Connect with Us

All posts tagged "Familje"

Tragjedi brenda familjes në Prrenjas/ Pak orë pas mëueses, humb jetën nga Covid edhe vëllai
Sociale 13:56 - 28 Tetor, 2020

Tragjedi brenda familjes në Prrenjas/ Pak orë pas mësueses, humb jetën nga Covid edhe vëllai

Një tragjedi brenda familjes në Përrenjas ka ndodhur për shkak të koronavirusit pasi motër e vëlla, kanë humbur betejën me sëmundjen brenda pak orësh. Fillimisht u...

Ushtroi dhunë mbi familjarët dhe i kanosi me thikë/ Arrestohet 21-vjeçari
Kronika 15:20 - 27 Tetor, 2020

Ushtroi dhunë mbi familjarët dhe i kanosi me thikë/ Arrestohet 21-vjeçari

Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i konfliktit në një familje. Shërbimet e Policisë Kurbin dhe forca e posaçme “Shqiponja” në DVP Lezhë, pasi kanë marrë njoftimin se...

Burri iu vra me snajper/ Kush është Floresha Rasha që u nxorr nga kampi Al-Hol i Sirisë, bashkë me fëmijët
Aktualitet 10:22 - 27 Tetor, 2020

Burri iu vra me snajper/ Kush është Floresha Rasha që u nxorr nga kampi Al-Hol i Sirisë, bashkë me fëmijët

Floresha Rasha është gruaja që do të kthehet së bashku me 3 fëmijët e saj nga kampi Al-Hol i Sirisë. Ajo tashmë ndodhet në karrocë me...

Sociale 09:54 - 22 Tetor, 2020

Familja në Bubq nuk pranon t’i shembet shtëpia e dëmtuar/ Kryefamiljari bën rezistencë me bidon me benzinë

Anëtarët e familjes Xhaferri në Bubq dhe kanë bërë rezistencë mëngjesin e sotëm ndaj forcave të Inspektoriatit të Ndërtimit që kishte shkuar për t’i prishur shtëpinë....

Sociale 15:59 - 21 Tetor, 2020

Dëmet nga tërmeti/ Fondacioni në SHBA ndihmon 49 familje shqiptare, 1.6 milionë dollarë kontribute

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të vitit 2019, një sërë organizatash filluan të mbledhin fondacione për të ndihmuar shqiptarët që ishin prekur nga fatkeqësia natyrore....

Blog 09:23 - 18 Tetor, 2020

Nuk ishte egjiptiane dhe as e bukur/ Ç’nuk dini mbi Kleopatrën e famshme të antikitetit

Emri i Kleopatrës të sjell në mend imazhe të Egjiptit të Lashtë dhe intrigave historike. Por çfarë qëndron përtej legjendës së saj? Ishte viktimë e propagandës...

Politikë 11:58 - 15 Tetor, 2020

Qindra familje nëpër çadra/ Qeverisë “nuk i bëhet vonë”, jep 100 milionë lekë për blerje suveniresh

Prej nëntorit të vitit të shkuar, kur Shqipëria u godit nga tërmeti e më pas nga pandemia e Covid, një numër i madh qytetarësh po vuajnë...

“Po deshi të rrijë me mua ose të ikë me…”/ Si u falsifikua gjendja civile për të nxjerrë familjen në rrugë
Denoncim 21:19 - 14 Tetor, 2020

“Po deshi të rrijë me mua ose të ikë me…”/ Si u falsifikua gjendja civile për të nxjerrë familjen në rrugë

Emisioni “Stop” në Tv Klan është ndalur në Elbasan për një problem familjar dhe pronësie të familjes Topurja. Regis Topurja, 18 vjeç, denoncon tentativat e gjyshit...

Sociale 09:57 - 30 Shtator, 2020

Video-“10 muaj në çadër/ Familja Krosi pa shtëpi: Verës kemi ndenjur në hije të rrushit, po në dimër?

Tërmeti i 26 nëntorit la me qindra familje në qiell të hapur. Shume prej tyre, në pamundësi ekonomike për t’u akomoduar diku tjetër, u strehuan në...

Zhduket prej katër ditësh 40-vjeçari nga Vlora/ Dyshohet për rrëmbim
Kronika 19:04 - 15 Shtator, 2020

Krim brenda familjes në Tiranë/ Kunati vret kunatën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Tiranë. Sipas informacioneve të para bëhet  fjalë për një vrasje brenda familjes në Bathore. Mësohet se...

Pandemia rrit abuzimin në familje në disa qytete amerikane
Bota 20:09 - 11 Shtator, 2020

Pandemia rrit abuzimin në familje në disa qytete amerikane

Raportet për dhunë në familje në të paktën katërmbëdhjetë qytete amerikane janë rritur ndjeshëm që nga fillimi i pandemisë COVID-19, konfirmon një studim i ri. Korrespondentja...

