Connect with Us

All posts tagged "famshme"

Aktualitet 10:25 - 21 Qershor, 2019

“Mosmirnjohëse, unë të bëra të famshme”/ Pas ofendimeve të Roza Latit, reagon me ironi Enca

Disa muaj më parë Trejsi Sejdini e ftuar në emisionin e Roza Latit “Why Not” gjatë një përgjigjeje të saj tha emrin e Encës. Një ndër...

Aktualitet 14:25 - 25 Maj, 2019

“Je një mbretëreshë”/ Aktorja e famshme puth në buzë moderatoren duke i habitur të gjithë

Producentja dhe skenaristja Lena Waithe, vendosi këtë herë të zëvendësonte moderatorin e famshëm Jimmy Kimmel. E ftuara surprizë ishte aktorja e njohur, Halle Berry dhe Lena i...

Aktualitet 11:25 - 19 Maj, 2019

Foto/Kostumi seksi që po ‘çmend’ të famshmet dhe po tregon linjat perfekte të trupit

Trendi më i fundit i cili po “pushton” Instagramin dhe të famshmet në botë por edhe ato shqiptare po e veshin, është kostumi super seksi  i...

Kryesore Show Biz 12:40 - 18 Maj, 2019

Ngordh macja më e famshme e internetit/Lë pas 100 milionë dollarë

Ajo u bë e famshme në vitin 2102 nga memet e shumta në internet për shkak të fytyrës së saj në dukje të nevrikosur por kjo...

Aktualitet 10:40 - 17 Maj, 2019

“Isha vetëm dhe e pashpresë”/Të famshmet rrëfejnë historitë e tyre të abortit

Gratë në Alabama së fundmi po protestojnë kundër ligjit të ri që ndalon abortin, pasi ai konsiderohet një shkelje e të drejtës për planifikim familjar dhe...

Kryesore Show Biz 11:25 - 10 Maj, 2019

“Punova fort që të arrija këtu”/Tayna tregon se si dukej para se të bëhej e famshme

Ajo është kthyer së fundmi në një nga reperet më të famshme në Shqipëri dhe këngët e saj brenda pak ditëve kthehen në hite. Përmes postimit...

Kryesore Show Biz 11:53 - 1 Maj, 2019

Para dhe pas/Si dukeshin këngetaret para se të bëheshin të famshme

Numri i fansave të tyre shkon në miliona dhe kanë bërë mijëra koncerte në të gjithë botën. Por, këta super-të famshëm ishin fëmijë dhe adoleshentë të...

Fashion 10:53 - 19 Mars, 2019

Të famshmet shqiptare që janë fiksuar pas aksesorit të kokës, që po na kthen pas në fëmijëri

Nuancat e errëta duket se janë ndër më të preferuarat, por mund të eksperimentoni edhe me detajet, si gurët ose perlat, apo me materialet, ndërsa mund...

Aktualitet 21:15 - 17 Mars, 2019

Flet gruaja më e famshme e modës në botë: “Veshjet që çdo femër duhet t’i ketë në gardërobë!”

Të jesh femër është e vështirë në ditët e sotme, mirëpo të jesh një femër e kompletuar dhe të ecësh paralelisht me modën është akoma edhe...

Aktualitet 21:00 - 10 Mars, 2019

Foto/Modelja ruse e cila u bë e famshme falë formave tërheqëse të saj

Modelja e njohur ruse, Anastasia Kvitko u bë mjaft e famshme për shkak të krahasimit që i bëhej me seks simbolin, Kim Kardashian. Por fama e...

Fashion 10:12 - 11 Shkurt, 2019

Çfarë veshën yjet në “Grammy”: Të famshmet që mahnitën në tapetin e kuq!

Mbrëmja më e rëndësishme e muzikës “Grammy” nxori në pah  disa nga momentet më të paharrueshme të modës. Yjet nuk zhgënjyen në tapetin e kuq të...

Kryesore Show Biz 12:25 - 10 Shkurt, 2019

Blogerja e famshme shqiptare zbulon sa paguhet në “E diell”!

