Connect with Us

All posts tagged "farsa"

Basha tallet me komisionin Ruli/ Ja si u falsifikuan rezultatet dhe listat në Durrës, shkuan 27 u kthyen 28 emra
Politikë 11:58 - 24 Shtator, 2020

Procesi skandaloz i Bashës

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha sot ka vazhduar farsën e tij në lidhje me procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë. Gjoja ka çuar...

Politikë 09:13 - 11 Gusht, 2019

Farsa e aksionit për lirimin e plazheve/ Nuk preken sponsorat socialistë

Prej disa ditësh Policia ka nisur aksionin për lirimin e plazheve. Por, sipas kryeministrit Sali Berisha, ky aksion është një farsë dhe asgjë më shumë. Duke...

PD në sulm kundër ish- zyrtarëve të vet dhe në mbrojtje të Kaçit
Aktualitet 10:40 - 19 Janar, 2019

Basha zhvillon sot farsën e radhës/ Zyrtarizon Republikën e tij të Re

Partia Demokratike do të mbledhë ditën e sotme Këshillin Kombëtar, i cili do të zgjedhë lidershipin e ri. Gjatë mbledhjes së sotme do të zgjidhen nënkryetarët e...

Eurostat: Shqipëria dhe Bullgaria, dy shtetet më rënien më të madhe në përqindje të popullsisë në Europë
Aktualitet 20:52 - 24 Mars, 2018

Rregjistrimi popullsisë/ A do të lejohet përsërtija e farsës së mëparshme?

Përgatitjet për regjistrimin e popullsisë në Maqedoni kanë rinisur mes vorbullës së hetimeve për abuzimin me regjistrimin e popullsisë në vitin 2011. Kreu i ri i Zyrës Shtetërore të Statistikave,...

Aktualitet 13:24 - 18 Dhjetor, 2016

Fotot dhe analiza-Si u paravendos çmimi për të riun në politikë/ Sekretari i PD në zyrën e Ramës

Organizata te financuara nga qeveria e Suedisë, UNICEF, Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri (ANYN) në bashkëpunim me Lidershipin e të Rinjve të Tiranës dhe...

Aktualitet 19:36 - 23 Maj, 2016

Nga Andi Bushati/ Ambasadorët, fundi i farsës me PD

Përfaqësuesit e lartë të dy prej selive më të rëndësishme perendimore në Tiranë kanë folur sot përpara shqiptarëve me një gjuhë krejt absurde. Ambasadorja e BE-së...