Bota 10:23 - 10 Shtator, 2020

Djali lë në shtëpi “një skenë krimi”/E ëma pret gjithçka prej tij

Një nënë zbuloi se si shtëpia e saj ishte lënë të dukej si një ‘skenë vrasjeje’ pasi djali i saj i vogël lyeu dyllin e kuq...

Sociale 16:38 - 8 Shtator, 2020

“Nuk dua të shtrohem”/ Mjekja e familjes tregon telefonatën me pacientin që u hodh tek Shefqet Ndroqi

Mjekja e qendrës shëndetësore në Klos Valbona Kola, ka treguar telefonatën e fundit me Hasan Miran, I cili u hodh nga dritarja e spitalit “Shefqet Ndroqi”....

Histori 08:52 - 6 Shtator, 2020

Rrëfimi nga SHBA/ Tragjedia e tmerrshme që i ndodhi në Berat familjes së Teme Sejkos

Memorie.al publikon disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me origjinë nga...

“Përfiton pension nëse ke 3 vdekje”/ Duma për rastin e Manjola dhe Alesio Cakonit: Rama i përdori për shfaqjen në mes të mortit
Politikë 19:24 - 3 Shtator, 2020

“Përfiton pension nëse ke 3 vdekje”/ Duma për rastin e Manjola dhe Alesio Cakonit: Rama i përdori për shfaqjen në mes të mortit

Ish-deputetja e PD-së Grida Duma ka reaguar ashpër për rastin e Manjola dhe Alesio Cakanit, dy të mbijetuarit e tërmetit të 26 nëntorit që humbën kryefamiljarin...

Sociale 21:11 - 2 Shtator, 2020

Foto-Jetojnë në çadër që pas tërmetit/ Familja në Fushë Milot lihet në “mëshirë të fatit”

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka qenë sot në Fushë Milot ku ka zhvilluar disa takime me familje të ndryshme, banesat e të cilëve u dëmtuan...

Paralajmëron Dritan Shano/ Shtatori do jetë i nxehtë, do e ndjejnë familjet shqiptare
Politikë 12:20 - 25 Gusht, 2020

Paralajmëron Dritan Shano/ Pritet një shtator “i nxehtë”, do e ndjejnë familjet shqiptare

Eksperti i ekonomisë Dritan Shano ka bërë sot një paralajmërim të fortë për sezionin e ardhshëm parlamentar. Shano tha se shtatori do të jetë i nxehtë...

Bashkia e Durrësit nxori bllof Bashën/ Xhaferraj zbulon mbledhjen urgjente të Këshillit
Politikë 21:25 - 10 Gusht, 2020

Bashkia e Durrësit nxori bllof Bashën/ Xhaferraj zbulon mbledhjen urgjente të Këshillit

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, vizitoi sot disa familje të prekura nga tërmeti në Manzë, ndërsa për njërën prej tyre Bashkia e Durrësit i...

Sherr me sende të forta mes dy familjeve/ Parandalohet krimi në Tiranë
Kronika 12:49 - 5 Gusht, 2020

Sherr me sende të forta mes dy familjeve/ Parandalohet krimi në Tiranë

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti të ashpër mes dy familjeve, për motive pronësie. Shërbimet e Policisë në Komisariatin Nr....

Politikë 15:04 - 4 Gusht, 2020

2019-ta, viti i milionave për Ramën dhe familjen e tij/ Gregu fitoi 36 mijë euro për vetëm 8 muaj

Familja kryeministrore e shqiptarëve ka publikuar deklaratën e pasurisë së vitit 2019, ku milionat janë shtuar si për Edi Ramën, ashtu edhe për bashkëshorten dhe djalin...

Bënë për spital dy persona/ Arrestohet babai, në kërkim i biri
Kronika 11:27 - 4 Gusht, 2020

Plas sherri në familje/ I riu dhunon xhaxhain dhe kushëririn

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti në familje. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, pasi kanë marrë informacion se në...

Analisti i përmend familjen/ Ish deputeti demokrat largohet i mërzitur nga emisioni
Politikë 22:18 - 26 Qershor, 2020

Analisti i përmend familjen/ Ish deputeti demokrat largohet i mërzitur nga emisioni

Ish deputeti i PD, Agron Shehaj është larguar i mërzitur nga emisioni “Zonë e Lirë” ku ishte ftuar për të folur rreth zhvillimeve të fundit politike....

Miley Cyrus bën rrëfimin prekës/ Flet për problemet me drogën, alkoolin dhe familjen
Showbizz 11:04 - 24 Qershor, 2020

Miley Cyrus bën rrëfimin prekës/ Flet për problemet me drogën, alkoolin dhe familjen

Këngëtarja me famë botërore, Miley Cyrus ka rrëfyer për periudhën më të vështirë të jetës së saj.Miley ka folur për problemet me drogën, alkoolin si dhe...