Blogeren nga Prishtina, Argjira Spanca e pamë të dielën e kaluar si pjesë të stafit në emisionin e “E diell”, në “Top Channel”. Ndërkohë ditën e...

Aktualitet 20:00 - 2 Shkurt, 2019

Çfarë fsheh e ardhmja për vezën më të famshme në Instagram

Duket sikur kanë kaluar vite që nga momenti kur një vezë theu rekordin e fotos më të pëlqyer në Instagram, apo jo? Në fakt, s’është bërë...

rezarta shkurta femije
Aktualitet 22:30 - 21 Janar, 2019

E njihni? Kjo vogëlushe, sot është një nga vajzat më të famshme të showbiz-it shqiptar

Këngëtarja dhe fotomodelja shqiptare e cila është e martuar me nipin e Enver Hoxhës, nënë e një vogëlushjeje me emrin Hera, ka postuar në Instastory një...

Aktualitet 23:37 - 7 Janar, 2019

Nga Lady Gaga te Irina Shayk: Të famshmet që u veshën më bukur në “Golden Globes”

Edhe pse doli disi e zhgënjyer nga ceremonia e Golden Globes, Lady Gaga u rendit në listën e të veshurave më bukur që parakaluan tapetin e...

Kryesore Show Biz 10:51 - 5 Janar, 2019

Xing partnerësh: 13 vajzat e famshme shqiptare që kanë pasur të njëjtin të dashur

Në të gjithë botën, njihet tendenca e personazheve VIP për të krijuar histori dashurie më të tjerë personazhe të njohur, të cilët janë të aftë të...

Aktualitet 22:53 - 31 Dhjetor, 2018

Si të bëni foton perfekte të festave: Të famshmet shqiptare na tregojnë sekretet

Festat po afrojnë më shpejt nga sa mendonim dhe tani është koha e duhur për të bërë atë foton perfekte që do të jetë dhe kartolina...

Aktualitet 17:35 - 31 Dhjetor, 2018

Nëna për të parën herë! Ja cilat janë të famshmet që pritet të bëhen nëna gjatë 2019-ës

Me ardhjen e 2019-ës, të gjitha lajmet e shtatzënisë që kishim do të kthehen në lajmërimet e ardhjes në jetë të vogëlushëve pas Vitit të Ri....

Kryesore Show Biz 10:25 - 26 Dhjetor, 2018

Destinacionet e preferuara! Ja ku i festuan Krishtlindjet të famshmit shqiptarë!

Krishtlindjet trokitën dje edhe në dyert e personazheve të njohur të ekranit shqiptar! Disa i kanë gjetur vigjiljet e Krishtlindjeve në ambientet e ngrohta familjare, ndërsa...

Fashion 15:40 - 18 Dhjetor, 2018

Gjashtë gra të famshme që s’ndjekin asnjë trend të vetëm

Ato nuk ua kanë nevojën trendeve. Trendet kanë nevojë për to. Bella Hadid, Rihanna, Emily Ratajkowski ndjekin me përkushtim thuajse çdo trend sezoni. Disa u pëlqejnë...

Aktualitet 22:30 - 24 Nentor, 2018

Eva Murati ngatërron veten me këngëtaren e famshme shqiptare dhe i ngjan kaq shumë

Ndoshta nuk e kishit vënë re por kemi gjetur sozinë e moderatores Eva Murati dhe ajo është këngëtarja e njohur Mimoza Shkodra. Vetë moderatorja sportive nuk...

Aktualitet 22:45 - 12 Nentor, 2018

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, publikon foton e adhurueshme të bebit

Kate Upton dhe Justin Verlander mirëpritën fëmijën e tyre të parë të mërkurën, më 7 nëntor. Modelja e njohur amerikane solli në jetë një vajzë, të...

Aktualitet 10:03 - 11 Nentor, 2018

10 kompanitë që kontrollojnë gjithçka që blejmë

Tregu është i monopolizuar nga disa kompani dhe këtë e pasqyron një infografik i krijuar nga Oxfam. Sipas “Independent” vetëm 10 kompani kontrollojnë pothuajse çdo markë...