie në Korçë nuk i jepet paga e luftës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë pak më parë një denoncim për disa punëtorë të një fasonerie në Korçë që nuk janë paguar. Duke iu referuar mesazhit...

Shëndeti 22:49 - 28 Prill, 2020

Rastet me Covid-19 në burgje dhe fasoneri/ Manastrliu: Kemi ngrit task-forcë për monitorim

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstrliu në një lidhje me emisionin “Repolitix” ka folur për situatën nga Covid-19 në vend, rastet në burgje dhe fasoneri. Manastirliu  tha...

Politikë 12:19 - 27 Prill, 2020

Problematikat nëpër fasoneri/ Meta zbulon kërkesën e tij ndaj qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim Kryetarin e Fasonistëve të Bashkuar, Gjergji Gjika. Meta bën me dije se dëgjoi me vëmendje, nga afër,...

Politikë 18:54 - 25 Prill, 2020

Të prekurit në fasoneri/ Duma: Mos guxoni t’i trajtoni si nevojtarë, parandaloni dallgën e krizave

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka reaguar për rastet e konfirmuara me koronavirus në disa fasoneri. Me anë të një videoje të publikuar në rrjetet...

Shëndeti 21:25 - 24 Prill, 2020

Të infektuarit në burg dhe fasoneri/ Pipero: Në autobusin me 20 vende hipin 25 veta

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka komentuar situatën në disa fasoneri si dhe në burgun 313 në Tiranë ku janë konfirmuar disa persona me koronavirus. Sipas Piperos,...

Shëndeti 20:27 - 23 Prill, 2020

“Testimet nuk janë neglizhuar”/ Tomini: Fasoneritë që nuk zbatojnë masat do pezullohen

Shefja e Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në ISHP, Eugena Tomini, tha mbrëmjen e sotme se testimet janë të rëndësishme për faktin se prej tyre nxirret diagnoza...

Sociale 12:48 - 23 Prill, 2020

Ndëshkohen dy fasoneri në Krujë/ Bllokohen 2 mjete që transportonin punëtorët

Strukturat e Policisë në DVP Durrës vazhdojnë monitorimet për zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Strukturat e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP...

Sociale 11:06 - 23 Prill, 2020

Kruja vatër e nxehtë e përhapjes së COVID-19/ Mbyllen 21 fasoneri

Kruja është kthyer në një vatër të nxehtë të përhapjes së COVID-19, prandaj autoritetet kanë vendosur mbylljen e 21 fasonerive në këtë qytet. Sot janë shënuar...

Sociale 10:27 - 23 Prill, 2020

“Pronari na hodhi në rrugë”/ Punonjësit e fasonerisë në Korçë protestojnë: Duam pagën e luftës

Punonjësit e një fasonerie në qytetin e Korçës janë duke zhvilluar një protestë para Drejtorisë së Tatimeve. Ata shprehen se nuk kanë marrë pagën e luftës...

Lajme 22:24 - 22 Prill, 2020

“Jemi kërcënuar me largim nga puna”/ Punonjësja e fasonerisë nxjerr detajet tronditëse

Kruja dhe Kurbini janë dy kthyer aktualisht në dy vatrat më të rrezikshme të pandemisë së Covid-19, ku shumë punonjës të fasonerive kanë rezultuar pozitiv. Në...

Lajme 22:09 - 22 Prill, 2020

Infektimi i punonjësve/ Rakacolli përplaset me drejtorin e fasonerisë

Drejtori i fasonerisë Endi sh.p.k, Jetmor Shima, në një lidhje me “Open” tha se biznesi i tij nuk është vatër për Covid-19, ndërsa mohoi të ketë...

Lajme 21:52 - 22 Prill, 2020

Kruja “vatër e rrezikshme” infeksioni/ Flet drejtori i fasonerisë ku u zbuluan punonjësit me Covid-19

Drejtori i fasonerisë Endi sh.p.k  në Krujë Jetnor Shima, në një lidhje me emiosionin “Open” , ka treguar dhe se si ndodhi infektimi i punonjësve dhe...

Kronika 19:49 - 22 Prill, 2020

Nuk zbatonin masat/ Inspektoriati Shëndetësor vendos 2 gjoba dhe 2 pezullime fasonerish

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka kryer sot të tjera kontrolle në bizneset që vijojnë punën, për të parë nëse ndonjëri prej tyre i ka shkelur masat e...

Sociale 11:55 - 22 Prill, 2020

“Përkeqësimi i situatës, dështim i qeverisë”/ PD: Fasoneritë, vatra të rrezikshme

Ish deputetja e PD, Oriola Papmuri thotë se të dhënat zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë, konfirmojnë shqetësimin e Partisë Demokratike se mbajtja hapur e fasonerive i...

Politikë 18:41 - 21 Prill, 2020

“Fasoneritë bomba me sahat”/ Vokshi dhe Pampuri njëzëri: Të mbyllen menjëherë, ka gra të infektuara

Ish-deputetet e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Orjola Pampuri kanë denoncuar nga Kruja përgjegjësinë e qeverisë për përhapjen e virusit përmes fasonerive. Duke marrë shkas nga...

Sociale 15:22 - 21 Prill, 2020

Nuk respektuan distancën 2 metër/ ISHSH mbyll 4 fasoneri

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në Gjirokastër ka mbyllur aktivitetin e katër bizneseve fason në Gjirokastër. Pas një inspektimi konkret në terren tek këto biznese, inspektorët e ISHSH...

Kronika 10:30 - 21 Prill, 2020

Thyen karantinën/ 700 mijë lekë gjobë 3 punonjësve të fasonerisë së mbyllur në Krujë

Në vijim të angazhimit maksimal për monitorimin e zbatimit të masave, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, strukturat e Policisë së Komisariatit të Policisë Krujë,...

Shëndeti 19:03 - 20 Prill, 2020

Konfirmohen me Covid-19, gjashtë raste të reja në Krujë

Gjashtë punonjës të një fasonerie në Krujë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, pas 5 rasteve të raportuara fillimisht nga Ministria e Shëndetësisë. Bëhet fjalë për 6...